Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szoktatok beszélgetni a...

Szoktatok beszélgetni a szüleitekkel?

Figyelt kérdés

Az normális hogy én rendesen szólok hozzá, de van hogy nem is válaszol, vagy ha válaszol, akkor kb elküld a halál faszára?

Pl beszélgetünk egy dologról ami mindkettőnket érdekel. Megmondom hogy "Képzeld ebből a dologból van olyan fajta is, amit egy kicsit másképp müködik mint a többi"

Erre "Nem, hát a tied nem is olyan"

Én megmutatom neki hogy mégis olyan, erre megsértődik hogy én hülyének nézem őt, csak veszekedni akarok... És ami a ráadás hogy utánna beállítja úgy, mintha én kezdtem volna el "hisztizni" meg kötekedni akarnék. Ez csak egy példa, lehet itt én voltam a hülye nem tudom, lehet hogy félreértette. Ha csak ez az egy eset lenne, akkor lezárnám ennyivel, de ez rendszeres, már évek óta ilyen a viszonyunk.

Egy konkrét példa:

Utaztunk autóval, ő vezetett. Tesóm az anyósülésen, én pedig hátul.

Tesóm megkérdezte, hogy amúgy itt mennyi a sebességhatár. (előtte elszáguldott mellettünk egy autó)Válaszolt neki, ekkor még semmi gond nem volt. Megkérdezte hogy ő most mennyivel megy? Ekkor a hátsóülésről megszólaltam hogy "70-nel, de innen szerintem más szögből látom az órát, lehet csak 60" (ez a sebességhatáron belül volt, bár nem is ez volt a lényege)

Erre "a sofőr" kiakadt hogy "neked muszáj megszólalni", meg hogy kötözködni akarok. Azt mondta hogy nem muszáj velük utaznom ha zavar, és szerinte én mindig csak veszekedni akarok vele.

A legfurább, hogy a tesóm, aki utál mint a szart, megvédett hogy szerinte nem akartam semmi rosszat. Én is ezt mondtam, erre megállt, kiszállt és el kezdett sétálni. Azt mondta, akkor vezessek én (azelőtt nem sokkal lett meg a jogsim). Utánna nagy nehezen rávettük hogy visszaüljön, és sírva ugyan, de hazáig én vezettem... Mondjuk otthon is úgy csinált, mintha szívességet tett volna azzal hogy beszállt es ugyan még nem bocsátott meg, de szóbaáll velem.

Szóval, szerintetek velem lehet a probléma? Én nem zárkózom el attól sem, de kezdem úgy érezni hogy nem bírom így sokáig. Ti jól eltudtok beszélgetni a szüleitekkel? Veletek történt már hasonló?



2021. aug. 12. 19:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Uff én költöznék
2021. aug. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
8%
Csak a nők. A férfiaknak tilos. Az agresszív faj akkor anyuci , vagy apuci kicsi fiának bélyegzi. Itt meg sok fajtársa igazat ad neki.
2021. aug. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
2-es azért megbélyegez valaki, mert hozzászólsz anyádhoz, apádhoz?
2021. aug. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem, mer apám egy idióta
2021. aug. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
hát azért nem ilyen szinten, de anyám is az esetek 99%-ban egy retardált idiótaként viselkedik, kb 2 mondat után elveszti a türelmét és úgy viselkedik mint valami hisztis tizenéves ostoba picsa, apám meg ha egy beszélgetésben vesztésre áll mert nincs igaza akkor odavágja (nekem általában, ha velem beszélget és ilyen lép fel) hogy ZÁRJUK LE A TÉMÁT és elszalad valamit csinálni, elég egy gyáva féreg módszer a saját igazunk megvédésére... szóval ha nem ennyire mint nálad, de nálam is reménytelen a helyzet, mondjuk engem annyira nem érdekel mert a szüleim se érdekelnek túlzottan :D
2021. aug. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

kedves kérdező, lehet hogy elkerülte a figyelmem, és írtad, de apukádat vagy anyukádat írtad le?

és tesóddal is ilyen?


amúgy viszonylag tudok beszélni a szüleimmel, apámnak havi egyszer elborul az elméje, és akkor minden előzmény nélkül csapkod otthon, és nem szól senkihez, ezt csendben tűrjük, amíg elmúlik nála, általában 1 hétig tart.


a nagyszüleimmel viszont konkrétan 3 szót sem váltok, pedig gyakran látogatjuk őket, és 2 napot ott töltünk.

mostoha nagyapámra ismertem a leírásodból, na neki konkrétan nem is köszöntem múltkor, elég szarul éreztem magam miatta, de nem bírtam rávenni magam.

pár hete leejtett egy kést, nem látta hol van, kereste mindenhol, én is odamentem megnézni, megtaláltam, tök máshol volt mint ahol ő kereste, átadtam, és csak annyit mondtam, hogy itt van, erre elkezd velem üvöltözni, hogy majd nem lesz ekkora pofám ha megöregszem és nem lesz jó a szemem (amúgy már kiskorom óta -3as a szemem egy betegség miatt, úgyhogy nem kell megvárnom az időskort, ő is látna ha hajlandó lenne felvenni a szemüveget, elvégre azért van)

de amúgy rengeteg ilyen eset volt már.. ja és utálja apámat, pedig az ő házában van eltartva a segge.. mindent tönkrebasz és semmilyen költségbe nem száll be, csak ott lakik és zabál

2021. aug. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Néha
2021. aug. 13. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem írtad hány èves vagy! Ha már végeztél sulival és dolgozol, amint lehet állj saját lábamra és kőltözz el, mert be fogsz így kattani. Én édesapám se volt "piskóta" amikor még otthon laktam és sokat is vitatkoztunk nem jöttünk ki, de azért ilyen durva dolgokat ember művelt.


Amúgy miután elköltöztem sokat javult a kapcsolatunk. Letudunk ülni úgy beszélgetni ahogy apa és fiának kéne szerintem. Anyuval mindig jó volt a kapcsolatom. Lakótársam (legjobb barátom) nagyon hasonló dolgokon ment keresztül. Még mégis jegyeztük viccesen ne hogy az derüljön ki rokonok vagyunk. Talán a távolság nektek is segítene.

2021. aug. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
8-as vagyok Kihagytam elmondotak alapján szüleid hozzáállásával van gond. Az a nem normális! Tiéddel nem érzem gond lenne!
2021. aug. 13. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonymousreview60 ***** válasza:
80%

Kérdező, veled a leírtak alapján nincs gond. A szülődnek viszont komolyabb indulatkezelési gondjai vannak. Veled nem fogja hagyni megbeszélni. Pszichológus vagy barát segíthet.

Ez ilyen gyerekes hiszti.

2021. aug. 13. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!