Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az egyetemi tanulmányokba...

Az egyetemi tanulmányokba milyen szinten szólhat bele a szülő, milyen esetekben lehet rendben, hogy beleszól?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy milyen irányba, melyik egyetemen stb. tanuljon tovább a gyerek, hanem az egyetemi teljesítményre.

Normális, ha kiakad a szülő egy-egy rosszabbul sikerült vizsga miatt? Vagy csak akkor szóljon bele, ha még egy fedél alatt él vele a gyereke, vagy esetleg ha a szülő fizeti (részben) a gyereke tanulmányit? Vagy ebbe már egyáltalán nem kellene beleszólnia?



2021. aug. 14. 16:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%
ha o fizeti, akkor termeszetesen beleszolhat, amugy meg egyaltalan nem, ez a te dolgod.
2021. aug. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%
Ha ő fizeti a tanulmányaidat és/vagy a megélhetésedet, akkor még gyerekstátuszban vagy, annak a hátrányaival. Attól kezdve válsz függetlenné, amikor már minden tekintetben te gondoskodsz magadról.
2021. aug. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem akkor sem jogos, ha a szülő fizeti vagy akár csak támogatja a gyerek tanulmányait.
2021. aug. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
37%

utolso

miert? en tuti nem adnek a gyerekemnek azert penzt, hogy kettessel atcsusszon es ne kelljen dolgoznia.

inkabb menjen el dolgozni akkor egyetem helyett

2021. aug. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
86%
Szerintem is akkor oké ha beleszól, ha ő fizeti, de más esetben ne szóljon bele szerintem.
2021. aug. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
2%
Beleszólhat teljes mértékben, hiszen egy gyerek még nem tudja, hogy mi a jó neki, csak a szülő tudhatja.
2021. aug. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%

Az én szüleim a másoddiplomámba is beleszóltak, pedig ugye azt már saját költségen, rég külön költözve csináltam.

Mondjuk igazuk volt. Nem vettem elég komolyan és csúsztam egy félévet. Tényleg az én hibám volt, szóval nem időhiány vagy ilyesmi miatt. Elég rendesen lecsesztek, hogy szedjem már össze magam.


De szerintem ez még belefért. A szüleimnek 30 évesen is a gyerekük vagyok, úgy is beszélnek velem. Persze elfogadták már rég, hogy felnőttem, de akkor is. Megtudták a dolgot, lecsesztek, aztán ennyivel el is volt intézve.

2021. aug. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%

Az én szüleim folyamatosan belepofáztak, pedig munka mellett szereztem a diplomámat (rendes 8 órásban dolgoztam).

Aztán egyszer közöltem velük, hogy az indexemhez (akkor még az volt) senkinek semmi köze, nekik sem.

2021. aug. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
68%
3-as. Tegyük fel fizeted a gyereked tanulmányait, közbe nem végzi el a sulit, mert hanyag. Magyarul, kidobod a pénzed az ablakon. És te nem szólnál bele. Ez se normális! :D
2021. aug. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy 1-1 vizsga rosszabbul sikerül, mindenkivel megeshet, nem normális dolog kiakadni ezen...


Ha már többedik tárgyfelvételre sem sikerült elvégezni a tárgyat, vagy csúszik az illető, ott le kéne ülni beszélgetni.

2021. aug. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!