Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyukák! Akik nem tartják a...

Anyukák! Akik nem tartják a kapcsolatot az anyósukkal, de a párjukkal együtt vannak, mit mondotok a gyereknek erről?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 1. 09:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 4 éves korában elmondtam, hogy a felnőttek néha nem értik egymást és nem tudnak barátkozni. A mama és én nem tudunk barátkozni és emiatt nem is akarunk találkozni egymással. De attól még téged szeretnek, te is szeresd őket stb. Néha nyüszögött, hogy ő sem akar menni, de mindig elment végül. Én dicsértem az anyóst, csak mindig hozzátettem, hogy a felnőtteknek néha úgy jobb, ha nem találkoznak egymással.

Most már nagylány, tudja, hogy a nagyanyja el akart marni az apja mellől. De én továbbra sem szapulom őket, hiszen őt szeretik, jó nagyszülők. Ők sem szidnak neki engem soha.

2015. ápr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a gyerek vagyok a történetben, nekünk annó azt mondták, hogy meghaltak. (ami igaz is, mert a mi családunk számára halottak voltak, a saját fiuk se beszélt velük, de hát maguknak keresték a bajt) Egyébként kb. 2 házra laktak tőlünk.
2015. ápr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is a gyerek vagyok. Nekünk nem mondtak semmit és igazság szerint fel se tűnt. Egyszerűen csak mindig apa vitt a mamához, ennyi. Néha eszünkbe jutott, hogy megkérdezzük anyát, hogy jön-e ő is, de mindig volt valami kifogása. Na nem túl kreatív, vagy el kellett mosogatnia, vagy fáradt volt és pihenni akart egy kicsit.

Bőven tizenévesek voltunk, mire elkezdtük figyelni, hogy módszeresen kihúzza magát a találkozások alól. Bár persze néha így is találkoztak, de szerencsére elég nagy a család ahhoz, hogy egymással nem is kellett beszélgetniük.

2015. ápr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a családom nem igazán érti meg miért nem tudok békülni,de persze békén hagynak,és tulajdonképpen nem is szeretnék,no és egy-két barátnőm se,akik meg jóba vannak az anyósukkal, mondván ők is lenyelnek tőlük ezt azt..De az én helyzetemet nem igazán értheti meg más, okom van rá hogy ideáig jutott,csak ne éreztetné a környezetem velem hogy emiatt rossz anya vagyok,ha hagyom hogy tovább harapózzanak a dolgok,mindennapos konfliktus lenne a párom és én köztem..én a gyereket szeretném ettől megkímélni..gondolom van aki érti,miért írom ezt.
2015. ápr. 1. 12:41
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés engem is nagyon érdekel. 6 éve vagyunk együtt a férjemmel, a szülei nagyon utáltak- nem engem, hanem a státuszomat- és a másfél éves unokájukat sem látták. A férjem 1 éve nem jár hozzájuk. Mellesleg az apám sem látta a gyereket, mert szerinte mocskos liberális komcsi vagyok. Így van 1 "db" Nagymama-az anyám. És ötletem sincs, mit mondok majd a lányomnak, ha kérdez.
2015. ápr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Első vagyok.

Engem is győzködtek a békülésre anno. De én egyszerűen mindenkinek azt mondtam, hogy nem vagyok hajlandó olyan emberrel kapcsolatban lenni, akitől nem hallom a saját gondolataimat és aki a saját frusztrációit rám vetíti.

Szerencsére az én párom jól kezelte a helyzetet. Mi vagyunk az elsők, nem kérdés, hogy minket választott. Az anyjával is jóban maradt, de leszögezte, hogy engem egyetlen szóval ne merjenek szapulni, mert akkor látták őt utoljára. Közel laknak, a párom sokszor beszalad hozzájuk, én nem megyek és ők sem jönnek. Nekem ez így jó, nem kell lenyelnem semmit és a gyerek sem szenvedte meg. A párom eleinte mondta, hogy ez így nem jó, mert ő velem akar hazamenni, de aztán elfogadta, hogy én nem így akarom. A gyereket mindig láthatták, mondjuk mindig csak náluk. Ballagásra pl. nem hívtuk őket. A gyerek nem problémázott, hogy ők problémáztak-e azt nem tudom. Ajándékot ugyanúgy kapott, szeretik, ezzel nincsen baj. Szerintem anyós néha bánja már, de engem nem érdekel. Én kőszikla maradok, és így boldog.

2015. ápr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sokat segített,hogy olvastam hasonló helyzetben lévő ember írását..azt hittem már egyedül vagyok..ettől persze nyilván nem könnyebb..de van aki azt mondta a könnyebb utat választottam...hát nem, mert sok volt a balhé,elég volt..
2015. ápr. 1. 13:30
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Remélem, az én válaszom is hasznos lesz. Nálunk nem volt olyan, hogy anya nem tartotta a kapcsolatot nagyanyámmal, de évi max. 1x találkoztak, és akkor sem nagyon cseverésztek. Anya az elején még próbálta tartani magát és előttünk nem szidni nagyanyámat... mire már nem bírta tovább, és nagyobb veszekedések voltak apa és közte a nagyanyám miatt, akkor én már rég rájöttem arra, hogy milyen nagyanyám - bár mondjuk nálunk velünk, unokákkal (mármint apukám gyerekei) sem törődött, szurkálódott, meg már kisgyerekként is vettem észre gyanús dolgokat. Szóval 8-10 éves koromban kb. azt éreztem, hogy na végre, hallom anyát is szidni nagyanyámat. Nem is voltunk vele igazán szoros kapcsolatban, mert nagybátyám volt a kedvenc gyerek, az ő meg a családja seggecskéjét nyalogatta, pedig apukám volt az a balek, akivel mindent megvetetett és elintéztetett, mert a nagybátyám magasról tett rá. Több millió forintnyi értéket csalt ki a családunktól mindenféle hülyeségre (TV shop, olvasta a Nők Lapjában, kukoricapattogtató gép, fene tudja), ráadásul rámfogta, hogy hisztériázom meg elkényeztetett vagyok, mikor egy este ott kellett maradnunk a beázott falú, penészes házában, és be mertem fulladni 4 éves koromban...
2015. ápr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is a "gyerek" vagyok a sztoriban.

Nálunk annyi, hogy kb 11 éves koromig találkoztak a nagyszüleim és anyám.

Aztán nagyapám halálakor kedves öreganyám kisemmizte apámat az apai részből (jópár millió forint). Ekkor nagyanyám kitalálta, hogy anyám el akarta rabolni őt (!) az örökségért. (Belökte a kocsinkba, és elhajtott vele). Apám lemondott a teljes örökségről, csak hogy ne kelljen többé látni az anyját.

Én nem tudtam erről akkor még, amikor pedig megtudtam, akkor elhatároztam, hogy nem akarom látni többé nagyanyámat.

11 éves korom óta nem láttam őt, soha nem keresett minket-mi sem őt.

2015. ápr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is a gyerek vagyok a történetben.


Anyukám szülei utálják apát (mert nem végzett egyetemet) és mindig szidják ha nincs ott, de akkor is ha ott van. Meg folyton tukmálják rá a pálinkát, ha meg elfogadja azt mondják alkoholista, ha meg nem, akkor az a baj. Ha segít, akkor papám mindig leellenőrizte, hogy nem lopott-e szerszámot, meg sose kérte az ő segítségét, hanem hívott inkább cigányt, akinek fizetett a kókány munkáért.


Ezek után nem csodálkoztam, hogy apa kerek perec kijelentette, hogy nem megy.

2015. ápr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!