Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a párotok külföldi, és nem...

Ha a párotok külföldi, és nem tudnak beszélgetni a szüleitekkel, akkor hogy zajlik egy-egy ilyen találkozás?

Figyelt kérdés
A barátom külföldi, nem tud magyarul. A szüleim pedig csak magyarul tudnak.

2019. aug. 15. 17:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Úgyanúgy zajlik, mint egyéként. Elé raknak egy fél diznót, mondják neki, hogy egyen, ő meg eszik.
2019. aug. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, mondjuk, hogy tolmácsolsz? :)
2019. aug. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Nem könnyű. Neked legalább annyira fárasztó lesz, hiszen oda-vissza fordítanod kell.

Sokat fognak mosolyogni, ilyen kor felerősödik a nonverbális jelek használata.

Valamennyire tudok angolul és így tudok kommunikálni a lányom párjával, de sajnos nagyon lebutítva.:(

Mivel mind a te, mind a párod és a szüleid részéről pozitívan álltok a helyzethez, megoldjátok!:)

2019. aug. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Mi nálunk a nővérem fordítja,hogy mit mond a német férje,de most már mi is megértjük mit mond,mert tanulunk németül. :)
2019. aug. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Activity! :) Rajzoljátok le:):):) És ha erősen bólogat az a fél, akinek magyarázzák, akkor érti, miről van szó:):):) Egyébként szerintem nyitva lehet a Google translator is akár:):):) És még föl is olvastatható vele akár a szöveg, de ez mondjuk "spórolás", de nemtom, mennyi értelme van. Tehát megspórolni mennyi értelme van a kimondást. :)
2019. aug. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
A párom német, szüleim meg nem beszélnek se németül, se angolul. Ők kézzel lábbal komunikálnak egymással én meg csak nézem őket. Ha valami nagyon komoly dologról van szó, akkor én fordítok.
2019. aug. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

"szerintem nyitva lehet a Google translator is akár"


Na abból lennének aztán a jó kis félreértések amilyen "profin" fordít. :)

2019. aug. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Felesleges tul stresszelni, ugyse fognak kulonosebben kommunikalni egymassal soha. Azt a minimalis kommunikaciot, ami meg lesz, azt majd te tolmacsolod.
2019. aug. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Az én szüleim tudnak angolul, szóval neki nincs ezzel problémája, ha nálunk vagyunk, viszont az ő szülei nem tudnak semmilyen nyelvet az anyanyelvükön kívül. Amit én egyelőre még nem beszélek túl jól, de dolgozom az ügyön :)

Szegény próbált tolmácsolni, amennyire lehetett, de mikor nem volt ott, az édesanyja pl ugyanúgy beszélt hozzám, nem gondolt bele, hogy nem értem, csak mikor nem kapott normális választ, akkor mindig elnevette magát, és mutogatta, hogy na megint elfelejtette, hogy én nem értem :D A nővérével google translate-eztünk, egyszerűbb dolgokra megfelel, de megígértem, hogy legközelebbre már tanulok annyit, hogy lehessen velem beszélgetni.

Nyilván ez ilyenkor egyik félnek sem egyszerű, de én nem éreztem nagyon rosszul magam. Szerintem jól kezelték a helyzetet, főleg úgy, hogy én vagyok az első lány, akit hazavitt, és náluk a vegyes házasság (vagy kapcsolat) nem gyakori és nem is túl elfogadott. Azt nem várom, hogy ők tanuljanak magyarul, vagy angolul, már 20 felett sem egyszerű a nyelvtanulás, hát még 50-en túl.


A párod szeretne esetleg magyarul megtanulni?

2019. aug. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Fordítok, vagy más fordít a családból, társaságból. Egyébként meg pár szót tudnak. És mutogatnak, gesztikulálnak.
2019. aug. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!