Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyereknek csak az a jó ha apa...

Gyereknek csak az a jó ha apa és anya együtt van?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy adott egy 6 éves kapcsolat. És van egy 1 éves gyerek . Nagyon meg romlott a viszony a gyerek anyával. Nem tudunk ezen változtatni már sajnos. Külön alszunk , nincs köztünk semmi már régóta... Ti inkább válnátok vagy a gyereket nézve benne maradnátok egy ilyen kapcsolatba.???

2021. aug. 23. 21:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
A gyereknek nem érdeke olyan kapcsolatban felnőni, ahol nincs szeretet. Csak rossz párkapcsolati mintát tanul. Hogy fajulhat el idáig, ha még csak egy éves a gyerek? Egyáltalán minek vállaltátok?
2021. aug. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Hát én ugyanilyen szülőkkel nőttem fel, csak miattam maradtak együtt. Ha különmentek volna, talán nem lennék most szorongásos, depressziós, meg igazából még én sem tudom mim van, de nagyon megszenvedtem, és most iszom a levét.
2021. aug. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Ez a legrosszabb, amit egy gyerekkel tehetsz. A gyereknek nyugodt elet, boldog szulo kell, nem egy stresszes kornyezet, idegroncs szulokkel.
2021. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk ugyanez a helyzet, csak 14 év van a hátunk mögött és 3 gyerek, a legkisebb 7 hónapos. Ennek a kapcsolatnak vége van, nincs köztünk se szeretet, se tisztelet, ki nem állhatjuk egymást. Itt én vagyok a női oldal, de én eldöntöttem, hogy véget akarok vetni a kapcsolatnak ha a gyerekek kicsit nagyobbak lesznek, jelenleg sajnos a gyed-ből nem tudok eltartani 3 gyereket. Rettenetes érzés, és verem a fejem nap mint nap a falba, hogy nem gondolkodtam előre és nem volt meg a "menekülő terv", de most már mindegy.

Én azt tanácsolom ne ragadj benne a kapcsolatba, a gyerekek nem egy boldog családban fognak így felnőni, hanem egy olyanba ahol nincs szeretet és ezt nem kívánhatod nekik. És mellesleg magadtól se vedd el az esélyt, hogy boldog legyél egyszer.

2021. aug. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
Az ideális egy BOLDOG család. Ha ez nem teljes akkor jobb külön
2021. aug. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
20%
A gyereknek család kell.
2021. aug. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
A gyereknek a család kell, de egy boldog család, szóval azért találkozhasson az apjával (apám Auzstráliban van, 9 éve nem láttam, és gyerekként kellett és tiniként megélni).
2021. aug. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Danikaa2 válasza:
25%
Nm
2021. aug. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%

A gyerek szemszögéből teljesen mindegy, hogy van-e hivatalos papír arról, hogy együtt vagytok, vagy sem. (Úgy is ebben nő fel, ez lesz neki a normális.) Amíg viselkedni tudtok, addig nincs baj.


Inkább az a fontos, hogy ne veszekedjetek előtte (ne érezze a feszültséget se, ha van), ne szidjátok egymást neki, szeretve legyen mindkét oldalról és neki annyira nem lényeg, de fontos, hogy egyik félnél se legyen minden megengedve, mert abból csak katasztrófa lesz. Tehát beszéljetek, legyenek hasonlóak a határok és ne kelljen döntenie közületek (akár veszekedés akár más ügyben), mert az nagyon nagy lelki teher.

Amelyik esetben ezeket könnyebben tudjátok teljesíteni (és nektek is kevésbé megterhelő), az a jobb megoldás.

2021. aug. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem így nem.


A gyereknek szüksége van mindkét szülőre ez tény.

Viszont! Az nem azt jelenti hogy együtt is kell maradnotok miatta.

Nyílván az lenne a legjobb ha nem lenne csonka család de ha ennyire utáljátok egymást azt a gyermek is megfogja érezni és később egy fejlettlen, instabil felnőtt lesz belőle.

Szar ez a kialakult helyzet de ha azt mondod hogy már nem menthető, hiszek neked, jobb ha elváltok. A gyerek lelki egészségének is.

Persze azt nem azt jelenti hogy elhordhatod a gyerek anyját mindenfélének később vagy hogy ne legyél része az életének (egyiket sem feltételezem, nagy általánosságban említettem meg).

2021. aug. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!