Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire kötelessé...

Szerintetek mennyire kötelessége (? ) a szülőnek anyagilag támogatnia a kirepülő gyermekét?

Figyelt kérdés

Tegyük hozzá, hogy a gyerek évek óta fizeti az otthoni fogyasztásait (még egy kicsivel többet is) és a kajáját is többnyire maga állja.

Szerintetek lakás/ház vásárlásánál kell, kötelessége segétkezni a szülőknek?

Ha igen mennyivel kb.?

Ha nem, akkor miért nem?



2017. ápr. 28. 14:53
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
86%

A szülőnek kötelessége a legjobb tudása szerint felnevelni a gyerekét, óvni, védeni, taníttatni.


Felnőtt korában már nincsenek kötelességei e téren, minden fakultatív.


Tudom, hogy nem ezt akartad hallani, de akkor is: felnőttként magad felelsz magadért anyagilag.

2017. ápr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
93%

Kötelessége eltartani a gyerekét 18 éves koráig van a szülőnek.

Engem és a tesómat a mai napig segítenek. De szerintem ez így természetes.

2017. ápr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
72%
Ha megteheti, akkor illene segíteni annak, akit elvileg a világon a legjobban szeret. Nem kötelessége, de nekem égne a pofámon a bőr, ha megtehetném, tehát egy kis spórolással pár milliót be tudnék segíteni, de nem tenném meg. Szerintem ez nagyon gáz
2017. ápr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
63%

1-es vagyok. Miért van lepontozva a tényszerű és helyes válaszom?

Gyengébbek kedvéért, nem az volt a kérdés, hogy én mit adok a gyerekemnek, vagy hogy neked mit adjon anyuci, kedves kis lepontozók.


Jelzem, felnőttként én támogatom a szüleimet, nem kicsit. Ezt érzem kötelességemnek.

2017. ápr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

Nem is vagy lepontozva...


Am köszi a válaszokat!

A kötelesség rossz szó, tudom hogy semmilyen törvény nem kötelez erre senkit.

De mégis. Mennyi esélye van egy átlagos 22-3 éves fiatalnak lakásra szert tennie szülői támogatás nélkül?

2017. ápr. 28. 15:06
 6/42 anonim ***** válasza:
97%

2-es vagyok. Azt elfelejtettem hogy mi már felnőttünk. Én 24 vagyok ő 28. Külön élünk régóta. Saját lakásban. Igen sajátban. Nem albérletben.

Normális munkával 22-23 éves fiatalnak segítség nélkül esélye sincs külön lkaásban élni, de még albérletben is nehezen.

2017. ápr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, van esély. Nem egy akkorára, amit magadnak képzeltél el, hanem a fokozatosság elve szerint. Mi először albiztuk, sokat, közben dolgoztunk, sokat. Vettünk pici házat aggloban, majd pici lakást a városban, majd nagy lakást a városban, végül megépítjük a házunkat. Fokozatosan, lakáskasszákkal, külön munkákkal stb. és közben éltünk, nyaraltunk is, stb.
2017. ápr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Ti, vagyis a pároddal?

Na és egyedül?

Diplomás vagyok, de 130-at keresek.

2017. ápr. 28. 15:30
 9/42 anonim ***** válasza:
80%

Úgy értettem a külön élünköt hogy a tesóm is és már én is. Szóval nem otthon anyáéknál.

De amúgy neki van családja, nekem pedig vőlegényem.

2017. ápr. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
75%

#8

Most már mi, a férjemmel. Előtte magam.


Nézd, olyan nincs, hogy 130-at keresek, legyen saját házam. Olyan van, hogy ha 130-at keresel, akkor növelni kell a bevételt. Akár pluszképzéssel, akár pluszmunkával. Gondolom, 8-17-ig dolgozol, hétfőtől-péntekig. Ebbe sok minden belefér még.


Másképp nem megy, én is így csináltam, később mi is így csináltuk. De az alacsony keresetedre nem a szüleid pénze a válasz, hanem az, ha kiaknázod a saját lehetőségeidet és energiát fektetsz bele, sokat.


Ajánlom a www.kiszamolo.hu vonatkozó írásait!

2017. ápr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!