Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hazudjak, hogy elutazhassak?...

Hazudjak, hogy elutazhassak? Mit mondhatnék, hogy ne utálják?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista lány vagyok, mivel nappali szakon tanulok, a szüleim tartanak el, vagyis fizetik a lakásom számláit, az étkezéseimet, szórakozásokat, edzéseket, tankolást, stb. Úgy van, hogy minden hónap elején kapok egy bizonyos összeget, és azt költöm. Ha kell valami nagyobb dolog, vagy szeretnék elutazni, azt külön kifizetik. Rendben van a részükről, mert szerencsére vagyunk olyan helyzetbe, hogy ez ne jelentsen gondot. Most is ez lenne...


Viszont a lányt, akivel mennék - az egyik legjobb barátnőm - a szüleim nem kedvelik. Azért, mert elég lehúzós, meg a férfiakhoz érdekesen áll... Nem kötődik hozzájuk, de kihasználja őket, hogy pl ékszereket vetet magának, vagy amíg együtt van valakivel, a pasi kocsiját használja, a kártyájával vásárol/rendel, stb. De ő ezt mondta is, hogy úgyis vége előbb-utóbb minden kapcsolatnak, házasságnak, legalább jól érzi magát közben. Így járta be kb az egész világot 23 éves korára, élt Párizsban, Barcelonában és Nizzában is, most nyáron is végig utazgatott. Anyáéknak nem ezzel van a baja, mert engem is támogatnak, meg ösztönöznek, hogy menjek, utazzak, lássak világot. De szerintük nagyon veszélyes, amit csinál, és azt mondják mindketten, hogy egyszer nagyon megüti a bokáját amiatt, ahogy viselkedik mindenhol, mindenkivel. Úgy volt, hogy októberben elutazunk ketten, egy hétre. De a szüleim nem akarják kifizetni/megengedni, mert hogyha bármi baj lenne, a barátnőm otthagyna a sz_rban, és ki tudja, hogy ott kiket szedne össze, meg mit csinálnék, ha egyszercsak eltűnne a telefonommal, kártyámmal, pénzemmel. Pedig ismerem, folyton együtt vagyunk és azért lopni nem szokott. Meg már kitapasztaltam mit lehet neki engedni, nem is tud már engem lehúzni, meg már meg is mondom neki, hogy úgy nem indulok vele sehová, ha nem hoz pénzt, vagy bankkártyát. Szóval én vele ezt megbeszéltem már régen.


Viszont a szüleim ugye problémáznak, a legjobb barátnőm meg azért, hogy ez milyen gáz és hogy akkor mondjam azt, hogy többen jönnek, vagy mondjam, hogy nem vele megyek. De nem szeretnék hazudni otthon, meg azért kicsit félek, nehogy tényleg legyen valami baj kint... Akkor meg kinek szólnék?! Anyáéknak, hogy amúgy hazudtam, de bajban vagyok?


2019. szept. 12. 21:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Durva, mikor a "felnőtt egyetemista" csak egy kisgyerek, aki anyutól kéredzkedik el 😁😁

Amúgy ismered az álláspontjukat, úgy tűnik egy ideje már tudod, hogy nem finanszírozzák az utad, de eszedbe sem jutott pl. a zsebpénzedből ( 😂) félrerakni rá és magadnak kifizetni? Tudod, milyen érzés az egyáltalán? Saját pénzen vásárolni?

Na nem is ez a kérdés! Bocsi.


Off, de én nem hazudnék. Nagyon gáz lenne, ha kiderül, ha nem. Nagyon éretlen és gyerekes dolog akár csak a gondolat is... Az ilyen barátnő, akiről te magad is elhiszed, hogy baj esetén simán otthagyna a trutyiban,hát őszintén szólva sem nevezhető barátnak.


Egy jó tanács, nőjj fel.

