Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti elengednétek a 18...

Szülők! Ti elengednétek a 18 éves lányotokat elutazni egy 100 km-re levő városba?

Figyelt kérdés

Én vagyok a 18 éves lány. Pestre szeretnék utazni 1 napra a barátnőmhöz akit már régen láttam. Anyukám betegesen félt engem szinte mindentől és mindenkitől. Szeretném meggyőzni őt valahogy.

Szülők, ti elengednétek a lányotokat?

Nem ismerem Pestet ez tény, de egésznap barátnőmmel lennék.



2017. szept. 4. 15:46
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szülő de elengedém.
2017. szept. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 18 éves. Persze, hogy engedném. Sosem tanul meg különben önállóan közlekedni, boldogulni a világban. És ha pl. Budapestre mentél volna továbbtanulni? Engem annak idején a szüleim egyetemre engedtek el Pestre, 25 évvel ezelőtt, amikor még mobiltelefon sem volt. Túlféltenek egy kicsit :)
2017. szept. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyira furcsák ezek a kérdések.

Nagyon sokan 14-15 évesen másik városba mennek gimibe/középsuliba, hetente ingáznak több száz km-eket, szülőktől távol laknak hétközben stb..

Ezek nem annyira meredek dolgok, teljesen természetes, hogy a kisebb falukból a megyeszékhelyekre mennek tanulni 14-15 évesen. El kell engedni a gyerek kezét és megbízni benne. Ha nem életképtelennek lett nevelve, akkor nem lesz gond.

18 évesen nem is értem ez miért kérdés.

Ugyancsak másokat hoznék fel példának. Rengetegen költöznek külföldre közvetlenül a gimi után , 18-19 évesen. Egy idegen országba, egyedül.

Nekem nevetséges, hogy az kérdés, hogy 100 km-re elengedjenek -e..

Ekkora távolságot általánosban ötödikesként is megtettem egyedül tömegközlekedésen. Persze nem volt könnyű az elején, de nincs mindig ott anyu és apu.. Önállósodni kell, nem burokban élni.

2017. szept. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy el.
2017. szept. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 évesen nyáron a férjemmel voltam Angliában 1 hetet. Akkor még nem volt a férjem, de egy szót se szólt anyukám, nem is kérdeztem, csak mondtam, h ekkor és ekkor megyünk. :)
2017. szept. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

3-mas szeretnék önállósodni! Anyukám szinte semmit sem enged. Vonaton egyedül még nem is voltam... még az osztálykirándulásra is alig akarta elengedni (Pestre mentünk akkor is).

Napokban még azt is mondta hogy senkivel sem találkozhatok nélküle.:( Szó szerint nem enged semmilyen mértékben önállósodni, azonnal megakar állitani mindenben.

Viszont 18 vagyok, igazából már nagykorú, szóval szerintem is természetesnek kéne lennie...:(

2017. szept. 4. 15:57
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Elengedném.
2017. szept. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Ez a te hibad is, mert meg nem harcoltal az önallosagodert.
2017. szept. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit kérdeznék a szüleimtől, hogy szerinte a kollégista középiskolások hogyan oldják meg? Akik 14-15 évesen utaznak ekkora távokat heti rendszerességgel egyedül.
2017. szept. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Ez a túlféltés elég önző dolog, szerintem a bántalmazás határát súrolja. Vagy talán át is lépi, mivel 18 éves vagy, tehát felnőtt korú, és ez gyakorlatilag a személyi szabadságod korlátozása. Oda mész, ahová akarsz. Nem is kéne engedélyt kérned, csak bejelentened, hogy hová mész, és mikor jössz. Ennyi.
2017. szept. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!