Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám állandóan szekáll,...

Anyukám állandóan szekáll, pedig ő sem sokkal jobb?..

Figyelt kérdés

Édesanyám nagy sérelme, hogy nem kezdtem el a jogosítványt 17 évesen. Akkor még nem éreztem magam készen, elkezdtem halogatni.

18 évesen jelentkeztem végül, de a korona közbeszólt, így tavaly februárban kezdtem és csak most tudok vizsgázni.

Ennek köszönhetően persze a költségek is elszálltak, 58 óra után megyek vizsgázni. Ebben benne voltak a lezárások korona miatt, nem kaptam oktatót 2,5 hónapig, idén a nyaralások stb. Meg persze nem voltam benne olyan nagyon biztos, nem ment olyan jól a vezetés, a hétfői vizsgától is nagyon félek

A jogosítványomat a szüleim finanszírozzák.

Ma volt a befiztés, hiszen hétfőn vizsgázom és 28 órát fizettem egybe (30alap már megvolt régebben)

Anyukám ma nagyon összeveszett velem. Nyilván frusztrálja a helyzet nagyon, de nem tehetek róla sajnos. Közel 380.000forint körül lett mindennel együtt (kresz, elsősegély, stb stb)

Viszont mondta, hogy nem a pénzről van szó, hanem, hogy nem kezdtem el korábban, mert akkor még olcsóbb volt, meg nem lógott volna bele a 12. Osztályba ilyenek.

Hogy mindig mindent halogatok, összeszedetlen vagyok, és ezt a későn kezdtem a jogsi dolgot minden vitában felhozza.

Viszont az iskolával minden rendben lett, a középsulis éveim legjobb átlagát hoztam (4,6), illetve érettségim is elég jó lett, álom egyetememre is felvettek.


Anyukámnak is megvannak a hibái, ő maga nagyon forró fejű, évekig nem dolgozott, most kezdett kisegítőként dolgozni ingatlan irodában, a fizetése töredéke, eltörpül apkám bankári fizetése mellett. Azaz kb apukámból élünk.

Tanárnő végzettsége van, de sosem dolgozott annak. Mondom, 45 évesen dolgozott életében először diákmunkákon kívül. Arra hivatkozott, hogy ő nevelt minket, míg apa dolgozott. (Minden más barátom szülei dolgoznak mindketten)

Anyám túlsúlyos, sokat iszik, nem mozog semmit.

Így anoníman szólva apukám tart el minket, anyukám a mostani életvitelt nem tudná fent tartani.. nagy ház; több autó stb stb


Annyira szívesen visszadobnám ezeket néha, mert ő sem tökéletes, de ezzel örökké elásnám magamat. Összeveszni nyilván nem szeretnék.

Félek, hogy egyszer kicsúszik, de ezután sosem beszélne velem szerintem.


Összegetve nagyon szerető és törődő édesanya, de vitákban nagyon aljas tud lenni.

Bármi, pl nem mosogattam el magam után, mert siettem vhova, mondtam meglesz, ha hazajöttem.

Erre rámförmed, hogy megint rámhagytad a mosogatást (pedig nem), mindent tologatsz, mint a jogsidat is. Totál szétszórt vagy..


Mit tudnék tenni??

(19/F)

Ősztől egyetem, de nem lakom messze az egyetemtől, egyelőre nem tervezek elköltözni, max ha szükséges (anyagiak, kényelem és korona miatt is)..



2021. júl. 23. 14:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Az elején vagy egy kis hülyeség: februárban jelentkeztem, nyár végén kresszvizsga (kaptam +3 hónapot korona miatt, amit ki is használtam, elsőre lett meg a kresz 73ponttal)

és csak ősszel kaptam oktatót.

Majd novemberben kezdtem vezetni, most végzek.

Korona stb miatt..

Így jött össze az 58 óra, ilyen fhu két hónapot nem voltál vegyél még pár órát alapon

2021. júl. 23. 14:38
 2/13 anonim válasza:
35%
Már bocs, de anyukád egy ingyenélő pcsa... Persze, nem a pénzről van szó, de ha korábban kezded el, olcsóbb lett volna. Úgy tűnik, elkényelmesedett és esetleg a saját hibáit vetíti ki rád. Muszáj lesz visszaszólnod, különben így marad. Apád mit szól ehhez?
2021. júl. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

Tehat foglaljuk ossze: Nem csinalsz semmit otthon, nem vagy kepes elmosogatni se, csak az ezredik keresre, mindent a szadba kell ragni, raadasul 380 ezerbe kerult a jogsid, amit a szuleid fizetnek. Szerinted ok szarjak a penzt vagy mi kerdezo? Es akkor meg anyad felett itelkezel, de gondolom a meleg kaja, tiszta haz az jol jon,mi?

Szerintem inkabb legyel halas mindenert es ne panaszkodj, segits be otthon es orulj annak, hogy nem kell koltoznod, szivesen eltartanak meg ameddig kell :)

Szegeny kicsi kerdezo, masok olnenek kb ezert az eletert.

2021. júl. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%
Most nem nem mindegy nekik ?
2021. júl. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

14:48: félreérted. Sok mindent magamnak intézek, önálló vagyok. Mosogatást ritkán felejtem el, nagyon max akkor, ha pl online oktatás alatt órám volt és már nem jutott rá idő.

Vagy pl mentem pont vezetni és a reggeli után már nem tudtam elmosogatni.

De ilyenkor mindig szólok, hogy amint otthon vagy/vége az órának megcsinálom. Nem otthagyom nekik..

Igen, nem vagyok tökéletes, de pl a jogsi dolog nagyon nem igazságos:

Az oktatóm is szivatott sokat és ő is mondta, hogy ritka, ha valaki 30 óra után már vizsgázik.

Mondtam anyának, hogy akkor szívesen kifizetem, mennék egyetem mellett dolgozni, de ahh, koncentráljak az egyetemre.

Nem értem

2021. júl. 23. 14:56
 6/13 Thispain ***** válasza:
34%
#3 Te egy tipikus kádár korszaki munkás vagy.
2021. júl. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
ilyen egy szülővel együttélni! Nem könnyű. De járj a kedvébe, biztos jól esik majd neki, és nem csesztet
2021. júl. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Most első körban azon legyél, hogy meg legyen a jogsid, jól sikerüljön a vizsga, ha már a dupláját levezetted a szokásosnak. Anyukád is örülni fog, és nem fog többet ezzel csesztetni.
2021. júl. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Hát ezek a viszályok általánosak szinte mindenhol, családban, sőt még sokkal nagyobb a perpatvar, a viszály, kiabálás, utálat. És akkor azt halljuk keresztényektől, meg a kormánytól, hogy családban élni nagyon jó, meg a legtöbb fiatal párt választ, hogy később családba élhessen.

Te mondjuk szerencsés vagy, mert nincs anyagi gondod és van eszed, szóval ezek az összetűzések az családi élet részei, amin vagy túlteszed magad, vagy feldühít és folyton idegbe élsz.

2021. júl. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%
Pedig a költözés nagyonis szükséges lenne, csak egyetem mellett, ha nem vehetsz igénybe kollégiumot, kivitelezhetetlen. Túl sokat kéne dolgoznod ahhoz, hogy fenntarts egy albérletet. Egy magát elásó mérgező anya jutott neked. Nem tudsz jóban lenni vele, mert az tartja életben, hogy téged csesztet, tudniilik addig se a saját elrontott életével kell foglalkoznia. Jobb sorsra vagy méltó, mint hogy hagyd magad lelkileg tönkretenni. Legalább ne hidd el neki, amiket összehord.
2021. júl. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!