Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináltok, ha nagyon...

Mit csináltok, ha nagyon lehúznak a szüleitek?

Figyelt kérdés
Energiában, gondolkodásban, viselkedésben. Egyszerűen hazamegyek és rossz a légkör, mindentől elmegy a kedvem. Annyira szomorú nézni, ahogy mindent túlgondolnak, veszekednek, aggodalmaskodnak, ilyenek. Már beleuntam magyarázni nekik, hogy mennyire negatívan, rugalmatlanul gondolkoznak, lehetne ezt máshogy is csinálni...De itt lakom, ez a családom, szeretném ha mindenki jobban érezné magát, a testvéreim is megszenvedik ezt. Valami ötlet, mit lehetne tenni? (Apukám erősen depresszív alkat, anyukám hiába vidám alapvetően, ebben ő is megkeseredik)

2021. aug. 24. 00:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Én ilyenkor a páromhoz megyek, vagy kutyát sétáltatni.
2021. aug. 24. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Velem hasonló a helyzet, de mióta elváltak a szüleim és lett 1-2 nagyobb gondunk átertékeltem ezeket a dolgokat, én egyszerűen nagyon-nagyon kedves vagyok mindenkivel, mindent megcsinalok amit mondanak nekem, közben folyamatosan azon vagyok, hogy elkoltozzek mert ettől függetlenül a kapcsolatom mindenkivel megromlott a családban, de elvonatkoztatok ettől és segítek mindenkinek mindenben, mert tudom ha elkoltozok mégis mindenkinek jobb lesz
2021. aug. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szülőket megváltoztatni kb. szél ellen pisilni.

Sajnos az elkerülés működik inkább:

Szobába vonulás, ajtó, füles bedug, és eljárkálas otthonról, mint első válaszoló.

Sajnálom tényleg, együttérzek.

2021. aug. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Párom hozzánk költözött
2021. aug. 24. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonymousreview60 ***** válasza:
87%
Kerülnöd kell az olyan helyzeteket (akár őket is), amiben ez a viselkedésük megnyilvánul, majd el kell költöznöd.
2021. aug. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17%

Korodat, nemedet ügyesen elhallgatod.

Azt sem írod, hogy az iskolából, vagy a melóból hazatérted után "húznak le".

Mégis, az ilyen pongyola kérdésre milyen választ, javaslatot vársz?

.

Pár év múlva ezt a kérdést fogod feltenni:

"Miért engedték meg szüleim, hogy gyerekként azt csinálhattam, amit akartam, miért nem foglalkoztak többet velem?"

2021. aug. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

Hatos!

Mi köze van a kornak/nemnek a szar családi közeghez, ahol mindenki lehúz?


Kérdező! Próbálj nyitni feléjük kicsit! Ha nem megy, akkor az első válaszadóra szavazok én is, menj el otthonról! Csak rossz társaságba ne keveredj!

2021. aug. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Elköltözöl vagy elviseled.
2021. aug. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
Elktöltözöl, sokszor nem leszel otthon, vagy elviseled (esetleg meváltoztatod).
2021. aug. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

'De itt lakom, ez a családom, szeretném ha mindenki jobban érezné magát'


Ezt már most benézted. Értékelem, hogy így gondolkodsz, hogy majd "biztos megoldjuk", de nem, nem fogjátok. Szüleitek ilyenek. Elfogadni kell, megbékélni vele. Ha nem tetszik, elköltözöl, és éled a saját felhőtlen életedet tovább boldogan.

2021. aug. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!