Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a vèlemènyetek erről?

Mi a vèlemènyetek erről?

Figyelt kérdés

Most lettem 18. Otthon èlek.

Elkezdtem dolgozni, Anyàm màr egyből a pènzt követeli hogy rakjam le a felèt, Külőnben nekem nem lesz 1ft-om se.

Hozzàteszem hogy mindig is adtam mikor tudtam, (Nem vagyunk szegènyek) de ezt a ràmfeszítèst màr nem birom.


2021. szept. 6. 19:39
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Most jöhet bàrki azzal hogy miért problèma ez nekem.. de erősen megdolgozok azèrt a pènzért.
2021. szept. 6. 19:40
 2/20 anonim ***** válasza:
22%

Gyakori megoldás. Szakkifejezés: mamahotel. Ha a szülő így akarja, joga van hozzá.


Ha nem tetszik, elköltözhetsz albérletbe. És akkor a megdolgozott pénzed megy a tulajnak.

2021. szept. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Elfogadod a helyzetet. Ha 60-at teszel le otthon, de az albi 90 lenne, akkor inkább otthon maradsz, mert az a kifizetődőbb. :)
2021. szept. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
2.most kezdett el dolgozni, jó hogy egyből még nincs annyi hogy elköltözzön..de persze egyből mamahotel. A szülőnek akkor sincs joga elvenni a megdolgozott pénzt úgy hogy neki semmi nem marad..az alapvető dolgokba nyilván bead de úgy hogy az összeset elveszi ahhoz nincs...!
2021. szept. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%
Költözz el akkor ennyi.
2021. szept. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
60%

Az anya a FELÉT kéri a kérdezötöl, a másik fele marad neki!

Emellett JOGA ahhoz van, hogy a rezsi meg a kaja ráésö részét elkérje.

2021. szept. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
6-ez igaz elnéztem.
2021. szept. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

A leírásodból nekem az jön le, hogy anyukád ebből a pénzből el akar rakni számodra, legalábbis ezt a mondatotat én így értelmeztem: "Külőnben nekem nem lesz 1ft-om se."


Tehát anyukád úgy véli, nem igazán vagy spórolós...


Ahhoz minden jogod megvan, hogy ez neked ne tetszen, viszont ha erre azt mondja anyukád, így viszont nem lakhatsz otthon, ha nem egyezel bele a feltételekbe, ahhoz meg neki van joga.


Mérlegelj, mi a jobb, albérletben élni, amire valószínűleg a teljes bevételed elmenne a megélhetéssel együtt, vagy megbeszélni anyukáddal, mi a terved a fizetéseddel, egyeztetni vele a jövőbeni terveidet?

2021. szept. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
39%

Én is azon az egy mondaton akadtam el.


Ha anyád neked akar félre tenni az azért más.


Bár az ő kudarca is, ha nem tanította meg neked, hogy hogy kell bánni a pénzzel.

2021. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
37%

Joga van elkérni, ez tény, viszont nem szép dolog szerintem.( Nyilván ha neked akarja félretenni, az más). 18 évesen, épphogy elkezdett dolgozni, és már vennék el, mert van miből. Főleg így, hogy rá sem szorulnak.


6

Az oké, hogy megteheti, de szerinted milyen szülő az, aki egyből kéri vissza ezeknek az árát már az első fizetésükből.

2021. szept. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!