Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám miért rajtunk vezeti le...

Apám miért rajtunk vezeti le a munkahelyi feszültséget?

Figyelt kérdés
Apám cégénél most munkaerő hiány van, és ezért sokkal több időt dolgozik mint eddig korábbra megy később jön, nyilván neki is nehéz. Én ezt teljesen megértem de azért nem a gyerekein kéne a feszültséget levezetni. Mostanában egyfolytában ordibál velünk, leb.asz mindenért. Öcsémet múltkor megpofozta mert nem akart elmosogatni. Engem számon kért miért ilyenek a jegyeim. Anyával is folyton veszekednek. És még sorolhatnám. Már nem bírom elviselni. Anya mindig mondja hogy csak a munkája miatt ilyen ne vegyük magunkra. De miért rajtunk vezeti le? Nem a mi hibánk. Már nagyon elegem van. Mit mondhatnék neki? Hogyan beszélhetnék vele? Anyától már kérdeztem ő azt mondta hagyjam békén van elég baja. De hát ez nem megoldás szerintem...Hálistennek járok edzésre és az öcsém is így kevesebbet vagyunk otthon.

2021. jan. 26. 19:35
1 2
 1/13 kovpet ***** válasza:
91%

Mert te vagy kéznél. Nem tudatosan csinálja. Talán, ha beszélne vele anyukátok, annak lenne hatása.

Sajnos a mostani helyzet szinte mindenkit megbolondít :(

2021. jan. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon nincs mit kezdeni vele, úgyis mindig neki van igaza. Az én apám leégetett nagyon brutálisan nemrég, mert kurvára nem tud viselkedni soha, mindig türelmesen megkértem, hogy legalább akkor tegye félre a nyilvános undorító és ciki viselkedését mikor beszélek valakivel (munka, egyetem), de nem képes rá. Erre a legutóbbi ilyennél kiakadtam, ordibáltam vele, sírtam (soha nem sirok előttük), s még neki állt feljebb, hogy neki semmit se szabad csináljon. 3 napja nem beszélünk egymással. Szóval jobb kerülni a társaságukat.
2021. jan. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

A szülő azt szeretné, ha a gyermekei élete jobb lenne. A te apád ezek szerint meg azt látja, hogy anyád öt év alatt tízet öregszik a házimunkában, de nem vagytok képesek rajta segíteni, rohad az edényben az ételmaradék, öcséd meg pléjsztéjsönözik, te meg a jövődet k*rod el éppen a szar jegyeiddel, miközben a meleg szobában kellő mennyiségű fény mellett és elegendő krumplival a gyomorban akár meg is tanulhatnád a leckét. Miközben ő azért dolgozik, hogy lehetőségetek legyen kitörni a sárból, ne legyetek nyomorult rabszolgák, mert amúgy, ha nem lennétek, sörre és cigire elég lenne neki a fele egy nyugisabb helyen.

Már hogyne lenne a ti hibátok. Alá kellene dolgozni, fentiek szerint. Ami, fentiek szerint, hosszabb távon a ti érdeketek is lenne.

2021. jan. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Megértelek, hogy nem egyszerű neked. De csak egy pillanatra próbálj meg belegondolni, neki hogy telnek a napjai, mennyit dolgozik, miközben próbál annyi pénzt keresni, hogy abból megéljetek. És amikor este hazaesik, azt látja, hogy otthon sincs minden rendben (pl. nincs elmosogatva). Rosszul reagálja le, ez biztos, nem volna szabad így.

Te ismered apukádat, de ha amúgy egy normális ember, hétvégén, amikor már pihent, érdemes lenne leülni vele beszélni. Megkérdezni tőle, milyen volt a hete, elmondani neki, veled mi történt a héten. És beszélni vele arról is, hogy ne így reagáljon a dolgokra, szeretitek őt (már ha szeretitek), ha valami nem oké, akkor egyrészt ezt meg tudja veletek beszélni, másrészt meg a mosogatás és hasonló dolgokat is megcsináljátok, ha szól.

2021. jan. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Apád egy rabszolga, és rajtatok vezeti le az ebből fakadó frusztrációját. A megoldás vagy az lenne, hogy másik munkahelyet keres, vagy pedig, hogy saját vállalkozásba fog.
2021. jan. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

1 Mert nem tudja kezelni a dolgot.

2 Mert nem tud váltani. Tuti automata az autója.

2021. jan. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Sosem jöttem rá. Nálunk is ez ment H-V, 0-24.


Szar a munkája. Ott kéne hagyni, de valószínű akkor nem tud annyit keresni, hogy elláson benneteket. Ezért nem mer váltani és tönkreteszi, mire haza jön, sík ideg. Ha egy kő darab lenne ott, abba kötne bele. Mert ezt kapja 8 órán át a munkában is.


Mocskos jót tud tenni, ha el tudna menni edzeni. Mondjuk egy fél óra box munka után, csak sajnos zárva az edző terem. Vagy ki tudna menni a focimeccsre és a bírónak üvölti, hogy durva anyád, de közben az a főnökének szól, csak vele nem teheti meg.


Ez a magyar felnőtt ember keserű sorsa, hogy szar munkahelyen, olcsó bérért dolgozik és esélytelen váltani.

2021. jan. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%
Isten adja, hogy ne legyek ilyen, ha gyerekem lesz. De már utálom a munkámat, szóval esélyes, hogy én is hulladék apa leszek :( :( :(
2021. jan. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

2 dolog. Te és az öcséd tegyetek többet, segítsetek otthon, tanuljatok basz*gtatás nélkül is, meg ilyenek, amit egy normális gyerektől elvárnak. Nem szakadtok bele, mert mondjuk 15 perc lehet egy mosogatás, nem? Esetleg kedveskedjetek a szüleiteknek néha, mondjuk vasárnap vigyetek nekik reggelit mielőtt felkelnek. Értetek dolgoznak, és gondoskodnak rólatok. És beszéljetek apukátokkal, hogy látjátok hogy sokat dolgozik, de rosszul esik hogy kötekedik veletek és türelmetlen. Ti megértitek hogy sokat kell dolgozni, de rossz ha ez rajtatok csattan, de megpróbáltok többet segíteni ezentúl.

Egy normális apának ez biztos betalál.

2021. jan. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kizcar ***** válasza:
78%

Dióhéjban: Apukád nagy valószínűséggel túlterhelt, az idegrendszere le van merülve és nem tud feltöltődni. Ettől frusztrált amitől meg türelmetlen és vagdalkozó. Ez nem csoda.

Türelmes ember létemre nekem is volt időszakom, amikor a sok tennivaló miatt ki voltam akadva mint a csingaóra. Olyankor rettentő nagy erőfeszítést igényel nyugodtnak maradni bizonyos szitukban. Esetekben nem is sikerül.

Apukádat az is piszkálhatja, hogy a munkája miatt szét van tépve minden irányba, miközben ti csak dőzsöltök, pihizgettek hozzá képest.

Ha nem inged ne vedd föl.

Az is lehet túl alacsony az ingerküszöbe, és már az is fölbosszantja, ha leesik a zsebkendő.

Egyébként meg próbáld ki amit ő. Eddzél a szokásos helyett majd kétszer annyit vagy ellenkezőleg, most nne járj el edzeni. Tanulj kétszer annyit mint amennyi telik tőled. Mosogass. Mossál magad után. Csináldd magadnak a kaját, ezek mellett csinálj nap mint nap olyat amit gyűlölsz. Ne vagy csak nagyon keveset szórakozz.

......Majd rájössz komám.

2021. jan. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!