Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Engednéd", hogy a gyereked...

"Engednéd", hogy a gyereked kihagyjon egy évet egyetem előtt?

Figyelt kérdés

Nyilván jogilag felnőtt, hivatalosan nem tudod megtiltani, viszont az egy év kihagyott időre kellhet a támogatásod, vagy esetleg utána, egyetem mellett kéne a támogatásod. Szóval, ha neked nem tetszik a kihagyott időre szánt terv, vagy unblock az, hogy kihagy egy évet, simán keresztül tudod húzni, ha kijelented, hogy nem támogatod anyagiakkal.


Tehát megpróbálnád-e bármilyen ok miatt "megtiltani", hogy egyetem előtt kihagyjon egy évet? Ha igen miért és mi lenne az indok, ami esetben így döntenél? Ha nem miért nem? Milyen esetben támogatnád a döntését?


2021. szept. 4. 14:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Abban az esetben támogatnám ha értelmes dologgal töltené a kihagyott évet, pl jogsi, munka, nyelvtanulás. De ha csak lógni akar, azt nem engedném meg,
2021. szept. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
70%

Nem tiltanám, de nem is finanszíroznám az önkereső 1 évét.

🤷‍♀️ Menjen el dolgozni, mellette önmegvalósulhat.

2021. szept. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%
Ha azt kérdezed, eltartanám-e egy évig úgy hogy se nem tanul, se nem dolgozik,csak lébecol, a válasz egyértelműen nem.
2021. szept. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül csak a lébecolásra gondolok. Sok minden lehet, ami nem lébecolás, pusztán nem tetszik a szülőknek.

Pl tegnap láttam a kérdést, amiben a csaj említette, hogy ha nem veszik fel oda, ahová szeretne menni, akkor 1 évre kimegy au pairnek külföldre, és ez az anyjának nem tetszik. Szerintem ilyen szituban nem keres annyit az ember, hogy ha a szülő azt mondaná, hogy menj, de haza se gyere, ne számíts rám, akkor utána könnyedén meg tudná oldani az életét segítség nélkül tanulás mellett. De van osztálytársam, aki egyetem előtt szakmát akar tanulni, de a szülei meg azt akarják, hogy rögtön egyetemre menjen.

Tehát az ilyen nem tetsző munka, más rövidebb tanulások is előfordulnak a szülőnek nem tetsző indokok között.

2021. szept. 4. 14:21
 5/27 Szidi723 válasza:
90%
Kérdés miert hagyott ki 1évet. Pihenni, vagy nem vették fel. Az én gyerekemet nem vették fel gazdasági egyetemre, elküldtem gazdasági középiskolába ugyanazt tanulja mint egyetemen de hasznosan tölti az 1évét mire újraprobálkozik. Ha caak ugy otthon van fizethetitek a tb-t is neki. Igy meg nekünk addig is jár még a családi pótlék. Vagy munka vagy tanulás.
2021. szept. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy gondolom,ha a lányom azzal állna elő, hogy kimenne au pairnek azt mondanám :menjen.

tanul, világot lát, tapasztalatot szerez, esetleg kint is le tud tenni bármilyen tanfolyamot, tökéletesíti a nyelvet.


Ha azt mondja, hogy halaszt egy évet mert ő jogsit akar. De amellett nem akar melózni, akkor kiröhögném..


Nyelv és bármi más mellett is (főleg levelezőin) lehet dolgozni.


Rengeteg egyetemista dolgozik, és vannak akik nem tudnak de olyan is akik nem is akarnak. Helyette elvárják a szülő teljes anyagi támogatását.


Azért nem mindegy, hogy a gyerekem 1 évig csak teng leng és nem vállal semmilyen felelősséget az anyagi kiadásokért, vagy ténylegesen hasznosan tölti azt az 1 évet és mellette nem tudja vállalni a költségeket.

2021. szept. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
99%
Az okától függ.
2021. szept. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
47%
"Nem feltétlenül csak a lébecolásra gondolok. Sok minden lehet, ami nem lébecolás, pusztán nem tetszik a szülőknek." Aha. És mi az a sok minden, amiért egy évig el kéne tartani egy munkaképes fiatalt mikor nem tanul és nem dolgozik?
2021. szept. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
99%
Én voltam au pair, mielőtt lediplomáztam, és életem egyik legtartalmasabb időszaka volt, rengeteg olyan dolgot tanultam, amik megalapozták a mai személyiségemet. Szóval ha valami ilyesmi terve lenne a saját gyerekemnek, és amiatt akarna halasztani, akkor maximálisan támogatnám. Ha egy évig csak semmit tenni akarna, azt abban az esetben támogatnám, ha olyan mentális egészségügyi problémája lenne, pl. depresszió, kiégés vagy ilyesmi, ami ezt indokolná.
2021. szept. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk le lettek fektetve a dogmák világosan.

Vagy tanulsz vagy dolgozol. 3. opció nincs.

Vagy ez vagy az.


Tőlem nem kellett volna elkezdenie rögtön az egyetemet, meg is értettem volna a döntést 12 év tanulás után.


De akkor viszont dolgozni KELL. Mert én nem tartok el senkit aki ezt se csinálja meg azt se.


Ennyi... aztán végül elkezdte az egyetemet. Amit be is fejezett közben fél év csúsztatással.

2021. szept. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!