Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az hogy valaki...

Szerintetek az hogy valaki akar-e saját gyereket vagy sem jó mércéje annak, hogy az otthonról hozott minta milyen? Hogy jó szülei voltak, összetartó családból jön, vagy épp ellenkezőleg, sok rosszat látott, vitát, válást, elhanyagolást élt meg?

Figyelt kérdés
A kérdés pusztán kíváncsiság, hogy ki mit gondol a témáról. Kultúrált véleménycserét remélek.

2021. szept. 15. 01:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%
Lehet hogy van köze hozzá..én nagyon rossz családba születtem,nem is akarok soha gyereket, de az is lehet hogy csak azért nem akarok mert idegesítenek csak a gyerekek meg nem akarok újra az iskolával kapcsolataos dolgokkal fogalalkozni majd ha nagyobb lesz
2021. szept. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Nálunk semmi nincs meg, ami 1 családban meg kellene legyen. De ettől függetlenül van gyerekeem és még szeretnék is. És teljesen másképp állok hozzá, mint amit én kaptam. Talán pont ezért is!
2021. szept. 15. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Nem függ össze. Nekem nincs jó családi hátterem, mégis akarok gyereket.
2021. szept. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
89%
Nekem jó a családi hátterem, mégsem szeretnék:)
2021. szept. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%
inkabb mindket hatterrel lehet magyarazni ha valaki akar gyereket, ha rossz csaladbol jott akkor azert hogy teljeen mashogy csinalja, ha jobol akkor azert mert evidens hogy szeret csaladban elni.
2021. szept. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem azok nem akarnak gyereket, akik nagyon nem tudnak velük mit kezdeni és/vagy ők maguk gyerekként semmi tigyelmet nem kaotak, felnőtt elvárásokat kellett teljesiteniük/nem volt igazi gyerekkoruk/semmit sem szabadott, leginkább csak kussban maradni és jól tanulni.

Én legalábbis ezzel magyarázom, hogy nálam nem prioritás a gyerekvállalás.

2021. szept. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
61%
Gyakorin kb naponta 20 kérdés szól arról, hogy a kérdező nem akar gyereket. Lehet, hogy a túl sok gyakorikerdesek miatt? :D
2021. szept. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán nem. Nekem jó szüleim voltak, viszont nem szeretem a gyerekeket, így természetesen nem akarok sajátot.
2021. szept. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%

Én tanár vagyok. A legtöbb szülő nélkül felnövő diákom alig várja, hogy gyereke lehessen, hogy végre szeresse valaki feltétel nélkül. Nem vicc, ezt ki szokták mondani. Azok között is szép számmal vannak így, akiket otthon csak vertek, meg üvöltöztek velük.

Szerintem van összefüggés a minta és a saját életvitel között (vagy azonosulás vagy teljes különbözőségre törekvés), de nem kizárólagos.

2021. szept. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem feltétlenül van köze hozzá. Nekem normális a családom, jó gyerekkorom volt.

Nem akarok gyereket, mert nem akarom tönkretenni a testem, egészségem, és mert krrvára utálom őket.

2021. szept. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!