Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális ez a...

Szerintetek normális ez a viselkedés anyukám részéről?

Figyelt kérdés
Apukámnak alkoholproblémái vannak, mióta csak megismerték egymást. Régen még nem volt annyira súlyos, de jó néhány éve már nem bír ki egy napot sem ivás nélkül. Plussz ehhez egy nemtörődöm semmivel személyiség társul, minden férfi munkát anya végez itthon, ő csak ül egész nap és iszik, és ez egyáltalán nem túlzás, hanem a színtiszta valóság. Anya rengeteget könyörög neki, hogy ne igyon vagy kérjen segítséget, de mint említettem őt nem érdekli semmi, sem a családja, sem saját maga. Anyukám rengeteget stresszel, idegeskedik miatta, sír, veszekszik. De amit nem értek, hogy akárhányszor is átveri őt apa, berúg, pedig kéri hogy ne tegye, ő veszekszik, sír,hogy elege van, hogy gyűlöli, de másnap mintha mi sem történt volna, elérakja az ebédet, takarít utána, megcsinálja helyette a férfi munkákat, pedig egy nappal azelőtt teljesen össze volt törve, hogy mennyire aljasul viselkedik vele. És nekem ezt annyira rossz nézni, hogy kvázi megalázkodik előtte, és apa ezt kihasználja. Ha kérdezem, hogy anya miért szolgálod ki, a válasza, hogy fél a magánytól, dehát ér ennyit, hiszen így is szinte egyedül él, mert nem tud számítani rá, mindent egyedül kell elintéznie. Sőt néha még én vagyok az, akit leszid, hogy ő az apám és szeretnem kéne. De egyszerűen nem tudok rá olyan értelemben gondolni, hiszen sose játszott velem, vitt el bárhová is, néha nem is beszél velünk, plussz gyerekkorom óta minden nap részegen kell, hogy lássam. Nyilván van bennem szeretet felé, de az má rég rossz, ha valakit azért szeretsz, mert úgy illik. Szóval szerintetek ez normális viselkedés anya részéről? Mert mondom engem nagyon zavar, és sokszor annyira dühössé válok, mikor hallom, hogy másnap reggel már milyen kedvesen szól,mikor azelőtt este meg teljesen ki volt kelve magából. Néha már emiatt el is vágyom otthonról, mert lelkileg engem ez nagyon megvisel.
2021. szept. 19. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Belefásult a dolgokba.
2021. szept. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Anyukád kapcsolat függő. Nem akar egyedül lenni így még az is jobb ha bántják és kihasználják de legalább van valakije. Nem normális nyilván, de ha neki ez így megfelel akkor te nem igazán tudsz mit tenni sajnos
2021. szept. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 elistvan ***** válasza:
100%
Édesanyádnak új társat kellene találknia, de egy régi kapcsolatból nem könnyű kilépni. valamilyen szinten nem meri kimondani, hogy segítségre szorul. Amíg önmagában nem tisztázza le és dönti el hogy vége, hogy ő hosszútávon változtatni akar, addig minden marad a régiben.
2021. szept. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád szerintem beletörődött abba, hogy nem tud segíteni így inkább csak kiszolgálja apukád.De az is lehet, hogy nem tudja, hogy,hogyan kérjen segítséget.
2021. szept. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Ez az alkoholista és a házastársa című játszma. Anyukádnak szüksége van, hogy veszekedhessen valakivel, és ezt egy nem alkoholista társsal nem tehetné meg, úgy nem adhatná ki a dühét.
2021. szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Vannak párok, ahol a nő veszekedése volt előbb, az vezetett odáig, hogy a férfi nem bírja ki mellette józanul.
2021. szept. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az ő esetükben ez nem így volt, itt egyértelműen az alkoholizmus volt előbb. Sőt anya nagyon is vidám volt régebben, az is egy külön szívfájdalom, hogy látványosan leépült lelkileg, kevesebbet mosolyog és sokkal stresszesebb. Mások is megjegyezték már neki, hogy megváltozott a régi énjéhez képest.
2021. szept. 19. 16:20
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor sajnálom. Édesanyád akkor kapcsolatfüggőként él.
2021. szept. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem pedig az édesanyád azon ritka emberek egyike manapság, aki komolyan gondolja és felelősséget vállal a(z egykori) döntéseiért (is)... A viselkedése bizonyos értelemben a legnormálisabb, vagy legszebb, amilyen csak lehet. Másfelől ha úgy tetszik, akkor nem normális, vagy nem természetes, mert éppen inkább természetfeletti...

Lehet cinikusan is megközelíteni a dolgot, ebben az esetben persze hogy első körön is már ilyeneket mond valaki, hogy kapcsolatfüggő, stb.

De lehet egyfajta értékelvűséget és szeretetet feltételezni, sőt gyerekként talán illik is, és így megmagyarázni, megérteni próbálni a dolgot... Ismeretlenül, látatlanban így nyilván senki nem tudhatja az objektív okait, amiért így viselkedik valaki, de szerintem érdemes megengedni, hogy a hűség az a szó, amit érdemes keresni. Talán önmagához, elvekhez, az ígéretéhez, a szeretethez, édesapádhoz, a reményhez...

2021. szept. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9

Micsoda mézesmázas, lózungos, önsorsrontó maszlag, uramisten...


Anyukának nem az volt a döntése, hogy egy mocskos, utolsó, lusta senkivé züllött alkesz mellett élje le az életét és húzza az igát.

Semmi romantikus vagy szép nincs abban, ha lehúzod az életed a vécén egy senkiháziért, aki inkább két nagy pofont érdemelne azért, ahogy bánik veled. Ez nem érdemel elismerést, csak sajnálatot, az élete szar, a csodálattal pedig valljuk be, kitörölheti a seggét. Neki attól nem lesz jobb. Ez csak a nyomor tagadása. Jó hogy nem azzal jössz, hogy majd a mennybe jut...


Anyuka csak fél az ismeretlentől, mint a tűztől. Nem a magánytól (most is magányos), hanem minden megszokott dolog elvesztésétől. Nem tudja elképzelni, mi lenne akkor, miből állnának a napjai, egyáltalán hogyan fogna hozzá hogy kilépjen, nincs bátorsága, sem energiája nulláról újraépiteni az életét. Voltak egereim, amik nem hagyták el a ketrecet akkor sem, ha levettem a rácsot takarítani, mert féltek a ketrecen kívüli világtól. Inkább maradtak a forgácsnál és a futókeréknél. Ez is valami ilyesmi.


Kérdező, nem hiszem, hogy tudsz rajta változtatni. Ha idősebb lennél, és fel tudnál neki ajánlani egy konkrét másik lakást, azon lehet, hogy elgondolkozna, de ő nem fog egyedül lépéseket tenni és nekiindulni keresni. Akármilyen észérvekkel jössz, úgyis csak hárít és kifogásokat keres, lélekben öreg már a nagy elhatározásokhoz.

2021. szept. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!