Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A volt férjem nem "tud"...

A volt férjem nem "tud" eljönni a lányunk esküvőjére, és most nászajándékot sem "tud" küldeni. Hazudjak a lányomnak?

Figyelt kérdés
Viszont azt kérte, hogy vegyek én valami ajándékot és mondjam azt, hogy ő küldte. És majd később visszaadja az árát. Tehát egyfajta "kegyes " hazugság lenne. Megtegyem vagy mondjam el az igazat? Jelenleg nem tudom mi lenne a legjobb döntés.

2020. aug. 15. 09:48
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem ez inkább téged zavar.Mint a lányodat.
2020. aug. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
70%

Anélkül, hogy véleményezném a volt férjedet, szigorúan a kérdésre válaszolva:

Ha megkért és te rábólintottál, akkor elfogadtad ezt a megoldást és nem lenne tisztességes, ha utána elmondanád.

Fordított esetben neked hogy esne?

2020. aug. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
27%

Ezt a nászajándék mizériát sem értem, mert mi anno kimondottan szóltunk mindenkinek, hogy ne verjék költségekbe a házasságkötésünk miatt magukat. Ezért sem tartottunk menyasszony táncot. Felesleges előadásnak tartottuk.


Ez csak a vidéki anyagias embereket érinti fájón.

2020. aug. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim válasza:
83%

Szia!

Ne hazudj!!!

Az apja igenis vállalja fel a saját maga hülyeségét!

Hagyd, hogy a lányod döntse el, hogy mit hisz az apjáról. Ne vedd ki a volt férjed! A lányod elég nagy már! Én évekig kivédtem a volt férjem! Megbántam. Mostmár tudja a lányom, hogy igazából szarik rá az apja. Soha nem neveltem ellene egyik gyereket se (3 van), de mostmár mind rájött, hogy milyen az apjuk. Évekig engem hibáztattak a válásért, de rájöttek, hogy nekem volt igazam. Szerintem te is hagyd, hogy a lányod tudja az igazat! Ne vedd ki az apját! És bocsánat, ha megbántottalak!

2020. aug. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem mond meg neki, hogy beszéljék meg ketten a lányával, ne vedd át a felelősséget.
2020. aug. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
22%
3+ Nálunk a nagylányom készül férjhez menni, és ugyan ez a tendencia. Örülnek ha egy közös ebéddel ünnepelnek és mindenki aki számít ott tud lenni-nem az ajándék a lényeg-sosem:D Hanem az öröm, örvendezés:)
2020. aug. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
82%
Ne tedd meg!
2020. aug. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
95%
Ne hazudj a lányodnak a férjed kedvéért sem, mert az akkor is a kettőtök közti hazugság lesz, ami kapcsolatromboló. Tudna interneten bármit rendelni a lányának - ha akarna -, még el is viszik a címre akár külföldről is. Csak nem akar rá költeni. Ha belemész ebbe a hlyeségbe, sosem látod viszont az ajándékod árát. Hívd fel az exet, és mondd meg neki, hogy rendeljen valamit neten a lányának, ha akar, ha meg nem akar, akkor vállalja azt is. De te nem intézed el helyette, az ő lánya is, nem egyedül a tiéd.
2020. aug. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem sem szabad átvenned a felelősséget. Ha a lányod már össze tud házasodni egy hímneművel, akkor valószínűleg megérte azt a kort, hogy az élet nehéz dolgaival szembe tudjon nézni. Szóval már nem gyerek - nem kell neki hazudozni. Apuci is nőjön fel lassan, tanulja meg, mit jelent a NEM szó.
2020. aug. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
13%
Sitten van a fickó?
2020. aug. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!