Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg anyámmal,...

Hogy értessem meg anyámmal, hogy nem normális az, hogy hallgatózik utánam? 19

Figyelt kérdés

Online oktatás alatt is ezt csinálta. Ha valami miatt hamarabb hazaért vagy otthon volt és órám volt konkrétan hallgatózott, hogy miről van szó.

Mostanában versenyre készülök, ha esti órákban online konzultálok a tanárral erről pénteken, amikor már otthon vagyok, nem pedig a kollégiumban, azt is kihallgatja.

Ha online játékban a csapattársakkal beszélgetek azt is igyekszik kihallgatni.

Annyira idegesít, hogy hallgatózik, hogy rendesen rosszul vagyok tőle, ha itthonról kell beszélnem valakivel. Ha telefonálok mindig kimegyek az udvarra, amin megsértődik. Igaz nem jön utánam, de utána faggat, hogy miről volt szó, stb. És nem csak beképzelem ezt a problémát. Még el is meséli rendszeresen, hogy hogyan hallgatózott, pl kinyitotta az ajtót, lehalkította a TVt és jobban fülelt, hogy mindent jól halljon.

Egyébként meg beszélgetni sosem tudunk, mert ha neki mondok valamit nem érdekli többnyire, félbeszakít, nem reagál, közli, hogy nem érdekli. Csak az érdekli, amit nem neki mondok, de az nagyon, szerintem ha értene hozzá valami lehallgató készüléket is rakna rám, hogy ne csak itthon tudjon hallgatózni.

És ő azt hiszi, hogy normális, amit művel, pedig nem. Ez már beteges. Komolyan, hogy értessem meg vele, hogy nem normális, amit csinál?


2021. szept. 11. 11:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád idegbeteg, azok pedig meggyőzéssel nem gyógyíthatók. Ha ő nem tartja magát betegnek, és nem kér kezelést, semmit sem lehet tenni.
2021. szept. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg, miért csinálja?
2021. szept. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Mert a saját élete unalmas, de más életébe belehallgatózni izgalmas dolog.
2021. szept. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Tudsz valami idegen nyelven, amit anyukád nem beszél? Beszélgethenél másokkal azon a nyelven.
2021. szept. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azt is kihallgatja, és utólag faggatózik. Meg pl a tanáraimmal csak nem beszélhetek angolul, ha nem olyan óra van.

Csak azt nem értem, hogy ha ennyire érdekli az életem, akkor az miért nem, amit el is mondok neki. :D

2021. szept. 11. 13:21
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Anyád paranoiás, azt képzeli valami rá nézve káros dolgokat csinálsz, és minél többet forszírozod, annál biztosabb lesz az összeesküvésben. Mindent ellenőrizni akar, irányításmániás. Sajnos ez idegi betegség, szerintem olyan szakmát tanulj, amivel jól fogsz keresni, hogy elmehess 18 évesen albérletbe, mert anyád mellett te is elveszted a józan eszedet, de minimum pánikbeteg leszel, ha vele maradsz. Nálunk ez történt.
2021. szept. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%
Nem idegbeteg meg paranoiás, csak kíváncsi és kontrollmániás. Állandóan szembesítsd azzal, amit csinál. Ha látod, hogy hallgatózik, hangosan, a másik előtt leégetve szólj rá, hogy Anyu, ne hallgatózz! Menj távolra a telefonnal. Ha mondasz neki valamit és nem érdekli, azzal is szembesítsd: Látom, anya, hogy nem érdekel, amit mondok. Ő ezt észre se veszi. Plusz csináld te is ugyanezt vele, mármint a hallgatózást. Nagyon fogja idegesíteni.
2021. szept. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 kovpet ***** válasza:
35%
Hallgass hangosan tévét-rádiót-akármit amíg beszélgetsz, akkor nem hallja.
2021. szept. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%
Mondd meg neki, hogy aki sokat hallgatózik, az hamar megsüketül! Egyébként ez ilyen tipikus mérgező szülői tulajdonság, abszolút nem normális. Heteskével egyetértek!
2021. szept. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%
Ha a 7-es tanácsát követed, végleg elmérgesedik a családi élet nálatok, mert anyád ezekre a hibásan provokatív válaszreakcióidra azt gondolja majd, hogy helyesen látja, ellene szervezkedsz.
2021. szept. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!