Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg anyámmal,...

Hogy értessem meg anyámmal, hogy nem érdekel a véleménye a testalkatommal kapcsolatban és ehhez kapcsolódó "öltözködési tanácsokat" sem kérek? Hogy szoktassam le a beszólogatásról? 18N

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van súlyfeleslegem, tudom, hogy nem kevés, nem kell minden áldott nap elpofáznia, egyszerűen baromi idegesítő. Semmi kedvem az idióta okoskodását hallgatni, amikor ő is pont ugyanannyira dagadt, mint én. Attól nem fogok lefogyni, hogy ő beszól, az meg ahogy ő elmondja, hogy kövér vagyok, az egyáltalán nem a jóindulatú tanácsadás kategória, mert bunkó körítéssel adja elő, ráadásul mindennap. Ráadásul, ha előkerül egy ruha, ami évek óta megvan nekem, és nem jó rám, mindig elkezdi próbálgatni, pedig amúgy ő is akkora, mint én, csak talán rajta kevésbé előnyösen oszlik el a felesleg. (Meg amúgy rendszeresen sportolok, szóval szerintem rajtam kevesebb a háj, mint rajta.)

És egyébként már tökre ki lennék magammal békülve, gimi óta nem szól be senki az alakomra. Általánosban, amikor csesztettek, még anyám vígasztalt. Most végre nem talál be egy kortárs gyökér sem a beszólogatással, erre a saját anyám csinálja, aki full ugyanilyen volt ennyiidősen, ha nem kövérebb. És egyébként egészségügyileg semmi komplikáció nincs a súlyommal, minden rendben van.

Most ma is mi történik..? Szóba került, hogy megyek nyáron egy iskolai táborba, és egyik nap strandolunk. Erre mondta, hogy kéne egy új fürdőruha, mert valószínűleg nem lesz jó, az, ami 14-15 éves koromban volt rajtam utoljára. Mondom oké, de én nem egybe részeset akarok, hanem

valami magasabb derekú bikinit. Erre ő elkezdett nekem arról dumálni, hogy dehát az nem állna jól, meg nem is létezik olyan, hogy egy bikininek magasabban legyen a dereka... Csak erre a stílustanácsra nem voltam kíváncsi szintén, mert oda hozta ki a sztorit, hogy beszóljon, meg hülyének nézzen. Egyrészt, szerintem találnék olyan bikinit, ami jól állna, másrészt nem kell úgy csinálni, mintha egy egyberészes fürdőruhába nem látszana, ha valaki kövér. Akkor meg már hullamindegy nekem, mint mondtam magammal ki vagyok békülve, csak anyám bunkó megjegyzései zavarnak, mert baromira irritálóak.

A másik kedvenc vitatémája az, ha szoknyát vagy rövidnadrágot akarok hordani éppen. Én a maximum combközépig érő nadrágokra célzok, ha azt mondom, hogy felveszek egy rövidnadrágot, anyám meg már rövidnek nevezi azt, amiből épp ki van a bokája.... És minden áldott alkalommal okoskodik, hogy túl rövid, amit én hordok és nem áll jól szerinte. Nekem meg tetszik, szerintem jól áll, kényelmes, negyven fokban nem rohasztom magamat a bokavillantós gatyákban, csak azért mert anyámnak komplexusai vannak. A szoknyáknál meg mindig beszól, hogy kivan belőle a sggem. Szoknya meg ér a térdemig, és hát nem is tudom, nem a térdhajlatomban van a hátsóm. Ha pedig nem valami passzosabb szoknyát hordok, akkor mindenképp megjegyzi, hogy kövérít. Nem mintha annyira megkérdeztem volna, hogy mit gondol erről... És tuti nem azért mond ilyeneket, mert segíteni akar, kedves akar lenni, mert jóindulatból nem flegmán, fintorogva mondjuk ezeket a másiknak, minimum minden nap, ha nem többször.

És egyébként funfact, amióta anyám szólogat be, tehát gimi óta, még soha senki nem mondott nekem olyat anyámon kívül, hogy valami, amit felvettem az borzasztóan állna rajtam. Pedig, amúgy olyan személy is van a barátikörömbe, aki az ilyeneket finomkodás nélkül, bárkinek megmondja.

(Amúgy bocsi a rossz stílusért, élőbe nem ilyen vagyok, csak egyszerűen felidegesít, hogy minden nap hallgatom anyám baromságait)

És egyébként én is szóvá tehetnék anyámnak ennyi erővel, elég sok mindent, még csak nem is a külsőségekre alapozva. Pl dohányzás a wc-n ülve, kezet nem mos wc után, csak akkor zuhanyzik, ha hajat mos, tehát heti egyszer. Mert szerintem ezek azért problémásabbak, minthogy ha akarnék se tudnék tartósan lefogyni.


Komolyan, hogy állítsam le? Miért olyan nehéz megérteni, hogy nem kell öltözködési tanács tőle?


2021. máj. 29. 11:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Szólogass vissza. Mást nem nagyon tudsz. Ahogy olvastam, már kérted szépen nem is 1x.
2021. máj. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Vagy 100x elmondtam neki szépen is, visszaszólni is visszaszóltam többször is, de akkor meg sajnáltatja magát, hogy én biztos utálom őt és azt akarom, hogy meghaljon...
2021. máj. 29. 11:13
 3/25 anonim ***** válasza:
82%

Ha sajnáltatja magát ne hagyd abba. Add alá a lovat.


