Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezek tényleg luxuscikkek és...

Ezek tényleg luxuscikkek és csak szórom a pénzt?

Figyelt kérdés

Szüleimtől külön élünk, de közvetlen szomszédok vagyunk. Nagyon jó kapcsolatunk volt idáig, sosem szóltak bele semmibe. Magamtól is meséltem mit vettem, mindig örültek neki.


Szeretem a szép, különleges dolgokat.

Most a fejembe vettem, hogy ki kell mennünk Erdélybe, mert venni szeretnék egy bizonyos kerámiát, és ott árulnak 'eredetit'. Nagyon tetszik, olyan büszke lennék rá, ha a konyhámba lenne.

Ezt teljes mértékben elítélik, hogy 'hülyeségekre szórom a pénzt'. Mondtam, hogy maradnánk is pár napot körülnézni, pihenni, de így is hülyeségnek tartják, szerintük ez luxus. (szinte ugyanannyi a keresetünk, ők sem szegények)


Mit gondoltok erről? Igazuk lenne? Fontosak az életemben, és most olyan rosszul érzem magam, nem szoktak ítélkezni és veszekedni.


2021. okt. 5. 10:07
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
38%
Én magamra költeni érzem luxusnak családomra szívesen költök.
2021. okt. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Ami lehet neked nem luxus, másnak az, minden nézőpont kérdése. Mondjuk csetreszért én se utaznék több száz km-t. Igazából rosszul tálaltad a dolgot, mert ha azt mondod, hogy Erdélybe mész kirándulni szava se lett volna szerintem, az hogy veszel egy köcsögöt is "emlékbe" már jobban hangzik, mint az, hogy elmegyek Erdélybe egy kerámiáért, és ha már ott vagyok akkor körül nézek.
2021. okt. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 zol56 ***** válasza:
100%

Abszolút nem az. Ennyi erővel lehetne hobbid, kedvtelésed ami szintén pénzbe kerűl mégse luxus.

Ők azért tartják annak mert nekik nem fontos.

2021. okt. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzőekkel, és 13. ill. 22. válaszolókkal külön abban, hogy ez egyszerűen rosszul lett tálalva. Ha azt mondtátok volna, hogy elmentek Erdélyt megnézni, és hoztok onnan egy szép kerámiát, arra valószínűleg nem mondták volna, hogy luxus.


Különben meg miért zavar, hogy ők így vélekednek? Neked jogod van erre költeni a pénzed, nekik meg joguk van erről ezt gondolni.

Egy másik kérdés a tapintat, hogy én (egy másik válaszolóval egyetértésben) éppen a havi wellness-hétvégéket tartom hülyeségnek, fölösleges luxusnak; de nem szólnék, mert abból indulok ki, hogyha nekik ez jól esik és előteremtik a rá valót, akkor menjenek és érezzék jól magukat.

2021. okt. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Amig a saját pénzed költöd, addig teljesen szmeéyles dolog hogy mire.
2021. okt. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Feleségem szerint Bécsben enni bécsi szeletet normális és nem luxus.

Szerintem rantotthusert utikoltseggel együtt 30-40 ezret fizetni luxus.


Nézőpont kérdése

2021. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
#26: Akkor örülj, hogy nem szereti az amerikai palcsintát :-P
2021. okt. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon minden luxus és hülyeség és a világunk termelésének 90%-a pazarlás.


Amúgy vannak az élmények amiket nem lehet pénzben mérni. Nekem is volt ismerősöm, aki a Tisza mellé ugrott le 3-3 óra utazással mert ott volt egy jó étterem amit szeretett.


Vagy én magam túrázni járok, egy teljesítménytúrára simán leugrok a Balatonhoz vagy akármelyik hegységünkbe.

2021. okt. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!