Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezek tényleg luxuscikkek és...

Ezek tényleg luxuscikkek és csak szórom a pénzt?

Figyelt kérdés

Szüleimtől külön élünk, de közvetlen szomszédok vagyunk. Nagyon jó kapcsolatunk volt idáig, sosem szóltak bele semmibe. Magamtól is meséltem mit vettem, mindig örültek neki.


Szeretem a szép, különleges dolgokat.

Most a fejembe vettem, hogy ki kell mennünk Erdélybe, mert venni szeretnék egy bizonyos kerámiát, és ott árulnak 'eredetit'. Nagyon tetszik, olyan büszke lennék rá, ha a konyhámba lenne.

Ezt teljes mértékben elítélik, hogy 'hülyeségekre szórom a pénzt'. Mondtam, hogy maradnánk is pár napot körülnézni, pihenni, de így is hülyeségnek tartják, szerintük ez luxus. (szinte ugyanannyi a keresetünk, ők sem szegények)


Mit gondoltok erről? Igazuk lenne? Fontosak az életemben, és most olyan rosszul érzem magam, nem szoktak ítélkezni és veszekedni.


2021. okt. 5. 10:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%
"Igen luxus de ennyi luxust megengedhetetek magamnak."
2021. okt. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha szigorúan szótári értelemben nézzük, akkor minden luxus, ami nem létszükséglet.

Mondjuk elsőre tényleg kicsit furán hangzik ez az "elugrunk Erdélybe egy kerámiárét". De ha anyagilag belefér a dolog, akkor nincs vele gond. Ezt pedig te tudod, mi nem. Ennyiből nem látunk a pénzügyeidbe, nem tudjuk, mennyit költesz "felesleges" dolgokra, és hogy például emellett van-e egy stabil megtakarításod.

Azt azért ne feledd el, hogy a szüleid még egy más világban nőttek fel, ahol kicsit jobban kellett kuporgatni, és a pihenést annyira nem becsülték meg. Az én szüleim is ilyen emberek, nyaralni is egyszer voltak, akkor sem tudták élvezni, így nem is értik, miért jó az.

2021. okt. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%

Van aki szerint a porcelan a luxus, van aki szerint a parfüm, van aki szerint az autó, van aki szerint a klíma, vagy a fodrász - kozmetikus, és van aki szerint a bioételek vagy a pármai sonka.


Ahányan vagyunk, annyiféle értékrenddel bírunk. Nem esztelenül szórod a pénzt, nem adósodsz el miatta, és tudsz magadról gondoskodni. Nem mindegy akkor nekik, hogy mit veszel magadnak? És neked nem mindegy, hogy szerintük ez neked kell-e vagy sem?

2021. okt. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
66%

Luxus az több féle képen értelmezhető.


Van aki a nagyon drága dolgokat tartja annak.


Való életben az a luxus amire nincsen pénzed és felesleges amúgy.


Te döntöd el...

2021. okt. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%
Neked kell vedd meg. Valakit a drága autók, motorok, hangrendszerek, dh bicók vagy akár horgász cuccok teszik boldoggá és még valaki hitelt is mer felvenni ezekre. Ami másnak pénzkidobásnak vagy hülyeségnek tűnik az lehet téged boldoggá tesz. Fogadják el ezt a szüleid, ha tényleg szeretitek egymást, akkor ebből nem lesz baj!
2021. okt. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Nem szoktak spórolni, kb havonta egyszer wellness hétvégére is elmennek, évente 2x nyaralni. Tudom milyen típusú emberre gondoltál, mert van olyan a tágabb családi körben, de szüleim nem olyanok. Ezért sem értem ezt a reakciót tőlük.

Tény, hogy sokszor a fejembe veszek valamit és azonnal kell, és előfordul, hogy ezek nem olcsó dolgok. Utólag belátom, hogy nem létszükséglet vagy esetleg hülyeség, de egy kézműves kerámia szerintem más kategória.

2021. okt. 5. 10:26
 7/28 anonim válasza:
95%
Az, hogy kinek mi a luxus az a pénztárcától függ, tehát szubjektív. Ha a kerámia megvásárlása miatt a hónap végén már csak száraz kenyeret tudsz enni és a szülőktől kell kölcsönkérni akkor igen, luxus. Ha viszont a havi költések mellett belefér akkor nem luxus. Persze hasznos a spórolás és nem érdemes minden hónapban lenullázni a bankszámlát, mert bármi történhet, de azért "élni" is kell néha, tehát olyan dolgokra költeni, amik boldoggá tesznek :)
2021. okt. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
91%

#6 Felesleges dolgok megvásárlását úgy lehet kontrollálni ha bevezetsz egy szabályt. Mikor kitalálod mit szeretnél, akkor 2 hétig vársz vele. Mindegy mi az. Utána olvashatsz ha olyan, nézegetheted a neten a kirakatban de nem veszed meg. Ha még mindig annyira biztos 2 hét után akkor vedd meg :)


Luxusnak akkor tekinthető ha nincsen rá pénzed.


Kézműves kerámia inkább dísztárgy... Ha nem használod...

2021. okt. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
97%

Ha önálló keresetetek van, akkor szerintem arra költitek a pénzt, amire akarjátok. Ha anyagilag belefér 7-800 km autókázás, hogy pár kerámiát vegyél, akkor jó neked, hajrá.


Ha az a kérdés, hogy ez luxus-e, akkor az a válasz, hogy igen, ez luxus, mivel a magyar emberek nagyon nagy részének ez nem fér bele, ők max. a tescoig autóznak el, hogy edényeket vegyenek.

2021. okt. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg jó helyről veszed meg, akkor a pénzeddel támogatod a művészt is.

Nem gondolnám luxusnak. Ha neked örömöt okoz, akkor az a lényeg.

De egyébként miért beszéled meg az ilyeneket szüleiddel? Ha külön laksz stb, akkor nem kell ilyeneket megbeszélni szerintem. Eldöntöd, elmész, megveszed, hazajössz, kiteszed és gyönyörködsz benne. Pont.

2021. okt. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!