Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más családokban hogyan nyílván...

Más családokban hogyan nyílvánúl meg az anyai szeretet otthon?

Figyelt kérdés

Miből érzitek azt, hogy az anyukátok szeret titeket? Honnan tudjátok, hogy tényleg szeret, vagy csak megfelelésből látja el a feladatait felétek?

Én valamiért úgy érzem, hogy köztem és az édesanyám között alig van kapcsolat. Helyette inkább csak a megfelelési kényszerét érzem minden cselekedetében.

Soha semmit nem akartam elmondani neki magamrol, mindig titkolóztam előtte, nem bíztam meg benne mert vagy csak elítélt, vagy megalázott, és sosem tudott segíteni. Mindig úgy nézett rám, mintha valami baj lenne velem, Mindenbe negativan szól bele, turkált a cuccaimbam, majd számonkért, sokszor kibeszéltek másokkal, es ha valaki rosszat mondott rám, akkor nem megvédett, hanem számonkért más véleménye miatt, a lányos dolgokat is elítélte, nem merek előtte nőiesen víselkedni sem. Gyakran szégyellem magam előtte. Nem tanúltam meg tőle főzni, a takarítást pedig bűntetésként használta gyerekkoromban. Közös programok nem nagyon voltak, felnőttként pedig alig jut eszembe, hogy keressem őt, amit szintén számonkér rajtam. Nem vagyunk rosszban, de nekem olyan közömbös, semmilyen a kapcsolatom az anyámmal és az apámmal is. Amit nem értek, mert konkrétan nem bántottak soha, viszont én sokszor érzem azt magamról, hogy nem vagyok szerethető. Egyszerűen nem értem hogy miért ilyen semmilyen, közömbös, hideg a kapcsolatom a szüleimmel.

Máshol hogyan mutatja ki az anya a szeretetét a gyerekei felé?



2021. szept. 26. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Az én anyám is ugyanilyen, mint amit leírtál...mondjuk én mostmár azért megmondom neki ha valami nem tetszik.
2021. szept. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Ez nem jelenti, hogy nem szeret. De látszik, hogy nem vagytok "kompatibilisek", más a kommunikációtok, mások az elvárásaitok egy mással szemben. Lehet, hogy nem volt elég jó szülő számodra, de attól még szerethet.
2021. szept. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Ugyanabban a helyzetben vagyok mint te, kérdező. Ha nem telefonálunk, csak félévente egyszer, akkor sem érzem hiányát. Gyerekkoromban sem volt tőle sok szeretet, amit kaphattam volna, vagy törődés. Mondjuk ebben nyilván az is szerepet játszott, hogy szeretőt tartott, én meg tudtam róla.

Ez nem a te hibád kérdező, és nem minden családban van így. Csak vannak olyan nők, mint a mi szüleink. Különböző okai lehetnek, anyámnál az volt, hogy korán szült gyereket, mikor még ő maga is egy gyerek volt lelkileg.

Fiatalabb testvéremre már megért, de hozzám sajnos még nem.

Ezért mikor én magam úgy érzem, hogy most mindenkit a pokolra kívánnék, akkor is tudatosan keresem a kontaktust a gyerekeimmel. Mindig elmondom nekik, hogy szeretem őket. Kapnak sok ölelést, puszit, és mindig érdeklődő vagyok velük szembe. Próbálom tudatosan is elkerülni azt a viselkedést, amit az én anyám velem szemben csinált.

2021. szept. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is hasonló a kapcsolatom a szüleimmel, kb semmit nem mondok el nekik, viszont az ilyen picinek tűnő cselekedetekből tudom hogy szeretnek. Gondolok itt arra, hogy reggel szendvicset csinál nekem. Vagy arra hogy számon kér, tudom hogy azért csinálja mert nem akarja hogy rossz irányba menjen az életem.
2021. szept. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
85%
Én 22 éves férfi vagyok, aki napi szintű rendszerességgel kell hogy veszekedjen a saját anyjával, aki ráadásul az esetek felében rátámad vagy megüti a saját felnőtt fiát. Nagyon sokat tudnék mesélni, hogy miken mentem át ezalatt az idő alatt, de ez senkit nem érdekelne és túl hosszú sztori lenne. Lényeg, hogy a családom miatt lelki beteg vagyok és ezt nekik nem mutatom ki. Nagyon sok dolog van, amiről nem tudnak velem kapcsolatban és soha nem is fogom nekik elmondani. De azért egy szülőnek igazán észre kéne vennie, ha a gyermeke szenved. Én ennek a szenvedésnek köszönhetően utálom saját magam és önbizalmam soha nem is volt. Persze ebből ki kell törnöm és bármennyire is megviseltek a történtek, már a lelkem megedződött valamelyest.
2021. szept. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Az én anyám is dettó ilyen, azzal, hogy rengeteget vert. Akármi nem tetszett neki, durr egy pofon. Engem használt munkahelyi stresszlevezetőnek. Folyamatosan írígy volt rám, másoknak szapult, feszt elégedetlen volt velem, hülyének néz a mai napig, napestig sorolhatnám. Apám meg hagyta. Úgyhogy most, mikor már nekem van gyerekem, nem érti, miért nem bízom rá, miért nem hagyom vele felügyelet nélkül. Türelmetlen, nárcisztikus, mérgező ember, akit senkinek sem kívánnék az életébe. Soha nem mutatta ki a szeretét, szerintem nem is tud magán kívül mást szeretni. Egy szép emlékem sincs, ami a családomhoz köthető, ha a világ másik végére tudnék költözni, nem pedig egy városban lakni velük, akkor lennék a legboldogabb. Én egyáltalán nem is keresem őket. És nem is hiányoznak. Úgyhogy ja, vannak ilyen elbaszott családok, de én pont ezért naponta vagy száz puszit adok a fiamnak, próbálok mindig, minden körülmények között türelmes és megértő lenni és soha, de soha nem fogok vele erőszakosan fellépni. Minden nap minden percében próbálom biztosítani arról, hogy mennyire szeretem.
2021. szept. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig mindent meg tudtam beszélni anyámmal és nem nyomasztott agyon az elvárásaival, bár tudtam, hogy jobban örült volna, ha jobb tanuló lettem volna, a matekkal sokat küzdöttünk, nem ment az istennek sem, pedig minden másból jó voltam. De ez volt a legnagyobb baj közöttünk, pedig más természetűek voltunk sok mindenben. Ő békére törekvőbb, én hevesebb. Mégis jól kijöttünk, tiszteltük, szerettük, értékeltük egymást. Gondoskodó volt, de amikor eljött az ideje, nem tiltott attól, hogy eljárjak, szórakozzak stb. Egy panasz szavam sem lehet a nevelésére.

Én a lányomat hasonlóan nevelem - mégis másképp. Anyám sosem mondta ki, hogy szeret, én sokat mondom a lányomnak, mert fontosnak tartom az önképe szempontjából. Tanulásnál igyekszem nem idegrohamokat kapni - a lányom diszkalkúliás, autista, sérült a szövegértése stb. Igyekszem folyamatosan erősíteni a hitét önmagában, bennem, a világban. Hogy minden a legnagyobb rendben van. Elmondhatatlanul szeretem, de csak ő tudja, hogy ezt ő maga mennyire érzi, hogyan éli meg.

2021. szept. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sehogy, gyakorlatilag csak lakótársak vagyunk.
2021. szept. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tudja szerintem csak kimutatni amit érez.
2021. szept. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sehogy
2021. szept. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!