Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők/kamaszok! Szoktatok...

Szülők/kamaszok! Szoktatok beszélgetni a kamasz fiatokkal/lányotokkal / szüleitekkel a párkapcsolatáról/odról?

Figyelt kérdés
Mivel a fiam és én megbeszéljük, hogy milyen volt egy randi, vagy hogy nekem (9 éves kora óta egyedül nevelem), ketten vagyunk, ő 16 éves. Egyik kolléganőm szerint ez nem jó dolog. Szerintetek? 36 éves anyuka. :)
2017. márc. 20. 19:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
28%

Tudom, hogy nagyon idillinek hangzik és biztos a fiad is örül, hogy felnőttként kezeled, de. Valóban nem a legjobb. Idézek:


"Érzelmi parentifikáció: A gyerek a házastárs, bizalmas barát, vagy közvetítő szerepébe kényszerül, és a szülő elsődleges érzelmi, vagy pszichológiai támaszává válik. Például a szülő a (gyakran ellenkező nemű) gyerekkel beszéli meg a párkapcsolati, lelki, esetleg szexuális problémáit, aki így a házastársat, vagy a terapeutát személyesíti meg. Ezt a fajta érzelmi parentifikációt érzelmi, vagy rejtett vérfertőzésnek, érzelmi erőszaknak is hívják. A testvérek érzékelik, hogy az egyikük szülői szerepbe kényszerült, és a saját problémáikat szintén elkezdhetik a parentifikált gyerekre pakolni."

2017. márc. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is elváltak. Én is megbeszéltem anyukámmal sok mindent. És ő is elmondta, hogy ha volt randija. Én kérdezgettem, mert érdekelt. Semmi rosszat nem látok benne. Sőt! Nagyon szoros lett a kapcsolatunk, tudom, most felnőttként is bármikor számíthatok rá.

Csak tudni kell a határt, hogy mit milyen részletességgel beszél meg az ember. Nyilván a kapcsolat szexuális részleteit nem beszéljük ki. De ezt mással sem illik szerintem. De olyan már volt, hogy valami fura volt, és megkérdeztem, hogy vele történt-e már olyan.

2017. márc. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem ugy beszéljük meg. Csak érdeklődöm, hogy hova mentek el, vagy melyik filmet nézték meg. Ő megkérdezi, hogy nekem milyen volt az XY-nal, és ennyi. Az ágyban történteket NEM BESZÉLJÜK MEG.
2017. márc. 20. 20:01
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek a #2 válaszolóval. Főleg, hogy velem pont nem beszélt meg soha senki semmit és ez nagyon hiányzott, sőt most is hiányzik... Én meg nem az a típus vagyok aki elmondja a gondjait, örömét. Szóval szerintem jó ha megbeszélitek ezeket és kialakul egy ilyen összetartás, főleg, hogy egyedül neveled :)
2017. márc. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
10%

Nem kell kiragadni a szexet az egészből, nem csak azért problémás.

Egyszerűen hagyni kell, hogy gyerek legyen a gyerek. Persze ha nem terheled egyéb felnőtt témákkal, akkor valóban nincs probléma.


Elnézést, ha kicsit rámoccantam a témára, csak van egy sokkal fiatalabb testvérem és az anyánk ezt csinálja vele és szörnyű nézni mit tesz vele ez az egész. És ha csak leírnám, hogy hát igen, beszél neki az exéről, meg panaszkodik neki, akkor nem hangzik olyan szörnyen. De igazából nem hagyja élni, nárcisztikus személyiségzavarban szenved.

2017. márc. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem terhelem ilyenekkel! Félreérthetően írtam! Szóval a szerelméről és a randikról beszélünk, felnőtt pénzügyek, számlák, ilyenekkel nem terhelem!
2017. márc. 20. 20:12
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
5: Nem csak az a fajta beszélgetés létezik, amit anyukád csinál a testvéreddel. Ezt fogadd el és ne gondold rossznak azt, ha valaki szívesen megbeszél dolgokat a családban. Ez nem egyenlő azzal, hogy valaki felnőttnek tekinti a kisgyerekét.
2017. márc. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Úgyis lesz majd gondja elég dolga lesz felnőtt korában...
2017. márc. 20. 20:13
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont kolleganődnek mi baja van ezzel? Nem mondta, hogy miért nem helyesli?
2017. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Azt nem helyesli, hogy ez rá tartozik, vele sosem beszélték meg a Szülei, és mégis felnőtt!
2017. márc. 20. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!