Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy anyám ne...

Mit csináljak, hogy anyám ne alázzon meg, és ne generáljon feszültséget a barátom előtt?

Figyelt kérdés

Alapból anyámmal jó kapcsolatom van.


Amikor hétvégén jön hozzám a barátom, akkor meg velem üvöltözik és közli a barátomnak, hogy sohasem segítek neki semmiben, ő mindenre egyedül van, én mindig leszarom őt.


Amikor meg vissza ordítom, hogy ez nem így van, mert én mindig tudom, hogy mi a dolgom a háztartásban, és rendszeresen el is végzem, és mondom neki, hogy ne generálja a feszültséget, mert nem vagyok rá kíváncsi.


Azt mondja, hogy: „Én nem mondtam semmi rosszat, te generálod a feszültséget, mindig feszültséget keversz itt a hétvégén, a testvéred bezzeg tiszteletet ad nekem és sohasem beszél velem így.”


Valójában a testvérem nem beszél így vele, mert a testvérem abszolút nem veszi ki a részét a háztartásban, hazajön bevonul a szobájába és este csak vacsorázni jön ki.


Nem tudom mit csinált a testvérem, de régebben anyám neki is szóvá tette, hogy nem segít, mire a testvérem leüvöltötte a fejét, közölte, hogy elköltözik és azóta anyám békén hagyja…


Mit tegyek?


A normális válaszokat megköszönöm.



2021. szept. 13. 11:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%
En arra lennek kuvancsi, mi toetwnik egyea nokkel szules utan.... Ha valaki meg tudja magyarazni ezt, hogy nem egy embertol hallottam, hogy kucsinalja az anyja, koztuk engem is.
2021. szept. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
Érdekes család vaygtok, mindenki üvölt mindenkivel és ezt te normalisnak tartod.
2021. szept. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Thispain ***** válasza:
86%

Nagy valószínűséggel szeret tetszelegni mások előtt a mártír szerepben.

Annyit tudsz talán tenni, hogy amig beszél, két szóra korlátozod a szókincsed, és amit mondasz, nem anyukádnak címzed, hanem a barátodnak: Igaz, hamis.

2021. szept. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Normalis szülő nem csinál ilyet.
2021. szept. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
16%
4, normális gyerek meg üvölt a szülőnek vissza.
2021. szept. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Mivel csak akkor van konfliktus amikor a pasid ott van, így nem gondolod, hogy hozzá van köze? Valószínűleg anyádnak azzal van ki a f_sza, hogy minden hétvégén egy idegen kant kell kerülgetnie a házában. Csak ezt nem tudja jól kommunikálni. Vagy inkább nem akarja. Nem akar szemét lenni, aki nem engedi oda a pasit, de attól még zavarja és feszültséget generál benne, ami így jön ki belőle.
2021. szept. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ez tudatalatti cselekvés. Az állatvilágból a madaraktól hoznék példát; amikor a szülő kezdi kitolni a fiókát a fészekből.


Nevelt tizenX évig, feltűnt egy udvarló; új család létrehozásának lehetősége és felelősség átruházás. Lehet el van fáradva a nevelésben már és szeretne nyugalmasabban élni.


Ezt viszont hiába vágnád a fejéhez, mivel tudatalatt zajlik így ígyis-úgyis te maradsz a hibás.


Hogy mit tudsz tenni?

Ne vedd fel (nehéz, tudom) és ne bántsd miatta. Vedd ki ugyanúgy a részed mindenből ahogy eddig, tedd a dolgod és amint végeztél a tanulmányaiddal és lehetőséged lesz rá; alakíts ki saját egzisztenciát és próbáljatok meg a pároddal saját "fészket" kialakítani.


Ha harcolsz és mérgelődsz az először a te közérzetedet ronjta le amitől a teljesítményed is csökken és olyan embereket is vonzol be vele akik ugyanúgy ezen a csökkent energiaszinten mozognak. Így válnak érzelmileg abúzált gyerekek később abúzáló szülőkké/párokká.


Szakítsd meg a negatív láncot a fent leírt módon és próbáld csak a pozitív dolgokat tovább adni.

2021. szept. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%
Az is lehet, hogy féltékeny rád.
2021. szept. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%
Ne hord anyád nyakára a kanidat. Ha annyira viszket, akkor költözz el.
2021. szept. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%
Miért ne dughatna otthon?
2021. szept. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!