Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megbuktam volna apaként?...

Megbuktam volna apaként? Tényleg ennyire rossz apa vagyok? Szerintem jogosan féltem de ő ezt nem érti.

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Előre is bocsánat, ha kicsit hosszú lesz, de megpróbálom röviden összefoglalni.

Na szóval a helyzet a következő; az én egyszem 15 éves kislányom a közelmúltban mesélte el nekem hogy együtt van egy fiúval aki 20 éves!! 3 hónapja együtt vannak. Na most felmerül a gyanú, hogy miért csak most mondta el! Mert amit nem mondanak el azt okkal teszik! Csak azt titkolják amivel valami nem oké, amivel valami nem kóser!

Na de mikor ezt elmondta, iszonyú ideges lettem. Nem tudok a tudattal megbarátkozni, és fogalmam sincs mit csináljak. Nagyon kiborultam. Szerintem még ráérne a fiúzással, de biztos vagyok benne, hogy ezzel más szülö is így lenne ! Neki ez még korai. Volt mikor azt hazudta hogy a legjobb barátnőjével találkozik aztán kiderült hogy ezzel a fiúval volt, és akkor így ezekután csodálkozik hogy nem bízok benne. Naponta 12-13 órákat dolgozom. Sokszor csak késő este érek haza, és előfordult már, hogy akkor még itthon sem volt a lányom. Nem tudom olyankor merre mászkált és mit csinált 0-24-ben nem lehetek vele.

A lányom oda van érte és rengeteget veszekszünk, mert nem értünk egyet. Nem tudom mennyire lehet ezt mondani egy találka után de akkor mondjuk "ismerem" a fiút. Tenyérbemászó egy alak ! Tiltom tőle, de suli után nem tudom figyelni, mert mint írtam dolgozom ezért busszal jár haza.

Én nagyon szeretem a lányomat, és mindent megadok neki, de úgy érzem elkényeztettem. Magasról tesz rá, hogy én mit érzek. Csak egyszer érezné azt amit én..Már másképp gondolná! Egy vele egykorút még csak-csak elfogadnék de egy 20 évest eszem ágában sincs!

Nagyon sokat balhézunk, múltkor azt vágta a fejemhez hogy rossz apa vagyok, mindentől tiltom és túlzásba viszem... Talán azért is lett ilyen, mert egyedül neveltem igaz az anyja lelépett. Mindennap egyre távolabb vagyok érzelmileg a lányomtól akaratom ellenére s közben megőrülök.

Hogyan kéne ezt az egészet megoldanom mihamarabb?



2021. okt. 3. 18:35
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
94%
41 éves vagyok és már mi is fiúztunk 15 évesen.
2021. okt. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
91%
Körülbelül így jöttünk össze párommal, én 19 voltam ő 14 végét taposta. 29 éve együtt. 48F
2021. okt. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
96%

Èn is fiúztam 15 évesen, és én se mondtam el otthon, mert pont úgy reagáltak volna, ahogy most te reagálsz.

38N

2021. okt. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
89%

Szerintem ez kamu kérdés.

De ha nem, akkor gondolj bele, hogy míg dolgozol, addig a lányod és a barátja nálatok vannak, a lányod szobájában, és tudod mit csinálnak?

Eltaláltad, szexelnek.

Hűha! Mivé lett a világ!

2021. okt. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
95%

Igen, tényleg túlzásba viszed.


15 éves basszus... Igaz nekem akkor még nem volt barátom, de már egy ideje masztiztam, úgy hogy ezzel még le is voltam maradva a korcsoportomhoz képest. Vagy azt is tiltani akarod tőle majd tőle, vagy a szexet is?


Amúgy az az 5 év korkülönbség miért baj? Ha minden jól megy s együtt maradnak, akkor pár év múlva olyan lesz, mintha nem is lenne, ha meg szakítanak akkor múló tiniszerelem szempontjából mindegy hogy két kis 15 éves szakított, vagy egy kis 15 éves, meg egy 20 éves, aki éppen csak kezd belekóstolgatni a nagybetűs életbe.


"Mert amit nem mondanak el azt okkal teszik!"

