Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha egy anya mindig a...

Normális ha egy anya mindig a gyereke orra alá dörgöli, hogy anyagilag támogatja?

Figyelt kérdés

A szüleim vettek egy lakást 3 éve amit nem nekem vettek én ezt el is fogadom. De hogy "mert nekem ez nem jár, én ezért nem dolgoztam meg, de így jobb mint albérletet fizetni." Amúgy abból is élek meg részben, amit a lakótársam fizet.


Tehát kvázi haszonélvezője vagyok a lakásnak ahogy anya fogalmaz, de neki ez majd öregségére kell, hogy legyen normális nyugdíja, akkor ki akarja adni, stb.


Szerintem semmi értelme ezt kb. fél évente egyszer felemlegetnie nekem, mert amúgy dolgozom is, szóval egy forintot sem kérek tőlük most az egyetem mellett. Az, hogy ők ebbe fektették a pénzük, mert később jól jön, engem nem tudom miért kéne érdekeljen. Nem hiszem, hogy ingyenélő vagyok csak azért, mert egyetem alatt ezt engedik nekem, mert ez jobb megoldás és valamennyire támogatnak is ezzel.


De most engem speciel nem érdekel mi lesz 20 év múlva. Azt sem tudom mi lenne akkor ha lenne barátom és össze akarnánk költözni.


Hát nyilván nem ide, mert még "ingyenélők" leszünk. xD


Pedig lakbért is fizetnék majd, feltételezem barátibb áron adná mint egy idegen akinek nem szívesen fizetnék, ha van egy lakása a családomnak. Nem mindegy h én vagy egy idegen lakom ott?



2021. aug. 10. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem normális, bár ez a gyerek korától is függ, mert ha olyan korban van ahol illene már munkát keresni és legalább beszállni a rezsibe akkor valamennyire érthető. (Nem olvastam a fél-kisregényt.)
2021. aug. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Mindig is megvetettem azokat a szülőket akik az anyagi támogatásukat dörgölték a gyerekük orra alá vagy emiatt tartották magukat jó szülőnek. Úgy gondolom, hogy ha egy szülő ad a gyermekének akkor azt vagy tegye szívesen, vagy ne tegye sehogy. Én anyagiak miatt soha nem bántanám a gyerekeim. Én szerettem volna őket és nem fordítva, az a minimum hogy támogatom őket. Ha pedig netán olyan dolgot veszek számukra, ami már plusznak számít (tehát pl. autót) akkor azt jó szívvel veszem és nem azért hogy majd később ezt hozzam fel erényként magam mellett.
2021. aug. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Ha ad, akkor azt adja szívesen, és ne azért, hogy az orra alá dörgölje. Amikor gyereket vállalt, számítania kellett rá, hogy bizony ez kiadásokkal jár. Nem vagyok mamahoteles, nem is támogatom, de szerintem egy szülőnek valamilyen szinten mindig kötelessége, hogy a gyerekét segítse, ha felnőtt korban is valamiért úgy alakul, akkor segítsen.
2021. aug. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem
2021. aug. 11. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Még jó, hogy nem számolják fel, hogy pelenkás korodtól mennyit költöttek rád. Ez őrület. Legjobb, ha elköltözöl, amint tudsz, vagy megkérdezed, hogy akkor mégis mit akarnak a lakással? Mert van kolesz is, csak mondom, meg bérelhetsz szobát, de ugye azt sem akarják, lakjál ott és legyél hálás. Eléggé bántana engem is, hogy akkor most mit várnak.
2021. aug. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én már nem lehetek kolis, mert PhD-n vagyok, így van fizetésem mert kapok ösztöndíjat. Előtte meg dolgoztam félállásban egy recepción. Azért is vagyok itt, mert egy albérletben ebből a pénzből csak tengődni lehet sajnos. Minden ismerősöm aki megteheti vagy sajátban lakik vagy otthon maradt a szüleinél, mert az albérletárak vállalhatatlanok. :( Aki cégnél dolgozik az megteheti hogy kifizeti és még félre is tud tenni.


Később ki akarják adni amúgy a lakást. De ha maradnék akkor fizetném én mert még mindig olcsóbb mint egy másik albi.

2021. aug. 11. 10:15
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

"Nem mindegy h én vagy egy idegen lakom ott?"


Sajnos a szülők idióták és van bennük egy ilyen butaság, hogy "Nem kérnék pénzt a gyerekemtől.". Berögzült marhaság ez bennük. Lehet előbb kiadnák egy idegennek, minthogy tőled pénzt fogadjanak el. Miért? Mert ez egy berögzült idiótaság sok szülőnél sajnos. Nem lehet leülni és normálisan megbeszélni majd pl ezt is, hanem csak van ez a berögződés és ez alapján csinálják majd a dolgokat.

2021. aug. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Meg egy olyat bevallani valakinek hogy a gyerekem ad pénzt... nem lehet mert gáz. De azt mondani h ki tudok adni egy lakást, na az menő. XD


Amúgy meg ha öreg lesz és nem tud dolgozni, alap, hogy támogatom majd, akkor is ha lakhatok az ő ingatlanában akkor is ha nem. De egyelőre kb. Fél milliót keres, én meg nem ilyen irányba indultam el, szóval ennyim nem lesz. És még sajnálna tőlem egy lakást amikor öregségére összehozná még egy árát simán.


És ezt nem hálátlanságból írom vagy mert elvárnám a dolgot. De az első házukat apával együtt, amikor 4 éves voltam bizony a szüleik segítségével dobták össze. Addig albérletben éltünk.De biztosan azért nem téma ez esetemben, mert nem vagyok férjnél, nincs gyerekem nekem nincs mire adni.


Az nagyon vicces lenne ha férjhez mennék és azt mondanák jól van lányom, akkor a tied. 😂


A 180 nm-es családi házat is el lehetne adni, mert csak a nyűg van vele. De nem, ennek is presztízsértéke van...


Elég gáz ez az anyagias világ.

2021. aug. 11. 18:19
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon elszomorít a sztorid.

Nem egészségesen gondolkodnak, nem egeszségesen állnak hozzád, és hidd el, tapasztalatból mondom: EZ NEM IS FOG VÁLTOZNI!

Ne remenykedj, hogy jó lesz a sztori vége.

Én is így gondolkodtam mint te, de én már utána vagyok az egesznek. Nagyon hasonló sztori mint a tiéd.

Csak azert mondom mindezt mert azt szeretném neked tanácsolni, hogy ne beléjük feccöld az energiáidat. Tudom, hogy te jót akarsz, de amíg csak te akarod a jót, addig neked rossz lesz.

2021. szept. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!