Mi a véleményed erről?

Figyelt kérdés

Az egyik gyermeked a válás után hozzád költözik. Nehézkes az anyagi helyzet, de el akarod tartani.

Elmegy dolgozni, aminek te is örülsz.

Gondolod, ad majd a közösbe.

De ő az első fizetéséből telefont vesz magának és a fejedhez vágja hogy minek csináltál gyereket ha nem akarod eltartani.



2021. szept. 29. 22:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%
Gondolom megviselte a válás, meg adj neki egy kis időt, minden rendben lesz:)
2021. szept. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Ez nem friss sztori és én egyik szereplő sem vagyok. :)
2021. szept. 29. 22:29
 3/34 anonim ***** válasza:
40%

Hát nem tudom, Én bármennyire lennék rossz helyzetben, nem várnám el, hogy a gyerekem azt a pénzt, amit Ő megkeres, a saját munkájával, abból adjon bele a közösbe..

Az az ő pénze, Ő dolgozik meg, költse amire szeretné :)

Ha őt ez teszi boldoggá, vegye meg azt a telefont, ha már ennyire anyagias az anyuka, örüljön, hogy nem neki kellett meg vennie.

2021. szept. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Én az idősebb testvér vagyok, aki látta az apuka küszködését.

Évekig nem bírtam ezt feldolgozni, mert én adtam a közösbe és sosem mertem volna azt mondani, hogy teljesen tartson el.

Nagyon utáltam a testvéremet, hogy ezt megtette, egy arculcsapás volt apámnak.

Mai eszemmel azt mondom, hogy nagyon fiatal volt a testvérem. De senki nem kérte, hogy dolgozzon, ő szeretett volna. De mivel annyira fiatal volt, így ma már inkább úgy látom, hogy igaza lehetett.


Érdekelne a véleményetek.

2021. szept. 29. 22:38
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy ez a telefon valamiféle túlkompenzálás lehetett a nélkülözős évekért. Talán a válásért is.

De nem ilyen stílusban kellett volna mindezt apád tudomására hozni. A kamaszok rohadt nyersek tudnak lenni.

Azóta rendeződött a viszony?

2021. szept. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
82%

Apukád mondta neki, akár egyszer is, hogy hé, adj már bele egy kicsit a rezsibe?

Ha nem, akkor egy fiataltól, akik általában csak magukkal foglalkoznak, ne várja el, hogy majd magától adni fog.

Tőled kedves, hogy segítettél, nyilván Te vagy az idősebb, jobban érdekelnek mások. Nem mindenki ilyen beállítottságú. Érettség kérdése.

2021. szept. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Ő kiharcolta magának, hogy neki ne kelljen beleadnia. Amit megkeres, az az övé, de talán később adott bele, nem tudom mert én szinte külön kasszán éltem már. Ezt arra értem, hogy a "viszony" rendeződött.

De egyébként annyira nem, mert nem sokkal apukám halála előtt beszéltem a testvéremmel telefonon, mert aggódtam apukámért. Ugyanis nem úgy válaszolt a névnapi köszöntésemre, ahogy szokott. A testvérem azt mondta, őt nem érdekli, felőle fel is fordulhat. Sajnos apukám két héten belül meghalt.


Apukám akkor mondta neki, hogy adjon bele a közösbe, amikor megjött a fizetése. De szerintem nem úgy, hogy kért, hanem valószínűleg olyasmit mondhatott, hogy most már könnyebb lesz, hogy ő is dolgozik.


Köszönöm, kedves hatos. Igazából én csak néztem, hogy van, aki ilyet is megengedhet magának.

2021. szept. 29. 22:47
 8/34 anonim ***** válasza:
70%
Kiteszed, ilyen egyszerü.
2021. szept. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
24%
szerintem az ne vállaljon gyereket aki utána a gyereke pénzén akar könnyebben élni.. ha már idecsinál valaki egy gyereket legyen pénze eltartani is..
2021. szept. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Utolsó, voltál már olyan helyzetben, hogy nálad laktak a gyerekek, mégis te fizettél gyerektartást a másik szülő felé? Nálunk ez volt. A jog útjai elég furcsák.
2021. szept. 29. 23:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!