Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg anyámmal...

Hogy értessem meg anyámmal (többi lenn)?

Figyelt kérdés
Ha látszik hogy valami bajom van, nem érti hogy egyedül akarok maradni a gondolataimmal, csak azért is rám tukmálja magát, segíteni akar, stb. Elhiszem hogy a jó szándék vezérli, de ha valami rossz ér, szeretek egyedül lenni a saját gondolataimmal, ő meg ha beszél és beszél, az nem segít. Én elég introvertált vagyok, ő egy kővel is el tudna beszélgetni, csak nem tudja ezt a különbséget elfogadni. Hogy tudnék ebben segíteni neki? Illetve gyakran rájön egy ölelgetős, puszilgatós dili, egy húszévesnek ez már idegesítő.

2021. okt. 4. 09:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%
ha nem nem törődne vele, akkor azért látnád szar szülőnek. Én már rég megtanultam: egy szülő az csak szemét lehet a gyereke meg mások szemében.
2021. okt. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem, egy bölcs szülő látja mikor akar a gyereke egyedül lenni.
2021. okt. 4. 09:38
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

Költözz koliba, mikor majd lehetséges. De komolyan.


Az én anyám is ilyen, pedig apám le is cseszte mikor kb 10 évesen eléggé kikészített. (Valamin összevesztünk, a végén én szépen el akartam vonulni a szobámba, de jött utánnam, majd lementem a konyhába, s oda is, meg mindenhova. Békemet nem hagyott, s közben mind mondta a magáét.)


Múlt héten is hazajöttem az egyetemről, szombat délután épp élvezném ki, hogy nem 3-an vagyunk egy szobában, de fél óránként jött fel a szobámba. Peddig az égadta világon semmi oka nem lett volna rá. Mi ott a koliban 3-an mind vigyázunk, hogy ne zavarjuk egymást (Ha korábban kell menni órára, mint a másik, csendben készülődünk. Ha fülhallgató nélkül hallgatunk valamit, megkérdezzük, hogy zavar-e most mást. Ha valaki telefonál, elhalkulunk. Nem járkálunk össze vissza. Nem megyünk be más személyes terébe. stb.) Erre anyám egy rövid délután alatt minimum 6-szor feljött, úgy hogy annak csak annyi értelme volt, hogy zavart engem az épp aktuális elfoglaltságomban. S még arra se lehet fogni, hogy rég látott, mert míg otthon laktam is ilyen volt.

2021. okt. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
És volt olyan, hogy amikor éppen normális hangulatban voltál és leültél vele ezt elmagyarázni neki, vagy csak akkor próbálod ingerülten elzavarni, amikor valami bajod van?
2021. okt. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
32%
Jaj, miket vársz te utolsó: a végén még emberszámba kéne venni a hülye szülőt picsogás helyett.
2021. okt. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem, csak ha olyanom van, akkor próbálom elzavarni.


#3, az én anyám odahív magához ilyen hülyeségekkel amikor a személyes dolgaimmal foglalkoznék. Kb ilyenekről beszélni mit fog holnap főzni, milyen az időjárás stb.


Nem tudom, ha elköltöznék akkor lehet hogy a telefonba mondaná ezeket vagy 0-24 nálam lenne :)

2021. okt. 4. 10:17
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
Hali, nekem is ilyen volt anyukám. Nagyon sokat beszél én vegighallgattam.de a cegén gőzöm sem volt mit mondott. Mondtam neki.hogy neharagudjon,de engem nem érdekel ez cagy az. Szépen lassan leszokott róla.
2021. okt. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%

egy bölcs szülő látja mikor akar a gyereke egyedül lenni


egy bölcs gyerek meg belátja, hogy a szülő nem hülye és tudja, hogy zűr van, ha ennyire kizárod az életedből.

2021. okt. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Csak különbözőek vagyunk, ennyi az egész!

Szerintem ez természetes hogy kis korban elmondok mindent aztán felnőttként már nem nagyon...

2021. okt. 4. 10:56
 10/19 anonim ***** válasza:
76%
Vegyél fel egy fejhallgatót és látványosan hallgass zenét.
2021. okt. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!