Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet egy apát kirángat...

Hogyan lehet egy apát kirángatni a régi életéből?

Figyelt kérdés
Édesapám 49 éves, én 23 vagyok, külön élünk, mindig is nagy álmodozó volt, egész életében egy biztos jövőről, nagy utazásokról, a világ felfedezéséről, tökéletes életről ábrándozott. Millió ötlete és próbálkozása volt, több 1-2 éves vállakozás, amik általában csőddel végződtek ,ezzel lenullázta magát, magunkat. Viszont lassan 10 éve, hogy szárnyal a "mostani terve", ami egyre nagyobbra épül , már számomra teljesen átláthatatlan. Az utóbbi pár évben annyi bevétele jött belőle ,mint amit előtte egész életében összesen szerzett. 95%át befekteti, a többiből élnek, és támogatnak minket, aminek nagyon örülök, viszont azt nem látom hogy ő örülne, valahogy semmiben sem leli örömét, pedig elérte a célját, ami az álmai megvalósításához kellett...de nem valósítja meg őket, ugyan úgy él mint előtte, ugyan oda mennek nyaralni, ugyan úgy spórolnak , ugyan azt a tizen éves autót vezeti. Azt nem tudom elhinni, hogy megöregedett, tele van most is tervekkel, és ambicióval. De csak a munka, és a munka, még úgy is ,hogy önnállóan is képes működni a rendszer.. Miért nem kezdik el élvezni az életet? Simán megtehetnék hogy fognák a pakkot anyámmal, és elmennének a világ másik felére pár hétre, vagy megvenné magának az autót ami tetszik neki, csak egy morzsát kéne kiszakítani. Kérdeztem már ,de nem kaptam kézzelfogható választ.. Attól félek túl későn fog észbekapni, habár 49 még nem a világ vége. Lehet hogy nem realizálta még ,hogy bőven megengedhetné már magának a dolgokat? Mit gondoltok?

2021. aug. 29. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Az ilyesmik korai gyerekkorban huzalozódnak be az agyunkba, és nehéz átkeretezni. Eric Berne-nek van egy zseniális mondása, úgy hangzik, hogy vannak olyan emberek, akik akkor is szegények, ha gazdagok, és olyanok is, akik akkor is gazdagok, ha szegények.

Úgy tűnik, édesapád az első kategóriába tartozik.

Gazdag, és mégis "szegény".

2021. aug. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Lehet hogy csak pénzkereső üzemmódban ragadt. Te nem értheted mert csak a bevételi oldalát látod.

Az én szüleim is sikeres vállalkozók és nagy vagyont összeszedtek.

Apámnak is 14 éves autója van.

Néha nekem kellett megmondanom nekik hogy kicsit élvezzék az életet és menjenek el utazni szép helyekre mert mindenkinek csak egy élete van.

2021. aug. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Onnantól ha elkezd sok pénzed lenni, akkor nem akarsz belőle költeni, hanem egy lehetőségként tekintesz rá hogy még többet csinálj belőle. (ezért is fektet be ennyit)
2021. aug. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Apád nem öreg, szerintem hagyd, inkább beszélgess fele létszemléleti dolgokról. Mert a pénz az üzlet, a befektetés, az ide-oda nyargalászás-szelfizés fotózás - a felszín. Mélyen lehet, hogy "keres valamit"..

"viszont azt nem látom hogy ő örülne, valahogy semmiben sem leli örömét"

- életközép válságnak tűnik, ami elhúzódott, mert nem találta meg a szellemi útját

2021. aug. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
71%
1János 2:17."A világ elmúlóban van s ugyanígy a kívánsága is de aki Isten akaratát cselekszi megmarad örökké."
2021. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
Ennyi idösen már nem sok esély van a dologra.
2021. aug. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!