Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőtartás abban az esetben,h...

Szülőtartás abban az esetben,ha a gyermek nincs jó viszonyban a szülőkkel ,akkor is köteles azt megfizetni?

Figyelt kérdés
2021. aug. 14. 22:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Rossz anyam van! Felnevelni felnevelt de egy olelest nem kaptam . 5 eve elkoltoztem azota inkabb elfordul mint hogy koszonne. Tudomast szereztem rola hogy beteg . Nem en nem szeretnek 1 ft ot sem adni a gyigyszerre sem !
2021. aug. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha a szülőnek nincs jövedelme, és nem is tud szert tenni rá, tehát pl. ha többszobás lakásban tudna szobát kiadni, akkor nem nincstelen, nem kaphat.
2021. aug. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
keress tanúkat, akik ezeket igazolják anyádról, mert bemondásra nem fogadják el.
2021. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor igényelheti, ha önhibáján KÍVÜL nincs jövedelme, és nem érdemtelen rá.
2021. aug. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindent megvizsgálnak. A jövedelmi viszonyait, ingatlanokat, egészségi állapotot, kort. A viszonyt a gyermekével. Érdemtelenné nyílvánítható az eltartásra, ha nem megfelelő életmódot folytat, és rosszul bánt, vagy bánik a gyerekével, illetve rossz a viszony köztük. Ezt persze nem árt valahogy bizonyítani.
2021. aug. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
az alkoholizmus annak számít ?Igazából minden probléma forrása arra vezethető vissza.15évesen költöztem el.Voltak jobb pillanatok ,volt hogy a főztéből kaptam.De mást nem.Viszont én támogattam egy dbig anyagilag őket.Amikor elzártam teljesen a csapot (családom lett) ,a viszony is megromlott. A testvérem viszont be akarja hajtani rajtam.
2021. aug. 14. 23:05
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy családjogi ügyvédet, vele konzultálj, itt olyan tanácsokat fogsz kapni, amik ötletszerűek.
2021. aug. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen tudom,hogy szükségem lesz rá.
2021. aug. 14. 23:11
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az öregségi nyugdíjkorhatár után lehet csak szülőtartást igényelni, hány éves anyád?
2021. aug. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholizmus nem önhibáján kivül van.
2021. aug. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!