2019. szept. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Savlekotő ***** válasza:
31%
Ha a pénzükön nagyzol nem vagy különb a barátnődnél,influencer geberáció.. Ha a másik pénzén élsz jogosan mondja meg mit csinálsz,ezért utáltam függeni, mert akkor az van amit mondanak akik pénzelnek,ha azt mondják 20 évesen nem pasizhatsz nem pasizol vagy szépen mész és dolgozol és akkor nincs pénzel zsarolás de nincs luxus se.. A barátnőd meg egy olcsó prosti... Amúgy 20 éves vagy állj a sarkadra szavazó polgár és 20 évesen anyu apu dirigál,hát igen az ő pénzükön élésnek villogásnak nagy ára van.
2019. szept. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Durva, vagy nem durva, ez van. Hétvégente még hazajárok, szervezünk közös programokat, jó a kapcsolatom velük. Örülök, hogy támogatnak, és nem kell megszakadnom az egyetem mellett, hogy fizessem az albérletet többedmagammal, vegetáljak abból, amit diákmunkával keresnék és adósítsam el magam már most a diákhitellel. Kaptam lakást, autót, fizetnek nekem mindent, cserébe csak el kell mondanom, mire kell néha 1-1 nagyobb összeg. Ez aztán a kemény ár azért, hogy gondtalanul nőhettem fel, és gondoskodtak arról, hogy ne üres kézzel induljak el az életben.
2019. szept. 12. 22:13
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb barátnőd...


Ismered a mondást, hogy "madarat tolláról, embert barátjáról..."?! Én a helyedben, ha te nem ilyen vagy, akkor inkább messze elkerülném.

2019. szept. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Persze, tudom, ismerem a mondást. De tényleg van egy normális oldala, meg amúgy ha nem pénzről, vásárlásról van szó, teljesen normális.


Savlekotő nevű felhasználó, te meg a frusztrációdat vezesd le máshol/máson. Köszi!

2019. szept. 12. 22:27
 6/16 Argloss ***** válasza:
100%

Nem érdemes hazudni, nagyon rosszul jöhetsz ki belőle.

A szüleidnek valószínűleg igaza van, azok az emberek akiknek a pénz mindenek felett áll, azokban nem lehet megbízni. Ahogy mondtad, téged is minden további nélkül lehúz, ha éppen sikerül neki. Az emberek használati tárgyak, nem pedig társak, barátok számára.

Mi lesz ha egy kis pénzért bevállal majd valami olyat amibe te is benne leszel? Ha olyan országban mentek, akkor nem tudsz majd visszatáncolni belőle. Nagyon gondold át, hogy kivel utazol.

2019. szept. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%
látod ez a hátulütője hogy 20 évesen a szüleid pénzelnek-ami tök rendben van ha megtehetik-hiányzik belőled a magabiztosság,rátermettség.már-már szinte halvérű vagy.a másik csaj mögött talán nincs ilyen hátszél,ezért is pumpolja a pasikat,de mégis nekem olyannak tűnik leírásod alapján aki bárhol feltalálja magát,hiszen megélt, tapasztalt dolgokat.amúgy az ilyenek tényleg jók abban hogy másokat-akár nem szándékosan,de bajba sodorjanak.egy hét nem nagy idő,de kellene neked egy b-terv,egy a "mi lesz velem ha a barátnőm bepasiz és egyedül maradok" terv.szóval a lényeg,beszélj az öregekkel,győzd meg őket hogy a telefont és a bankkártyát külföldön is tudod hogy kell használni és reméld azt hogy nem látták Liam Neeson Elrabolva c.filmjét
2019. szept. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne hazudj. Legalabbis nekem nem lenne pofam hozza mindamellett hogy eltartanak vissza is elsz ezzel! Orulj hogy fizetik a szamlaidat meg a hobortjaidat,ne verd at oket egy sunyi kis pi..a miatt.
2019. szept. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Én szülöként ha 20 évesen eltartanálak mint egy 5 évest akkor elvárnám hogy szótfogadj ha nem pénzelném okkal ezt a pihenést a barátnődet,de te titokban még is elmész .és kiderül vagy bajba kerülsz onnantól kezdve nem támogatnának.semmivel mehetnél dolgozni mint többi diák ,élhetnél és küzdhetnél úgy mint többiek . akkor már mehetnél abból a.pénzböl ha összegyüjtöd ahová szeretnél barátnödel .nem szolnék bele mert te pénzed arra költöd amire jut vagy szeretnéd .max aggodnék érted.
2019. szept. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Hallottál a VV Fanniról? Hasonló sors vár rátok is.
2019. szept. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!