Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha szüleim nem...

Mit tehetnék, ha szüleim nem fogadják el a párom?

Figyelt kérdés
Főleg anyám gyűlöli a páromat. Ő majdnem 15 évvel idősebb nálam, elvált és vannak gyerekei. Ez a fő problémája vele, eddig se fogadott el senkit, akivel randiztam, de most már nem szeretném hagyni magam és a kapcsolatomat. Az a gond, hogy még mindig otthon lakom, pedig szeretnék elköltözni, azt se hagyja, nincs elég pénzem, de meg tudnám oldani a költözést. Hallani sem akar róla, azzal fenyegetőzik, hogy akkor megöli magát, és ha nem szakítok, abba ő belehal. Állandóan jár utánam, ha otthon vagyok és szidja a páromat, hogy ő nem méltó a családunkhoz, a családnak is kell választani a páromat, engem lekicsinyel, azt mondja, életképtelen vagyok nélküle, jobb lenne, ha meg se szült volna… Én szeretem az anyámat mindezek ellenére, de nem akarom, hogy beleszóljon az életembe! Szerintetek igaza van, hogy a család a legfontosabb, vagy álljak ki magamért és a kapcsolatomért?

2021. szept. 21. 10:13
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem írni, hogy már 32 éves vagyok. Elég idős hogy dönthessek. Eddig elég jól szabotálta a kapcsolataimat.

5 ös: nem apa nélkül nőttem fel, ő is velünk él, ő anyámat félti, hogy miattam nehogy baja legyen.

2021. szept. 21. 11:42
 12/45 A kérdező kommentje:
Attól tartok hogy beváltja a fenyegetését.
2021. szept. 21. 11:44
 13/45 anonim ***** válasza:
98%

"Az a gond, hogy még mindig otthon lakom, pedig szeretnék elköltözni, azt se hagyja"


32 évesen?


"eddig se fogadott el senkit, akivel randiztam"


Egész eddig szépen tudomásul vetted, hogy anyukád tönkre teszi a párkapcsolataidat?

Legfőbb ideje, hogy elkezdd élni a saját életedet.


És tudatosítsd magadban: ha netán anyukád önmaga ellen fog fordulni (bár az ilyen fenyegetőzők nem szoktak), akkor azért NEM TE LESZEL A HIBÁS!!!

2021. szept. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
97%

Nem hagyja...? Mert hagyod, hogy beleszóljon.

Nem kell elfogadnia, a te kapcsolatod a te dolgod.

Költözz el mielőbb! Ne aggódj, nem lesz anyudnak semmi baja. Ez szimpla érzelmi zsarolás.

2021. szept. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
93%
Költözz
2021. szept. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
94%
Csak a 32. életévedre jöttél rá, hogy toxikus az anyád?
2021. szept. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy hívják, hogy érzelmi zsarolás.
2021. szept. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%
Az érzelmi zsaroló, valószínűleg mentális beteg anyukád tényleg tönkreteszi az életed. Undorító. De az is, hogy hagyod. Ha csak egy kicsit több önbecsülésed lenne, akkor te se állnál le egy öreg, gyerekes fószerral úgy, hogy még 32 évesen te is gyerek vagy fejben. Erről szintén anyád tehet. Meg arról is, hogy neked az ő elmebaja folyományaként csak ilyen jut.
2021. szept. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: kemény szavak de így igaz, valóban nem maradt már csöppnyi önbecsülésem sem.
2021. szept. 21. 13:27
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt nem értem mi baja azzal, ha neked párod van?

Mert írod, hogy bárkit választanál őt se kedvelné..

És ez a hozzáállás hogy jobb lenne, ha meg se szült volna...

Azt szeretené, hogy örökre ne legyen senkit se legyél szerelmes? Mi baja lenne neki ebből?

2021. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!