Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők miért hiszékenyek a...

Szülők miért hiszékenyek a felnőtt gyerekükkel szemben?

Figyelt kérdés

kérdésem az lenne,hogy a szülők miért ennyire "naivak" miért hiszékenyek,hogy ők mindent tudnak a gyerekről,hogy mit szeret milyen személyiség,de igazából a valóságban rohadtul nem olyan amilyennek hiszik.


Itt egy példa anyám azt hiszi,hogy egy csendes zárkózott nő vagyok akinek nincsenek ismerősei barátai és egyedül fog meghalni 2 kutya mellett,mert anyám azt hiszi kivel a lánya vagyok ezért ő jobban tudja nálam a dolgokat

Anyám azért gondolja ezt rólam mert óvodában és általánosan nem barátkoztak. És szerinte ez a mai napig így van.


A valóság egyáltalán nem vagyok csendes és zárkózott,vannak ismerőseim barátaim akikkel heti szinten találkozok, ráadásul havonta valakinél grillezés van, épp beülös beszélgetős est.

Az,hogy nem osztok meg minden szirszart a Facebookon attól még van társasági életem

Amikor annyam meg megkérdezi,mit csinálok és azt mondom,hogy pár baráttal vagyok akkor nem tudom,hogy ebből mit nem tudd felfogni

Amúgy felnőtt nő vagyok,külön elék,heti 1x beszélek a szüleimmel,de úgy érzem tok feleslegesen,mitha nem is akarná meghallani mit mondok,és egyszerűen ezért utálok beszélni a szüleimmel


Ez a beszédtéma tegnap este került elő pár baráttal és igazából nem jöttünk.


Szóval A kérdés: miért hiszed azt,te mint szülő,hogy jobban ismered a felnőtt gyereked bárki másnál. ( Ami lehet,hogy nem így van,persze van kivétel.)


2. Kérdés: valóban ismered a felnőtt gyereked?


3. És ha nem ismered a valódi személységét,hogy ki is ő valójában,ennek mi lehet az oka,mert csak beszélsz a felnőtt fiaddal vagy lányoddal.


Szóval azokhoz szól a kérdés akik ilyen szülők.

Persze van kivétel.


Szóval aki úgy gondolja,hogy ő valóban mindent tudd a gyerekekről és a valóságban is olyan a gyereke amit gondol róla,az kérem szépen ne írjon kommentet,mert nem ez volt a kérdés

Köszönöm.



2021. szept. 11. 04:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nincs gyerekem, de valakinek a felnőtt gyereke vagyok és ha belegondolok, rólam tényleg mindent tud édesanyám, ő az aki valójában ismer. Még a páromnál is jobban ismer, minden rezdülésemből, szavak nélkül is tudja hogy mi a helyzet. Tudod miért? Mert nem zárom ki az életemből.

Mindig az egyénen múlik hogy a szüleinek (vagy akárki másnak) a valós képet mutatja magáról, vagy megjátssza magát. Az ember azt is eldöntheti hogy mennyit árul el.

És normáliséknál úgy megy, hogy az ember szelektál. Hogy ki érdemes arra hogy a valós önmagát adja neki, és megossza vele az élete dolgait.

Pl a munkatársak csak felületesen ismernek, mert nekik nem tárulkozok ki, de a saját anyámmal ilyet nem csinálok. Ő nem a riválisom, nem az ellenségem, és nem is semleges, felszínes kapcsolat számomra, mint pl egy munkatárs vagy egy szomszéd. Ő hozzám tartozik. Ezért olyannak ismer amilyen vagyok, mert nem játszom szerepeket és nem titkolózom előtte.

2021. szept. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
91%
Nekem két felnőtt gyerekem van. Miért is akarnék mindent tudni? Amit elmondanak azt elmondják, amit nem azt nem. Nem kérdezősködöm erőszakkal.
2021. szept. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
27%

Én leszek a kakukktojás akkor. :D És én leszek a leászalékolt is.

Nálunk sajnos ugyanígy van. Anyám azt hiszi, mindent is jobban tud a gyerekénél. Hogy xar ember vagyok, hogy nem érti miért lennének barátaim, hogy egyedül fogok maradni, hogy egy ételt nem tudok a párom elé tenni. Ezekkel traktált már tiniként, amíg el nem költöztem. Ha el is megyek hozzájuk, ha két fűszálat keresztbe teszek, már abban talál kivetnivalót, és elkezdi a lenéző dumáját, hogy én semmire nem vagyok képes, hogy lehetek ilyen béna.

És ez nem azon múlik, amit itt minden egyes kommentelő odabiggyesztett, hogy "nem engedem be az életembe". :D

2021. szept. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
ha talán nem egy "pár baráttal vagyok" sejtelmes dumát vetnéd be, hanem beszélgetnél anyáddal, hogy konkrétan merre jártál, mit csináltál, ha már hetente felhívod, akkor biztos nem gondolná, hogy hót unalom az életed.
2021. szept. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell csodálkozni hogy yilen.
2021. szept. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk az, hogy egy szülő nem tud a gyereke minden lépéséről számomra nem feltétlenül azt jelenti, hogy nem ismeri... Anyam se tudja, hogy merre járok sokszor, mégis szinte azonnal megérzi, már a köszönésemből, hogy milyen hangulatban vagyok.
2021. szept. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

🤦‍♀️ Felnőtt NŐ létedre nem tudsz egy értelmes mondatot összerakni, de még leírni sem helyesen. Én inkább erre gyúrnék. 🙄



Logikai buktató ahogy gondolkodsz.

2021. szept. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Nem értitek,hogy mit akarok kérdezi

Anyám mindent tudd rólam

Heti szinten beszélhetünk

Elmesélem neki, 2 hetente hétvégén náluk vagyok


De anyám egy ártatlan naiv félek visszahúzódó lánynak állít be ami nem igaz


És nem értem,hogy miért mondja anyám azt,hogy én jobban tudom nálad,hogy én milyen vagyok,jobban ismerlek mert az anyád vagyok,de ennek ellenére pont nem ismer

2021. szept. 11. 15:26
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Miért izgat ez ennyire? Nem mindegy, hogy mit hisz?
2021. szept. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Nem

Mert mindenki azt hiszi, hogy én egy szende Szundi lány vagyok aki macskákkal öregedik meg

2021. szept. 11. 17:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!