Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha szüleim nem...

Mit tehetnék, ha szüleim nem fogadják el a párom?

Figyelt kérdés
Főleg anyám gyűlöli a páromat. Ő majdnem 15 évvel idősebb nálam, elvált és vannak gyerekei. Ez a fő problémája vele, eddig se fogadott el senkit, akivel randiztam, de most már nem szeretném hagyni magam és a kapcsolatomat. Az a gond, hogy még mindig otthon lakom, pedig szeretnék elköltözni, azt se hagyja, nincs elég pénzem, de meg tudnám oldani a költözést. Hallani sem akar róla, azzal fenyegetőzik, hogy akkor megöli magát, és ha nem szakítok, abba ő belehal. Állandóan jár utánam, ha otthon vagyok és szidja a páromat, hogy ő nem méltó a családunkhoz, a családnak is kell választani a páromat, engem lekicsinyel, azt mondja, életképtelen vagyok nélküle, jobb lenne, ha meg se szült volna… Én szeretem az anyámat mindezek ellenére, de nem akarom, hogy beleszóljon az életembe! Szerintetek igaza van, hogy a család a legfontosabb, vagy álljak ki magamért és a kapcsolatomért?

2021. szept. 21. 10:13
1 2 3 4 5
 1/45 Pekka ***** válasza:
90%
Nincs igaza, költözz el minél előbb. A te családod már a párod és a gyerekek, ebbe nem lehet senkinek beleszólása!
2021. szept. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
93%
Minél előbb költözz el, szerintem is. Kezdj el dolgozni, gyűjtögess aztán hajrá.
2021. szept. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
88%

Miért nem rögtön a férfihoz költözöl?

Anyukád tipikus mérgező szülő ezzel az öngyilkossággal való fenyegetőzéssel. Ne törődj vele, éld az életedet, ő meg csináljon, amit akar.

2021. szept. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
97%
Nem mindegy hogy 21 éves vagy, vagy 16. Ha 21, menj, költözz el.
2021. szept. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
80%

Ja, tényleg föl se merült bennem, hogy még középiskolás lennél.

Amúgy teljesen egyértelmű apakomplexus: apa nélkül nőttél fel, ezért választottál jóval idősebb partnert.

2021. szept. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
82%

Hány éves vagy?

Az elején még azt gondoltam volna, hogy tényleg az a baja anyukádnak, hogy nagy a korkülönbség és hogy elvált, gyerekei vannak a pasasnak. A viselkedése, ez a fenyegetőzés szerintem tök másról szól, valami nem kerek nála.

Lehet nem bírja a gondolatot, hogy egyszer kirepülsz és kvázi "elhagyod". A korábbi kapcsolataidat is valószínűleg ezért nem bírta, mert ha van valakid, akkor nem tud magához láncolni. Most ez nem feltétlenül így van, lehet csak a saját kudarcait kompenzálja, mert neki nem jött be az élet, neked meg úgy látszik, hogy alakul a szerelmi életed, bármi lehet emögött kb.

A lényeg, hogy véleményem szerint ez a viselkedés valami komolyabb lelki gond eredménye. Ha fontos neked, hogy anyukáddal legyen kapcsolatod a jövőben, akkor valahogy beszéld meg vele, hogy neked még mindig fontos a család és attól még, mert a pároddal leszel, velük is fogsz foglalkozni.

Egyébként szerintem is nyugodtan lehetnél a pároddal, természetes hogy le akarsz válni a szülőkről. Apukád ilyenkor hol van?

2021. szept. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
92%
Miért nem költözöl a párodhoz?
2021. szept. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
69%
Anyukád egy mérgező szülő, ha szeretnél saját életet akkor cselekedj minnél hamarabb! És tarts megfelelő távolságot utána különben nem lesz nyugtod tőle soha.
2021. szept. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
79%

17 éves, 32 éves a férfi, több gyerekkel.

Igen anyád mérgezö szülö.

De ilyen fiatalon nem kellene mozaik családot vállalni.

Gyerektelen férfit érdemelnél

2021. szept. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
83%

Mennyi idős vagy? Amúgy az elvált, gyerekes szülő mindig lutri. Már csak azért is, mert mindig ott lebeg az ex, meg a gyerekei és te csak második lehetsz, ráadásul nagyon családot se lehet ilyen emberrel alapítani. Ott van barátnőm ő is gyerekes pasival van együtt 3 éve, szeretne vele összeházasodni, és gyereket, de férfi nem úgy tűnik, hogy nagyon akarná a dolgot, főleg egy újabb kölyköt. Ráadásul az ex is mindig ott van, mert közös felügyelet van a gyerekre és csinálnak közös programokat is.


Tudom anyukád csak jót akar, mert szeretne megkímélni pár csalódástól, de a módszereivel nem értek egyet.

2021. szept. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!