Igen, okkal. Az ok te vagy a hozzáállásoddal.

Azért titkolta, mert tudta hogy kiakadnál rá. Ami be is bizonyosodott. Én se modtam el pl anyámnak, mikor 20 évesen elvesztettem a szűzességemet, mert tudom, hogy cirkuszt csapna. Apám tudja, mert vele meg lehet beszélni az ilyen dolgokat, anyám nem. Ha te is az a típusú szülő lennél, akivel lehet beszélgetni a fiúzásról, biztos elmesélte volna az első randit (hogy hova jártak, vett-e neki valamit, stb), de nagyon nem az a típus vagy, mert az az első gondolatod, hogy tiltanád tőle.

2021. okt. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy buktál meg. 15 éves, ilyenkor kezdenek a fiatalok kapcsolatokba teljesen normális. Kénytelen vagy megbarátkozni a helyzettel, ilyen az élet. Csatlakozom 1-eshez, 45 éves vagyok, én is kapcsolatban voltam ilyenkor.

Felesleges tiltani, főleg, hogy otthon sem vagy betartatni. Legyenek ésszerű szabályok, nem járhat haza éjszaka hétköznap, ne romoljanak a tanulmányai, és mindenekelőtt tudja, hogy ha szexuális életet él, akkor hogy kell védekezni, hogy megszakítás nem védekezés stb. Hiába áltatod magad, a kicsi lányod bizony nem olyan kicsi, és még ilyesmire is "vetemedhet".

2021. okt. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
94%

"Hogyan kéne ezt az egészet megoldanom mihamarabb?"

Felfogod, hogy a lányod felnő lassan, lesz/van kapcsolata és nem akarod megtiltani. (Márcsak azért is értelmetlen, mert úgysem lehet).

Az, hogy a fiú NEKED nem tetszik, teljesen lényegtelen, a lándnak kell tetszenie, nem neked, nem a te párod.

Nagyon érthető, ha a lányod nem mondta el, hogy alakul egy kapcsolata, mert számított arra, hogy ilyen hülyén reagálsz.

Nem csondálkozhatsz, ha ettöl kezdve még kevésbé fog bármit is megosztani veled, ha ennyire túlfélted, korlátozod.

Az egész kérdés csak RÓLAD szól, és eszedbe sem jut a lányod érzéseivel foglalkozni, pedig itt RÓLA van szó, ő kezd felnőni, te meg egyszerüen féltékenykedsz, el akarod tiltani a barátjától, pedig ezzel csak elvadítod magadtól.

64/N

2021. okt. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
93%

"Magasról tesz rá, hogy én mit érzek. Csak egyszer érezné azt amit én..Már másképp gondolná!"


A lányod érzéseivel bezzeg te egyáltalán nem foglalkozol...


Van egy pasija már 3 hónapja (ami tiniként elég sok), boldog vele, te meg foggal-körömmel el akarod venni ezt tőle.

2021. okt. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
93%
Egy 15 éves kamasz már érdeklődik a szexualitás iránt - ezen ki lehet borulni, lehet tiltani, össze lehet veszni rajta, de megváltoztatni nem tudod. Ha folytatod ezt a viselkedést, azzal csak azt éred el, hogy a lányod egyre inkább titkolózni fog, érzelmileg távolabb kerültök egymástól, és egy idő után ki fog zárni az életéből. Ugyanúgy találkozni fog a fiúval, ha a fejed tetejére állsz, akkor is. Mi lenne, ha inkább felkészítenéd, és elmondanád neki, hogyan kell hatékonyan védekezni? Esetleg elvinnéd nőgyógyászhoz?
2021. okt. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
89%
Egy dolgot tudsz csinálni, leülsz vele nyugodtan beszélgetni, mint két barát (vagy hogy is mondjam). Mivel nem tudni, hogy a lányodat szexuálisan ki világosította fel, ezért engedd el magad és beszélgess vele arról, hogy miben különbözik egy 20 éves fiú (férfi) szexualitása és 15 éves kislányétól. Ha elmondod a saját érzéseidet, kitárulkozol lelkileg, akkor ő ezt meg fogja érteni.
2021. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!