Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hazudjam azt, hogy meddő vagyok?

Hazudjam azt, hogy meddő vagyok?

Figyelt kérdés

Szüleim lightosan (nem elvakultan) keresztények. Nagyon szeretnének már unokát, testvéremnek már van is egy gyereke. Most rám helyeznek nyomást, hogy mikor lesz már.

Hallgatják a Fideszes híreket, úgyhogy az is rátesz, meg, hogy elég idősek már, 60+.

Én 25 vagyok és nem tervezek a következő 8 évben gyereket, de valószínűleg utána sem. Ezt sokszor elmondtam már nekik.

Volt egy spontán vetélésem, amiről ők nem tudnak.

Nem vizsgáltattam ki ezenfelül, de arra gondoltam, hogy azt mondom nekik, hogy nem lehet gyerekem, mert már elviselhetetlenül sokszor hozzák fel a témát, minden családi eseményen és telefonbeszélgetésen.



2021. szept. 15. 06:52
A kérdező szavazást indított:
Hazudj.
Viseld el a piszkálódásukat.
Legyen gyereked.
100 szavazat
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%

4. opció

Anyu, apu, kérlek fejezzétek be ezt a témát, kellemetlen nekem. Majd lesz gyerek, ha a jóisten úgy akarja

Deus vult

2021. szept. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
1-es ezt gimis korom óta mondom. Nem használ. Nem értik meg. Mert, hogy ők már az én koromban...meg a CSOK...nagyon idegesítő.
2021. szept. 15. 07:07
 3/34 anonim ***** válasza:
97%
Van párod? Mondd, hogy nem akarsz gyereket egyáltalán, és fejezzék be a szekálást. Ha már ezerszer megmondtad, hogy nem lesz mostanában, akkor csak abból értenek, hogy megmondod, hogy fejezzék be. Ha nem teszik, leteszed a telefont. Következő alkalommal megint. Náluk vagy, elmész. Miért piszkalnak olyannal, ami kellemetlen?
2021. szept. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
94%

-Mikor lesz már gyerek, Katika.

- Nem lesz, nem akarok.

-Mi az hogy nem, gyerek az kell.

- Nem lesz, nem akarok. Váltsunk témát, vagy elmegyek.

UGyanmár, ne huyleskedj, gyerek az kell.

- Nem, nem lesz, nem akarok. Sziasztok.


És felállsz és ott hagyod őket. Pár alkalom után nem lesz többét téma a gyerek.

2021. szept. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

3: Igen, mostanában ezt szoktam, hogy rájuk teszem a telefont. Ha náluk vagyok, nem tudok olyan könnyen eljonni, mivel nincs kocsim és 200kmre lakunk, de ki szoktam menni a mosdóba.

Azt mondtam nekik, hogy egyáltalán nem akarok gyereket soha.

Van párom, de amikor nem volt, akkor is szekáltak a gyerekkel.

2021. szept. 15. 07:13
 6/34 anonim ***** válasza:
71%
Hazugság nem jó egyáltalán, szóval ne tedd!
2021. szept. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
68%
Ne hazudj. Főleg ilyesmiben ne.
2021. szept. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
94%

Megmondod, hogy nem aktuális, majd szólsz, ha az lesz. Ha nem értik meg, akkor megmondod, hogy ha legközelebb felhozzák a témát, akkor te többet a telefont sem veszed fel.

Lehet, hogy 10 év múlva akarni fogsz, hazudozni felesleges. Nem nekik szülsz unokát, hanem magadnak gyereket, ha ezt nem értik, akkor a baj velük van.

2021. szept. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
97%

Én azt mondanám, hogy lesz gyerek, ha a Jóisten úgy akarja, de látjátok, nem akarja.. Ezzel nem tudnak mit kezdeni.

Én Anyósékat így ráztam le, a szüleimnek meg megmondtam, hogy bármikor felhozzák a témát, felállok és hazamegyek. Csak kétszer kellett ezt eljátszani, évek óta csend van.

2021. szept. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
88%
Lehet utána azt mondanák menj kezelésekre, fogadj örökbe, szerezz egy pasit akinek már van gyereke
2021. szept. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!