Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szulok! Mit tennetek, ha...

Szulok! Mit tennetek, ha kiderulne, hogy a ti gyereketek is reszt vett ennek a 16 eves fiu zaklatasaban?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem a "zaklatok" szulei most foggal korommel vedik oket! A legtobb szulo el sem jut addig a szintig, hogy elmagyarazza a gyerekenek, hogy a masikat ne szekirozza! A szuloket is be kellene vonni az eljarasba es minimum javitoba kuldenem a bagazst!



2021. szept. 13. 14:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
13%
Semmit. Senki nem tehet róla, hogy van egy érzelmileg labilis osztálytársa. Rendőrsuliban meg pláne nem gondolná az ember. Nem volt oda való és senki nem vette észre, ez a baj.
2021. szept. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
10%

"minimum javitoba kuldenem a bagazst"

Mert szerinted régebb nem voltak iskolai szekálások? Mit gondolsz, miért nem oldódott meg több száz év alatt az a probléma, hogy kiközösítenek embereket?

2021. szept. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
94%

1


Kitennélek 2-3 év tömény iskolai kiközösítésnek meg abúzusnak, kiváncsi lennék mennyire lennél érzelmileg stabil 2 év után.

2021. szept. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
95%
1, hogy te mekkora egy paraszt vagy.
2021. szept. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
93%
Most akkor mezőgazdasági szakközép volt, vagy rendészeti suli?
2021. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
77%

Jelenleg ezek a diákok egy nagyon komoly veszteséget élnek át. Nem feltétlenül a társukat gyászolják, de józan ésszel be kell látni, hogy van egy halom tini, aki most szembesült vele, hogy a tetteik következményekkel járnak, ráadásul a legkegyetlenebb módú tanulsággal.

Hogy ki-hogy beszélget el velük... legyen az ők dolguk. De az erős túlzás, hogy javítóba kellene őket küldeni. Nem. Pszichológushoz. Eddig is kellett volna járjanak, mert nagyon sokszor s bántalmazóknak is van valamilyen bajuk vagy akár ők maguk is otthon bántalmazva vannak.

Most meg pláne szükségük van a terápiára.


Nem védem a bántalmazókat mielőtt bárki ilyennek akarna elkönyvelni. Csupán lássuk be, hogy ezek gyerekek még, akik most súlyos árat fizettek a tanulságért.


És hogy valami mást is mondjak, ami úgymond enyhébb eset, de a gyerekek érzékenységét értinti.

[link]


Ez az eset nem pont úgy történt ahogy a blikk lecikkezte és ezt onnan tudom, hogy egy nagyon közeli ismerősöm pont érintett volt. Viszont ami igaz, igaz: a tanár meghalt és a diákok távoktatásban alig tudtak cselekedni, pedig nagyon igyekeztek mindenkit is felhívni. Az ismerősöm pedig nagyon mélyre zuhant és az egész osztályt megviselte ez az egész eset, mert közvetlenül szembesültek halállal. Szerencsére az iskola csoportterápiákat adott ezután.

Viszont itt úgy, hogy a diákok nem voltak felelősek, mégis láttak egy halált, összezuhantak. Gondolj bele milyen lehet annak aki konkrétan kiváltja valakinek a halálát? Szar...

2021. szept. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim ***** válasza:
92%

A legtöbb gyerek a szülőtől tanulja...

Nézd meg, mi megy itt is, utálják a testvért, apóst, anyóst, sógornőt, kígyót-békát kiabálnak a szomszédra, pedagógusra felnőtt emberek. Mitől lenne más a gyerkük???

2021. szept. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
94%

Ha igaz, amit a srác édesanyja elmondott, hogy megfenyegették a fiút, hogy ha bárkinek mer szólni, akkor rosszabbul jár, ez már túlmegy az iskolai ugratáson, ez már a terrorizálás kategóriája.


Nagyon is tudom, hogy min mehetett át ez a szerencsétlen gyerek. Annyiban volt másabb, hogy én mertem segítséget kérni, amire az volt a válasz, hogy „túl érzékeny vagyok”, „túlreagálom”, „ne foglalkozzak velük, akkor majd abbahagyják”, így segítséget nem kaptam. A történethez még az is hozzátartozik, hogy az egyiknek tanár volt az anyja, a másiknak az anyja az önkormányzatnál dolgozott, a harmadiknak meg telepénzes volt a családja, így nyilván mindig én voltam megbüntetve, ha esetleg megpróbáltam megvédeni magam. Persze amikor kellett valami, akkor tudtak normálisak lenni.

Pedig én egy rossz szóval nem bántottam senkit, tehát még okuk sem volt ezekre, csupáncsak a merő rosszindulat és az uralási vágy.

2021. szept. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
93%

Engem 4 évig zaklattak napi szinten gimnáziumban, az egész osztály, órákon is, a TANÁROK TUDTÁK, elnézték... Ennyit...


Órájukon engedték, hogy kajával dobáljanak és papírgalacsinnal... Az én szüleim még engem csináltak ki, hogy az én hibám, hogy bántottak... Még 5 év után is ezt hallgatom... Banketton bedrogoztak és otthagytak a városban az osztálytársaim.... Tudott róla az osztályfőnököm.



Egyébként van az utcánkban egy 10 éves gyerek, már a negyedik általános iskolában van, pedig negyedikes. Veri az osztálytársait, bunkó, nagyképű, gúnyolja őket... A szüleit behívatták, még ők őrjöngtek és mindig az iskola a hibás... A szülei egy őrjöngő, nagyképű, mocskok, az apja veri a családot, más lányokat zaklat... Na vajon kitől tanulta? Nem mondom, h mindig de sokban a szülők a hibásak, milyen legyen ez a gyerek?


Válaszom, valószínűleg kikérik maguknak.


Én meg nem nevelnék ilyen embert. Tudom, könnyű mondani, de ha lesz gyerekem, kiskorától minden erőmmel ezen leszek. Egyébként, itt falun, ismerek jópár öreget, régen is a gyereket csinálták ki otthon, nem volt pátyolgatás... nem 20 év alatt változik meg a világ... Megverte a tanár, az apja adott mégegyet otthon...

2021. szept. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
93%

8-as:

Bár rosszul fogalmaztam, de a kettes válasszal hasonlót akartam volna sugalni.

Tök jó, ha valaki mer segítséget kérni, de hasonlót tapasztaltam mint amit te írtál... a társadalom még nem áll készen, vagy nem fejlődött annyira hogy tudja kezelni ezeket. Volt olyan aki nekem szimplán bebökte, hogy áldozat típus vagyok és menjek tovább.


De azt sose fogom elfelejteni, hogy amikor nagyon nagy trauma ért, és végre segítséget mertem kérni (tegyük hozzá, hogy egy órán se figyeltem, az osztályzataim 5-ösből mind 2-esek lettek és 1 hónap alatt látványosan lefogytam, egy tanár se vette észre), akkor odamentem az osztályfőnökhöz, hogy segítsen elintézni az iskola pszichológust.

A válasz a következő volt:

"Nem lenne elég ha elbeszélgethetnél az iskolalelkésszel?"

2021. szept. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!