Pl: -Jajj kislányom azt akarod hogy meghaljak ugye? Azért mondod ezeket.

Igen akkor valóban jobb lenne, hiszen nem ásnád alá az önbecsülésem.


Az ilyeneket egyszer kell megbántani úgy hogy bőgjön, utána a büdös életben be nem fog szólni.

2021. máj. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%
Együtt éltek? Bizonyos esetekben egészséges a távolság megtartása.
2021. máj. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%

3


Ez hülyeség, az emberi psziché nem így működik. Pl a nárcisztikus emberek ezért "veszélyesek" és mérgezők, mert ha behódolsz ha felveszed a "harcot" a vége az lesz hogy ő ugyanúgy folytatja a nárcisztikus személyekre jellemző viselkedést, így maximum te sérülsz még jobban, ő nem. Ráadásul örök életre megbélyegzi a gyerek az ilyen beszólásokkal a kapcsolatuk jövőjét, azt pedig felnőtt korban a gyerek fogja megsínyleni, hogy az anyjával olyan a kapcsolata mint a kutya meg a macska. Persze értem én, hogy nem a gyerek a probléma, de bizonyos helyzetekben az a legjobb ha egyik fülön be, a másikon pedig kimegy a beszólás.


Vannak olyan helyzetek amikor az ember tehetetlen mert sem a szép beszéd, sem a veszekedés, sem az érvelés sem a "villámok szórása" nem segít. Egyszerűen trenírozni kell az embernek magát arra, hogy ilyenkor nagy levegő és szó nélkül hagyni hogy átmenjen rajtunk a mondatai és elengedjük. Pár év múlva a gyerek majd tud változtatni (nem az anyján, mert az sosem fog sikerülni), elköltözik, elmegy stb., de addig meg kell tanulni kezelni ezt a dolgot abban a formában, hogy itt be, ott ki.

2021. máj. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
45%

3!


Jaja, lesüllyedni idióta színvonalra, rendkívül jó ötlet....


Kérdező!


Mondanám, hogy ne törődj vele, de ha sok a sulyfelesleged, akkor érdemes elgondolkodni a mondandóján. A stílusa egyértelműen kritikán aluli, azt engedd el a füled mellett, de a tartalmán gondolkozz el. 18 évesen nem elfogadni kellene azt, hogy túlsúlyos vagy, hanem megváltoztatni.

Attól, hogy nem csúfolnak az iskolában -nyilván nem, hiszen elvileg felnőttek a társaid is- még nem jelenti azt, hogy nem röhögnek ki a hátad mögött.

2021. máj. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy bárki olyan, akinek a véleménye számít, az a hátam mögött nevetgélne rajtam. Legalábbis én nem nevetek valakin csak mert szerintem rosszul néz ki.

Írtam egyébként, hogy sportolok. Szerintem azzal, hogy elfogadtam, hogy úgy nézek ki, ahogy nincs semmi gond. Bizonyos egészségügyi okok miatt elég nehéz lenne lefogynom tényleg normális súlyra, és én addig nem szeretnék semmi nagyon drasztikus változást, amíg nem érzem azt, hogy szükség lenne rá. Az elmúlt másfél-egy évben kb 20 kiló ment le, de még bőven lenne hátra a normálhoz eléggé sok. Viszont nem tűzöm ki célnak az újabb fogyást, mert nekem egyenlőre jó így. Ráadásul, ha teljesen étrendet akarnék váltani, nem csak sokkal kevesebbet enni, akkor nem tudnám megtenni, mert anyám szerint az egészséges étel az hülyeség, meg semmi köze nincs a fogyáshoz, ő nem hisz ilyenekben. Középiskolásan, kötelező kollégium mellett nem tudok dolgozni. Pénzem most így annyira nincs külön kajára, max a nyári szünetben 2 hónapig tudnék változtatni az első fizetés után. Aztán vissza a koliba, saját magamra nem tudnék főzni, a menza annyira nem olyan, rendelgetni meg drága lenne. Szóval most nem áll szándékomban hosszabb távra kitűzni semmiféle fogyást, mert se lehetőségem nincs rá, hogy hosszútávon működjön is mondjuk egy másabb étrend, és igazából jelenleg elégedett is vagyok azzal, ami van.

2021. máj. 29. 12:06
 8/25 anonim ***** válasza:
25%
Szomorú, hogy elégedett vagy a túlsúlyossal, de a te dolgod. Kb ennyire érdekelnek anyád véleménye is akkor, mint az egeszseged. Elmondj a, egyik füleden be, a másikon ki.
2021. máj. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
92%
Mond meg neki, hogy köszönöd szépen, hidegen hagy a véleménye. Előbb nézzen magán végig. Aztán hagyd magára. Én ezt tenném, és tettem is, ha valaki kritizálni mert.
2021. máj. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Hát basszus, miért, mi a a retket csináljak a túlsúlyommal, ha jelenleg nagyobb változásokat nem tudok hozni az életembe? Sírjak, hogy csúnya vagyok, és hogy tök kevés az a mínusz 20 kiló? Vagy most érezzem magam rosszul emiatt?
2021. máj. 29. 12:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!