Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy ez az én magánügyem?

Figyelt kérdés

Nem élek a szüleimmel, de néha hétvégére hazalátogatok. Szingli vagyok, de van már vkim akivel randizgatok. Mikor a szüleimnél vagyok, akkor anyum mindig nyomozgat utánam (amióta tudja, hogy egyedülálló vagyok), kérdezget is, hogy van -e vkim. Én ezt nem akarom az orrára kötni, mert marhára az én dolgom és rám tartozik. Mikor mondom neki, nem érti meg, másnap ugyanezt eljátszuk, ha nem személyesen akkor telefonon.

Nekem már nincs hozzá türelmem, hogy mondjam meg neki, hogy felfogja?

Köszönöm, aki segíteni tud.



2021. febr. 14. 22:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
1- es, nem tudom min mész keresztül, hogy betámadsz, de én csak a legjobbakat kívánom neked. Minden rossz elmúlik, csak ki kell tartani, légy optimista, csak rajtad múlik.
2021. febr. 14. 22:43
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Nehéz kereszet kaptál. Anyám ugyanilyen fojtogató, kontrolláló, határokat nem ismerő, mindenkor a saját igényeit előtérbe helyező ember, csak más formában jött ki. Te ismered jobban, nekem az jött be, hogy ha belegázolt a személyes terembe (átvitt értelemben értem), akkor visszavonultam (pl. elköszöntem hirtelen telefonon és hasonlók). Megérteni soha nem fogja, hogy egy vele szemmagasságban lévő, felnőtt ember vagyok. Viszont idomítani lehet valamennyire. Sajnos amióta nem tud irányítani, nem is érdeklem, mert ő mellérendelő kapcsolatot nem ismer. Drukkolok, hogy nálatok jobban sikerüljön a dolog.
2021. febr. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudod te megértetni vele. Mert ő TUDJA. Csak olyan jó érzés kontrollt gyakorolnia fölötted, hogy arról képtelen lemondani. Az ellenőrzés gyönyöréről. Ez a helyzet anyukáddal.
2021. febr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. febr. 14. 22:58
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

A kovetkezo, kifejezett keresed ellenere ujboli faggatozas utan mondjuk a kovetkezo latogatast hagyd ki, vagy ha ott vagy, egyszeruen gyere el.


Ha telefonal, mondd hogy nem alkalmas, ha rakerdez miert mondd hogy semmi kedved az eletedben vajkalasahoz, majd tedd le. Ha ujra hiv es ismet elokerul a tema, megint tedd le, nem kell hosszasan indokolni, eleg annyi hogy 'mondtam hogy errol nem akarok beszelni'.


Egy ido utan le fog rola szokni.

2021. febr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudsz vele mit csinálni, csak annyit, hogy minden alkalommal elmondod, hogy terhes ez a téma; majd közlöd, ha lesz mit mondanod. Ezt vagy megérti, vagy nem..
2021. febr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

Én, ha bárki ilyesmivel csesztet, egyből visszakérdezek:

- Mikor és milyet kakáltál utoljára?

Erre ilyenkor ez a reakc: - Nade hogy lehetsz ilyen indiszkrét?

Mire én: - Indiszkrét? Bocs, nem én kezdtem.

Ennyi.

2021. febr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Á, ilyenkor mind azt mondja, hogy majd ha halott leszek, sajnálni fogod, hogy nem kérdezlek már!
2021. febr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%

Kontrolláló szülő, aki tudni szeretné, a lánynak van-e kapcsolata?

Alap volt, hogy ha találkozgattam valakivel, a szüleim tudtak róla.

2021. febr. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%
#9: csak epp nem mindegy, hogy minden reszletrol azonnal tudni akar-e a kedves mama...
2021. febr. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!