Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezelitek a még középis...

Hogyan kezelitek a még középiskolás, de már nagykorú gyereketeket?

Figyelt kérdés
Úgy értem milyen "szabályok" vannak? Próbáljátok korlátozni? Ha eddig kapott zsebpénzt, akkor ezután is kap?
2021. aug. 21. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
99%
Persze , hogy kap zsebpénzt . Nem szűnt meg a gyerekem lenni miután betöltötte a 18-at . Eddig se volt korlátozva , mindent meglehet beszélni .
2021. aug. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
99%
Amíg tanul addig segítem, eltartom. Bíztatom mellé hogy nyáron azért vállaljon munkát, ha vannak olyan nagyobb kiadásai amit szeretne, de az alapvető étkezés, ruházás, tisztálkodásról gondoskodok neki.
2021. aug. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%
Kap zsebpénzt. De a szabályok is érvényben vannak és ha nem tartja be őket, akkor kap.
2021. aug. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ezután is kap. Nem azért vállal az ember gyereket, hogy 18 éves korában sorsára hagyja. És ha egyetemre megy, abban is támogatom, amennyire tudom. Nyilván elvárom, hogy felnőttként dolgozzon, de ha épp 40 évesen szorul majd rá valamilyen okból, akkor is segítek neki, ahogy tudok.
2021. aug. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

vegzos evemben lettem 18. zsebpenzt renszeresen nem kaptam elotte se, de mindent megvettek amire szuksegem volt, es ez nem valtozott a nagykorusagom utan sem. a szuleim mar nem mondtak meg mikor menjek haza a hetvegi bulikbol, es hetkoznap is kimaradhattam. ennek ellenere elvartak a jo tanulast, ezt be is tartottam, szinotosre erettsegiztem, es egyetemre mentem. az egyetlen, ami szabalyok szintjen valtozott, hogy apam nem engedett a kedvesemnel aludni, amig nem lettem 18, utana viszont mar semmit nem szolt ra.


anyukammal elotte is viszonylag jo kapcsolatom volt, utana is igy maradt.


20L

2021. aug. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szabályok nincsenek, inkább amolyan együttmüködés
2021. aug. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan korlát nincs, hogy mikor hova mehet, de persze mindig megbeszeljuk mit csinál. 18at betöltötte, nyilván egyetemig eltartom mint eddig. Utána sem lesz egyik napról a masikra, hogy na oldja meg. Neki is természetes, hogy segít itthon
2021. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%
A gyerekem olyan középiskolába fog járni, ahol egy nap iskola, 4 vagy több nap munka van, eznutobbi minimum 24 órás munkaszerződéssel. Értelemszerűen nem fog mellé zsebpénzt kapni. Továbbra is mi fizetjük a telefonját, az iskolával kapcsolatos költségeit, az utazását és a betegbiztositasat és ez így marad addig, amíg nem végez. A szabályok ugyanazok itthon, mint eddig is, tehát a normális együtt éles szabályai.
2021. aug. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem kap zsebpenzt 🙂

Kap helyette tanulmanyi osztondijjat, a felet meg igy is elteszi. Plusz elment nyaron dolgozni. Szoval dogivel van penze 😁


Minden mas fedezek neki. Rezsi, kaja, telo, ruha. Szabadidejet ugy ossza be ahogy neki jo. Egy keres van egyeztessen velem. Tudjam azert merre jar.

2021. aug. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!