Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A férjemmel és a 8 éves...

A férjemmel és a 8 éves gyerekünkkel sajnos anyósnál lakunk. Anyósom és férjem napi szinten ordibálnak a gyerekkel, káromkodva is nagyon sokszor. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

1. Nem vagyunk romák, ha valaki azt hinné, csak mert anyósom és párom erőteljesen káromkodik 2. Anyósom hiába dolgozott gyerekek mellett óvodaban, valamiért a vér szerinti unokájával már egyre jobban veszekszik. Akkor is ha csak kiborít valamit a pohárból.

Tény és való a gyerkőcünk figyelemzavaros, hiperaktív, neurológusnál is voltunk és járunk vele fejlesztésre. Ő kicsit más. Ha valami rosszat csinál, azt sem szándékosan.



A férjem is i.ten. f@cázik a gyerekkel!

Én hiába csitítgatom hogy vegyék vissza magukat, csak azt kapom vissza, hogy én is ha úgy van, veszekszek a gyerekkel (de nem káromkodva), és nem úgy hogy a szomszédok is hallják.


Mert igenis volt már úgy hogy ismerős megkérdezte négyszemközt, hogy a párom miért ilyen idegbeteg...

Meg ha anyósom viszi magával a gyerkőcöt a boltba az úton végig civakodnak és ezt hallom vissza... sajnos nem jön ki anyósom a gyerekünkkel...



Már attól félek hogy valaki feljelent minket a gyámügynél a gyerek szóbeli bántalmazásáért...


2021. aug. 8. 15:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Te is tudod a választ, ugye? Nem csak arról van szó, hogy káromkodnak, hanem ahogy írod, ordibálnak egymással, a gyerekkel. Ez borzasztó légkör egy kicsinek. Nincs mód rá, hogy külön költözzetek? Akkor a férjed kikerülne az anyjával való napi konfrontációból. Így a fiatok is agresszívvá válhat, gondok lesznek az iskolában, lehet, a gyerekvédelmis lépni fog.
2021. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
A gyereknek két lehetösége van valamennyire is normálisan felnöni - ha feljelentenek a gyámügynél és elveszik töletek, vagy te adod be a válókeresetet és elviszed ebböl a környezetböl.
2021. aug. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Ha nekem lenne gyerekem és férjem és ha így beszélne vele, meg a nagyanyja, azonnal elrohannék a háztól a gyerekkel.
2021. aug. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igen legszívesebben elmennék, mert én is sokkal nyugodtabb lennék. De nincs kihez költöznöm, a szüleimre már rég nem számíthatok, 1 testvérem így is otthonban él... egyedül lennék ezzel a hatalmas feladattal... a munkahelyemen még nem érdeklődtem hogy mivel egyházi intézményben dolgozok, esetleg kollégium vagy valami más lehetőség...
2021. aug. 8. 15:21
 5/22 anonim ***** válasza:
94%
Azért az anyósnál is tele lehet a pohár hogy a nyakán vagytok, nyilván azért akadt ki. A férjedet meg kibacnán az első adandó alkalommal, mert alkalmatlan apának, és költöznék. (eleve nem is kellet volna más nyakára szülni, na mindegy.)
2021. aug. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%
ÉRTEM! Akkor szép nyugodtan megvárod, mire a gyereket élete tönkremegy, mert neked kényelmesebb anyósékkal eltartatni magad!
2021. aug. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy jól értem, már legalább nyolc éve anyós nyakán éltek? Csoda ha idegbeteg?
2021. aug. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%
Te komolyan attól félsz, hogy feljelentenek, miközben épp a saját gyereked és a te életedet teszik tönkre? Minek mentél ehhez hozzá? Ez eddig is ilyen volt! Baromi nehéz egyedül, de meg kell találnod (egy egyházi munkahely ehhez még jó is) azt a módot, hogy valamilyen szociális bérlakásban külön tudjatok lakni. Iszonyú nehéz és mindenféle segítséget igénybe kell venni (csak van valahol valami rokonod meg barátnőd), de még mindig jobb, mint ez a tűrhetetlen megaláztatás.
2021. aug. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

A párom megmondta hogy nem fogja itthagnbi az anyját, pedig erről már volt nem 1* komolyabb beszélgetésünk, hogy senkinek nem lesz jó, ha évtizedekig együtt élünk! Anyosom meg még nagyon fiatal, gitt 62 évesen.


Nem látja be ennek az együttélésnek a legkomolyabb hátrányát...

De anyósom is tehet rólam mert nagyon maga mellett tartaná a fiátm különben egyedül élne egy hatalmas kétszintes házban..

Akkor most mar igya a levét ennek hogy nem arra nevelte a fiát hogy Önállóskodjon.



Azért is könyörögtem már, hogy legalább egy külön bejáratot alakítsunk ki...

De erre a részre sem hajlik a párom

2021. aug. 8. 15:45
 10/22 anonim ***** válasza:
92%
Most jöhetnék azzal, hogy felteszem nem egyik pillanatról a másikra kezdtek el így viselkedni, de teljesen felesleges lenne.
2021. aug. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!