Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha szüleim nem...

Mit tehetnék, ha szüleim nem fogadják el a párom?

Figyelt kérdés
Főleg anyám gyűlöli a páromat. Ő majdnem 15 évvel idősebb nálam, elvált és vannak gyerekei. Ez a fő problémája vele, eddig se fogadott el senkit, akivel randiztam, de most már nem szeretném hagyni magam és a kapcsolatomat. Az a gond, hogy még mindig otthon lakom, pedig szeretnék elköltözni, azt se hagyja, nincs elég pénzem, de meg tudnám oldani a költözést. Hallani sem akar róla, azzal fenyegetőzik, hogy akkor megöli magát, és ha nem szakítok, abba ő belehal. Állandóan jár utánam, ha otthon vagyok és szidja a páromat, hogy ő nem méltó a családunkhoz, a családnak is kell választani a páromat, engem lekicsinyel, azt mondja, életképtelen vagyok nélküle, jobb lenne, ha meg se szült volna… Én szeretem az anyámat mindezek ellenére, de nem akarom, hogy beleszóljon az életembe! Szerintetek igaza van, hogy a család a legfontosabb, vagy álljak ki magamért és a kapcsolatomért?

2021. szept. 21. 10:13
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

Akiket eddig választottam nem kedvelte. Nem feleltek meg az elvárásainak.

Neki jobb lenne ha egyedül maradnék

2021. szept. 21. 13:38
 22/45 anonim ***** válasza:
100%
Neki kéne megértenie, hogy nem az ő elvárásainak fogsz társat keresni hanem a TE elvárásaidnak kell hogy megfeleljen az illető. Ő csak egy vélemény lehet, beleszólása nincs. Elköltözni nincs esélyed valamikor? Nyugi, aki öngyilkossággal fenyegetőzik főleg ilyen dolog miatt, az sosem teszi meg csak érzelmileg zsarol...anyához képest undorító hozzáállás. Füled mellett kell elengedni és nem figyelni hogy miket mond és egyszer csak belátja hogy nem tud többé irányítani..de gáz ezt hogy 32 évesnek mondani, nem bántásból csak hogy ennyi ideig hagytad.
2021. szept. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
95%

Most hogy írtad, hogy 32 vagy... Hát hallod itt egy megoldás van a költözés, lehetőleg minél messzebb. Unokahúgommal pont ugyanezt csinálta az anyja, minden programról lebeszélte, ő ne pasizzon, maradjon csak otthon. Hát nagyon se barátai, viszont a fiú összejött, de azt is úgy tűrte meg, hogy mindenben kiszolgálták, meg ha szem előtt maradtak. Unokahúgom mára már árva, de mai napig magán viseli a zsarnok anyja okozta nyomokat.

Te anyádnak is az lenne jó, ha otthon maradnál, szépen kiszolgálnád, a kislánya maradnál. Na most kéne a sarkadra állni, de már ezt jóval előbb meg kellett volna tenned. Bár a 47 éves, gyerekes pasast én se tartom jó ötletnek.

2021. szept. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes kifejezés: zsarnok anya

Csak nem értem mi haszna van ebből...mit nyer ezzel, hogy ennyire ellenszenves a saját gyerekével aki felnőtt?

2021. szept. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó néhány válaszra reagálnék.

Ne keressünk logikát az anya viselkedésében, ne kérdezzük, hogy mi haszna belőle. Az anya súlyos személyiségzavarral küzd, de akár pszichiátriai beteg is lehet (méghozzá kezeletlen). Emiatt nem is érdemes próbálkozni azzal, hogy megértsük, mit miért csinál. Az apa is "benne van" ebben a helyzetben: egy egészséges lelkű ember, ha ennyi év után már nem is válna el, de legalább a lányát arra biztatná, hogy meneküljön el ebből a családi pokolból. Legalább neki legyen boldogabb élete, legalább egy kicsit regenerálódni tudjon a lelke. Ehelyett az apa az anyát félti, nehogy "a kérdező miatt" baja essen. Tehát ő sem ismeri fel, hogy ha az anya netán tényleg öngyilkos lenne, akkor annak a saját mentális problémái lennének az okai, és nem a lányuk - egyébként teljesen normális - önállósulása és párválasztása. És úgy látszik az sem merül föl benne, hogy akinek bármilyen okból öngyilkossági gondolatai vannak, azt pszichiáterhez kéne vinni, nem a lányuk életét béklyóba kötni emiatt.

2021. szept. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:

23-as válaszoló : igen, nálam ugyanaz van, volt amit leirtál.

Most már kitartok az elhatározásom mellett hogy elköltözök. Eddig vártam, de már elég idős vagyok hogy ne szóljon bele.

2021. szept. 21. 14:22
 27/45 anonim ***** válasza:
92%
26.De vigyázz, mert lehet az elköltözésbe is beleszól majd sőt jobban fog lehet fenyegetőzni. Erre figyelj azért.
2021. szept. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős anyukád? Feltételezem azért ő már te korodban a családot alapított, akkor kérdezz rá, hogy miért fáj neki, hogy ha te is ezt tennéd?
2021. szept. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

25. Válaszoló: egyetértek veled mindenben.

Anyát nem lehet elvinni pszichológushoz. Nem engedi hogy segítsenek neki.

2021. szept. 21. 14:44
 30/45 A kérdező kommentje:

Már mondtam neki hogy elköltözök. Ordított teljes erejéből, teljesen kifordult magából.

60 éves elmúlt. Mindig a fejemhez vágja hogy ő az én koromban már gyerekeket nevelt.

2021. szept. 21. 14:48
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!