Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha szüleim nem...

Mit tehetnék, ha szüleim nem fogadják el a párom?

Figyelt kérdés
Főleg anyám gyűlöli a páromat. Ő majdnem 15 évvel idősebb nálam, elvált és vannak gyerekei. Ez a fő problémája vele, eddig se fogadott el senkit, akivel randiztam, de most már nem szeretném hagyni magam és a kapcsolatomat. Az a gond, hogy még mindig otthon lakom, pedig szeretnék elköltözni, azt se hagyja, nincs elég pénzem, de meg tudnám oldani a költözést. Hallani sem akar róla, azzal fenyegetőzik, hogy akkor megöli magát, és ha nem szakítok, abba ő belehal. Állandóan jár utánam, ha otthon vagyok és szidja a páromat, hogy ő nem méltó a családunkhoz, a családnak is kell választani a páromat, engem lekicsinyel, azt mondja, életképtelen vagyok nélküle, jobb lenne, ha meg se szült volna… Én szeretem az anyámat mindezek ellenére, de nem akarom, hogy beleszóljon az életembe! Szerintetek igaza van, hogy a család a legfontosabb, vagy álljak ki magamért és a kapcsolatomért?

2021. szept. 21. 10:13
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez az. Téged meg még elköltözni sem engedne. Nevelgesd vele a leendő gyerekeidet...?
2021. szept. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%
Itt az dieje költözni akkor.
2021. szept. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

Mindig a fejemhez vágja hogy ő az én koromban már gyerekeket nevelt.

Ennek fejében most elvárja hogy te is nevelj gyereket de közben tiltja hogy párod legyen...logika.

2021. szept. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%

Sírok! 😂🤦‍♀️ Bammeg sírok! 😂🤦‍♀️


32 éves vagy. 32!

Istenem, szánalmas vagy.

32 évesen képtelen voltál saját lábadra állni, mint a kisgyereknek még mindig anyuci parancsol..

Nem engedi?! Na én itt pofán röhögtem volna és rácsuktam volna az ajtót a cuccaimmal együtt, már rég.

Hülye birka vagy és sose lesz saját életed.

Amíg nem vagy képes felnöni, a sarkadra állni.

Anyádnak meg megmondani, hogy elég volt. Saját életed csak 1 van.

Nem lesz öngyilkos, elhiheted.

2021. szept. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%
A férjem anyja ugyanez volt. Ő annak örült, ha a fiának nem volt senkije. 35+ éves volt már a fia, akkor is. Kérdezte tőle annak idején a férjem, hát nem kívánod nekem, hogy családom, gyerekem lehessen?? Válasz: majd ha meghaltam, most én vagyok a családod, én legyek neked a legfontosabb. Már van egy gyerekünk, de az anyja se velem, se a gyerekkel nem találkozott és nem is fog. Persze minden is voltam már, a gyerek nyilván nem lehet a férjemé stb. Sajnos ő meg járkál hozzá, nem tudja magára hagyni, rengeteg időt elvéve ezzel a gyerekünktől. Szóval van ilyen. Költözz el! Most!
2021. szept. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha 32 évesen egy percet nem laktál külön, ott már azért nem anyukád a hibás, akármilyen manipulatív tetűláda a leírás alapján. Mondom 27 évesen úgy, hogy vagy 7 évig külön laktam, de emiatt a fos pandémia miatt haza kellett költöznöm anyagi okok miatt és fél év otthon lakás után 1-2 hónap múlva költözöm is. Ja, és az én anyámnak is voltak hasonló dobásai, csak ő már szó szerint fizetne azért, hogy a mostani pasasom költözzön össze velem és "vigyen el a nyakáról". Szerencsére, eddig komolynak tűnik ez a partner és februártól lehet összeköltözés is.

Most dolgozol? Mi a végzettséged? Utóbbi tudatában egyszerűbb tanácsot adni, azért kérdem.

2021. szept. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%

Anyád azt szeretné, hogy ott öregedj meg mellette, soha senkid ne legyen rajta kívül, mert egy végtelenül önző, beteg állat.


Innentől 2 lehetőséged van:


- leéled az életed anyáddal, kettesben, lehet borsót pucolni, meggyet magozni, meg megnézhetitek az Esmeralda-t 39-ik alkalommal is


- elköltözöl, mindegy, hogy hova, akár albérletbe és 32évesen elkezdesz "élni"


Még annyi: bár nem tudom, hogy mit érzem a (ha jól számolom) 47éves úriember iránt, az is lehet, hogy a tudatalattid akar menekülni anyádtól, mindegy hova és kihez, így én egyenlőre mindenképp az önálló albérletet támogatom és nem az összeköltözést.

2021. szept. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

Önálló albérletbe kell költözni vagy szobát bérelni (majdnem) mindegy csak el onnan. A jelenlegi párodat én se támogatnám, gondolom szeretnél családot és saját gyereket, egy pasi közel az 50-hez nem fog bevállalni egy babát, mert sajnos amennyien meghalnak most 60-65 körül, az se biztos, hogy megéri az érettségijét.

Apukád hol van ebben az egészben? Ő is be van nevelve papucsnak? Anyud hadd fenyegetőzzön, csoda, hogy eddig bírtad, menj el onnan és ne állj vele szóba egy darabig, mert csak ostorozna, meg azt akarná elérni, hogy lelkifurkád legyen, hogy visszamenj. Nem lesz se öngyilkos, kárt se fog magában tenni. El kell költözni és a címedet se mondd el neki.

Barátnőm ugynezt meglépte, amikor felismerte, hogy az anyja tette tönkre az életét, 22 éve nem beszélnek, sőt azt se árulta el neki hol lakik, még véletlenül se találkozzanak.

2021. szept. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:

35-ös válaszoló: nagyon együtterzek veletek. Én sem mutathatom be a páromat. Ezt már kijelentették hogy nem akarják megismerni.

36: már régóta dolgozom, főiskolai végzettségem van.

2021. szept. 22. 08:17
 40/45 anonim ***** válasza:
100%
39: Akkor mire vársz? Mi tartott eddig vissza?
2021. szept. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!