Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednéd a 18 éves fiad...

Elengednéd a 18 éves fiad éjszakai buliba?

Figyelt kérdés
Tudom már nagykorú de nem szeretném ha leinná magát a sárga földig, és hülyeséget csinálna. Ti elengednétek? Ebben a városban van a hely, ahova menne, és hajnalig ott lenne a barátaival.

2021. szept. 24. 19:04
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
84%

Hadd menjen. Vagy ő d*g meg valakit, vagy őt d*gják meg. (Nem ismert előttem a hovatartozása, de nem ítélném el).

Gumi legyen nála.

És csak józanul jöjjön haza, nem szívelném, ha a rókát beköltöztetné a lakásba bárhová.

2021. szept. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
10%
Ha tudnám pontosan hol a buli kikkel van akkor igen.
2021. szept. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
A 15 éves lányomat is elengedem. Tudom hova megy, kikkel van, mikor jön haza, bármikor hívhat. Szép is lenne, ha 18 évesen meg akarnám szabni, hogy hova mehet. Engem nem engedtek anno a szüleim sehova, nagyon szar volt, de megoldottam így is, hogy eljussak bulizni.
2021. szept. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%

De csak akkor, ha tényleg oda meg :D


Aztán igyon rendesen, sok piát!

2021. szept. 25. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
hát minket haverjainkkal már 8. osztály után 14 évesen engedtek éjszaka kint lenni, meg ilyen városi fesztiválokra, ill. discoba is. 18 évesen már egyetem más városban szokott lenni, nem egy buli a városban
2021. szept. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
69%
teljesen egyértelmű hogy a fiú írta ki a kérdést
2021. szept. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
78%
28 évesen a lagzijában se maradjon ott 9 után, még baja esik. Ha 40 lesz, majd oda megy, ahová akar...5 évig. Utána túl öreg lesz hozzá, még baja esik. ;D
2021. szept. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos erre nem lehet azt mondani, hogy iq szint kéne szüléshez, mert jogilag semmi rosszat nem csinált, csak minden társaságba hülyének nézik (kivéve az agyonféltők klubjában).
2021. szept. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Mikor menjen, ha nem most?
2021. szept. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szülő, de anyukám folyamatosan írosgatott, hívott, hogy minden rendben van-e. Nem kellemes dolog, amikor jól érzed magad, de szakadj ki éppen, mert kérdezősködik... Értem én az aggódást, nem is azzal volt a bajom, csak van amikor kicsit sok, túlzás. Még most egyetemi éveim alatt is, csak burkoltabb formában, pl rám ír, hogy mikor megyek haza, de ezzel már nincs bajom, 1x rákérdez, aztán mondja, hogy vigyázzak magamra és kb ennyi. Legalább nyugodtabban alszik egy gyors válasz után :D

A 18-as korhatárt én egyébként nem tartom egy határvonalnak, inkább sávszerűségnek mondanám, mindkét oldalról. Azért nem változik meg minden egyik napról a másikra. Ugyan úgy iskolába jártam, nem dolgoztam, illetve jó pár dolgot valahogy nehéz volt magamnak intézni, mert fogalmam se volt arról, hogy hogyan és miként kell, ott pedig jónak tartottam a szülői segítséget, de még mai napig is akár. Biztos szülői oldalról is nehéz. Én lényegében váltást nem tapasztaltam, azon kívül, hogy bemehettem több helyre. Betöltöttem és ennyi.

Engem ugyan sose tiltottak, csak aggódtak, de van olyan ismerősöm, akit igen. Onnan látom, hogy csak rosszabb a dolog. Úgy is hazudik valamit, de megoldja a helyzetet. Az pedig szerintem jóval rosszabb egy szülőnek, amikor azt hiszi teljesen máshol van a gyereke. Azért ha épeszű társaságban van, jó eséllyel, ha gond történik, ott vannak mellette, legalább 1 ember. Attól, mert leissza magát se feltétlen csinál hülyeséget, egyén függő kire hogyan hat.

Jelen pillatban én úgy gondolom, ha lenne egy gyerekem, én elengedném, csak előtte szóljon, hogy nagyjából merre megy, te helyzetedben már ez megtörtént. Lehet én is küldenék egy üzenetet neki, hogy minden rendben van-e, esetleg haza kell-e hozni, ha úgy van, stb.

2021. szept. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!