Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők miért hiszékenyek a...

Szülők miért hiszékenyek a felnőtt gyerekükkel szemben?

Figyelt kérdés

kérdésem az lenne,hogy a szülők miért ennyire "naivak" miért hiszékenyek,hogy ők mindent tudnak a gyerekről,hogy mit szeret milyen személyiség,de igazából a valóságban rohadtul nem olyan amilyennek hiszik.


Itt egy példa anyám azt hiszi,hogy egy csendes zárkózott nő vagyok akinek nincsenek ismerősei barátai és egyedül fog meghalni 2 kutya mellett,mert anyám azt hiszi kivel a lánya vagyok ezért ő jobban tudja nálam a dolgokat

Anyám azért gondolja ezt rólam mert óvodában és általánosan nem barátkoztak. És szerinte ez a mai napig így van.


A valóság egyáltalán nem vagyok csendes és zárkózott,vannak ismerőseim barátaim akikkel heti szinten találkozok, ráadásul havonta valakinél grillezés van, épp beülös beszélgetős est.

Az,hogy nem osztok meg minden szirszart a Facebookon attól még van társasági életem

Amikor annyam meg megkérdezi,mit csinálok és azt mondom,hogy pár baráttal vagyok akkor nem tudom,hogy ebből mit nem tudd felfogni

Amúgy felnőtt nő vagyok,külön elék,heti 1x beszélek a szüleimmel,de úgy érzem tok feleslegesen,mitha nem is akarná meghallani mit mondok,és egyszerűen ezért utálok beszélni a szüleimmel


Ez a beszédtéma tegnap este került elő pár baráttal és igazából nem jöttünk.


Szóval A kérdés: miért hiszed azt,te mint szülő,hogy jobban ismered a felnőtt gyereked bárki másnál. ( Ami lehet,hogy nem így van,persze van kivétel.)


2. Kérdés: valóban ismered a felnőtt gyereked?


3. És ha nem ismered a valódi személységét,hogy ki is ő valójában,ennek mi lehet az oka,mert csak beszélsz a felnőtt fiaddal vagy lányoddal.


Szóval azokhoz szól a kérdés akik ilyen szülők.

Persze van kivétel.


Szóval aki úgy gondolja,hogy ő valóban mindent tudd a gyerekekről és a valóságban is olyan a gyereke amit gondol róla,az kérem szépen ne írjon kommentet,mert nem ez volt a kérdés

Köszönöm.



2021. szept. 11. 04:44
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Van egy olyan barátnőm aki 4 évig volt együtt egy sráccal a gyerek ahol tudta manipulálta az anyját pl elég rossz állapotban volt már a telefonja az anya nem akart venni újat és úgy érte el a gyerek,hogy várt 2 hetet és direkt felhívta az anyját olyan kamu sztorival,hogy baleset történt anya anya szar a telefonomon nem hallok semmit és direkt kikapcsolta,1 órával később ért haza az anyja tiszta pánikban volt, még aznap vett neki egy új telefont.

Egyik nap összekapott a srác és a csaj a végén annyit mondott az anyjának,hogy jó lesz ha nem hiszel el semmit a fiadnak...

Később egy csomó sztorit mesélt el a csaj a gyerek anyjának aki el se akarta hinni,hogy ő neki biztos,hogy nem ilyen a gyereke....

2021. szept. 11. 04:48
 2/25 anonim ***** válasza:
80%
Nézd, az nem anyád hibája hogy el vagy ájulva saját magadtól és a világon semmit nem osztasz meg vele.
2021. szept. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Mint ahogy írtam heti szinten beszélünk 2 hetente megyek hétvégén látogatóba


Amikor anyám meg megkérdezi,mit csinálok és azt mondom,hogy pár baráttal vagyok akkor nem tudom,hogy ebből mit nem tudd felfogni.

2021. szept. 11. 07:27
 4/25 anonim ***** válasza:
95%
Ettol nem fog sokat tudni rolad, hogy "par barattal vagy", ez tipikus lerazos duma
2021. szept. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

Nos, a pár baráttal vagyok nekem azt jelentené, hogy ezek a "baratok" max ismerősök. A barát az a Jani, meg a Misi, meg a Juli, stb. Vagy a barátaimmal szoktam lenni, legutóbb a Pistiéknél voltam grillezni, ott volt a Mari meg a Géza is.

Amúgy ritka gusztustalan a stílusod, ahogy anyádról írsz, mintha valami gyenge elméjű lenne. A "pár baráttal vagyok" az nem válasz a mit csinálsz kerdesre, és ha idősebb vagy 5 évesnél, ezt te is tudhatnád. A hiba nem az anyádban van.

2021. szept. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
De most mit vársz ettől a kérdéstől? Ha valaki nem ismeri a felnőtt gyereke valódi személyisegét, az nem fog tudni neked válaszolni, mert azt hiszi, hogy ismeri. Te simán csak provokálni meg dicsekedni akarsz, meg hogy veled együtt szidják a szüleidet. Eleg gyerekes vagy.
2021. szept. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
És miért van az, hogy sok felnőtt "gyerek" idiótának nézi a szüleit?
2021. szept. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%
Miért vagy bunkó? Miért van az?
2021. szept. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%

Mintha anyad egy idegen lenne.

Aki nem tudhat a dolgaidrol, de 2 hetente beallitasz pofavizitre, mert igy alakult, ez illik

2021. szept. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%
Nem ártana utána nézni, hogy MIT JELENT a hiszékeny szó, ugyanis teljesen rosszul használod!
2021. szept. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!