Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megígértem Anyámnak hogy...

Megígértem Anyámnak hogy elmegyek orvoshoz. Most hazudjak neki inkább?

Figyelt kérdés

A betegségemre a TB alapú ellátás nem nagyon vált be. Most is februárra kaptam időpontot és a kezelések sem érnek sokat sajnos. Létezik egy injekciós kezelés amit nem támogat az állam, azzal kicsit jobban lehetnék, másoknak bevált.

Anyám rábeszélt, hogy menjek el, foglaltam is időpontot. Viszont otthon a feleségem összeveszett velem, hogy nincs erre pénzünk és azonnal mondjam le. Le is mondtam ma reggel az egészet, már amúgy is megszoktam hogy így vagyok. Eddig is elvoltam nagyjából, bár 2 hónapja nagyon rosszul vagyok, de át szokott menni előbb-utóbb.

Most Anyámnak mit mondjak? Elmondjam hogy nem megyek el, de akkor összeveszik majd a feleségemmel? Vagy hazudjam hogy kivizsgáltak és megkapom a kúrát inkább aztán majd februárban elmegyek TB alapon?

A dilemmám a Karácsonnyal van, mert Anyám biztosan kiszúrja ha rosszul vagyok. Többször is próbáltam magam megjátszani, azt hittem Oscar díjas alakítást nyújtottam (mások észre sem vették), aztán Anyám megölelt és mondta, hogy “nagyon rosszul vagy kisfiam?”

Sajnos pénzzel nem tud segíteni a családom, mindenképpen a saját családi kasszánkból tudnám kezeltetni magamat.


2019. dec. 16. 09:30
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Inkább az kérdezd magadtól, hogy élni akarsz, vagy nem és azt, hogy mit keres melletted egy olyan feleség, aki a halálodat kívánja? Ha az életedről van szó, akkor a kedves nejed - ha szeretne - menne és a föld alól is kikaparná a kezelésedre valót.
2019. dec. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%

Elöször is lényeg lenne tudni, milyen betegségröl van szó.

Másodszor a kérdésed alapján azt hittem, egy kisgyerek írta ki, nem egy felnött férfi.

Harmadszor ha szükséges ez a kezelés, akkor ne a pénzt akard megspórolni.

Negyedszer nekem igen furcsa az a feleség, aki a férje egészsége elé helyezi azt, hogy ne kelljen pénzt kiadni.


A helyedben elöször is megpróbálnék mégis elmenni a kezelésre, másodszor a feleségemet leállítanám, harmadszor meg igencsak elgondolkodnék ezen a kapcsolaton!

2019. dec. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Írtam választ de aztán rájöttem hogy másodiknak igaza van és tényleg szánalmas lehetek ha úgy tűnt hogy kisgyerek írta ki a kérdést. Már meg is bántam.

A feleségem meg nem rossz ember, csak nem találkozott még szerencsére betegségekkel a családjában.

2019. dec. 16. 09:51
 4/31 anonim ***** válasza:
95%
Nem, ne hazudj, hanem a feleségeddel beszélj. Ha az én férjem lenne rosszul, és volna rá mód, hogy jobban legyen, bevállalnék pluszmunkát, ha kell, éjszakázok stb, hogy meglegyen rá a pénzünk. Nagyon nem oké, ahogy a nejed gondolkodik.
2019. dec. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
96%
Èn mindent pénz odaadnék azért, hogy a férjem jobban legyen.
2019. dec. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
96%

Tudod, mi 5 éve egy átlag háztartás háromszorosát fizetjük ennivalóra, mert a férjemnek ha bio ételeket eszik, valami varázslatos módon eltűnik az asztmája, szóval valami allergia lehet az nála. Kényelmetlen, alkalmazkodós és rohadtul bonyolult beszerezni mindent, ami kell. Nem mellesleg máshol is jól jönne az az összeg. Egy szavam nincs rá. Pedig simán "pipázhatna", olcsóbb is könnyebb is lenne. Nekem első az ő egészsége.

Ne mentegesd a feleséged, mert nem érdemli meg, az nem kifogás, hogy náluk nem volt ilyen a családban, te sem menstruálsz, akkor nem vesztek betétet, vagy mi? Ezt mégis hogy???

2019. dec. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
94%
Én elhiszem, hogy a betegségedben jó együtt lenni valakivel, és jó egy társ, de ez a nő nem az...ha igazán szeretne, eladná akármijét,csak neked jobb legyen...és ezen rágja a xart
2019. dec. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
92%

A párom is beteg. Az összes félretett pénzünket használhatja a gyógyuláshoz, hiszen az egészség az első. Ha kellene plusz munkát is bevâllalnék érte, bármennyit.

Szerintem a felesegeddel beszélj, mi lehet fontosabb a gyógyulásodnál? Kb mindent eladnék a fejünk felől, ha ezen múlna. Vagy hitel (pedig nem vagyok hitel párti).

Anyukád jót akarj, ne csapd be.

2019. dec. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
92%
Szép kis feleséged van!Látjátok néha az anyát mégis csak jobban érdekli a gyereke egészsége,mint az imádott feleség nem törõdömsége.Csináld vissza a randevut,ha lehet és menjél el.
2019. dec. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
72%

Dejó, hogy 0 információval mindenki elkezdi a feleségét szídni.


Kérdező tudni kéne 1-2 fontos infót. Hogy álltok anyagilag? Van-e gyerek? Mennyire súlyos a betegséged?


Ugyanis, ha az a helyzet áll fenn, hogy olyan rosszul álltok anyagilag, hogy a gyerek szájából veszitek ki az ételt a kezelésedre, és esélyes, hogy kidobnak az albérletből, ha nem fizettek a számlákat, akkor egyértelműen meg kell mondani anyukádnak, hogy a feleségeddel együtt (mindketten, és nem hárítjuk a döntést csak az asszonyra) úgy döntöttek, hogy sajnos ez most nem fér bele, de kerestek másod állást, és ha összejön rá a pénz, akkor elmész a kezelésre.


Ha szimplán a rokonok karácsonyi ajándékát kell beáldoznotok a kezelésre, akkor szépen a sarkadra állsz, és megmondod a feleségednek, és a rokonoknak is, hogy az egészséged az első, ne vegyen senki semmit nektek, mert ti sem tudtok venni senkinek semmit, mert a kezelésre kell a pénz.


Ha olyan mértékű a betegséged, hogy ha nem kapod meg a kezelés, akkor 2 hónapon belül meghalhatsz, akkor pedig egyértelműen ki kell gazdálkodni, hogy te se halj meg és a gyerekeknek is jusson étel, ne rakhanak ki az albérletből stb. Ha máshogy nem megy, gyűjtés szervezni, hitelt felvenni, stb.

2019. dec. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!