Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan oldjam meg ha, nincs...

Hogyan oldjam meg ha, nincs fűtés a szobámban?

Figyelt kérdés
Illetve lenne, csak nem kapcsolhatom fel, mert a szüleim szerint sokba kerül. Fel vagyok öltözve, 3 takaró van rajtam, de úgyis nagyon fázom. Egyébként 16 éves lány vagyok
2021. okt. 22. 21:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
87%
Azt hittem az emberi butaság nem ennyire nagy, de rájöttem, hogy ha már meg akarják szabni, hány fokban fázhatsz, tényleg megérett az emberiség a pusztulásra!
2021. okt. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
96%

ágymelegítőnek hívják a megoldást, kitalálták már pár évszázaddal ezelőtt...

Melegvizes palack a legegyszerűbb. Van ezeregy más is , csak manapság nehezebben kivitelezhető : pl. felmelegített tégla, parázzsal teli fedeles serpenyő, stb. tettek az ágyba.

2021. okt. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
84%
elektromos zokni is jó ötlet lehet
2021. okt. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom a kérdező a legolcsóbb megoldást szeretné. Üres pet palack meg melegvíz biztos akad otthon, nem kell külön megvenni..
2021. okt. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
27%

En is futok...

Nalunk termosztatos, 22,5 re rakom estere. Neha ejjel lekapcsolom ha tul meleg. De fazva aludni nem jo.

2021. okt. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 qkker1 ***** válasza:
40%

"Külföldön élünk , elég hideg van itt már este . A szüleimnél megy a fűtés az éjjel"


Persze, szüleidnél megy, te meg nem fűthetsz! Találj ki jobbat!

2021. okt. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
28%
46# te tipikusan a "válaszadó csak veszekedni akar" kategóriát erősíted
2021. okt. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván konvektoros fűtésről van szó egy pocsék hőszigetelésű kis lakásban.

Ilyen spórolósok pedig mindenhol vannak, anyós inkább a konyhában van egész nap és a sütővel fűt, csak ne kelljen kifűtenie az egész házat. Még abban nőttek fel, amikor reggelre a konyhában megfagyott a kiterített ruha, mert nem tettek a tűzre este. Ezt nem mindenki tudja levetkőzni felnőtt korában és a szokások rabjai maradnak. Nem nehéz belátni, hogy sokan a gyereküket is ugyanígy nevelik és még a hideg vizet is sajnálják tőle.

Én sokgenerációs spórolósoktól származom és elég szar úgy felnőni, hogy a darabka szappanmaradékokat is el kell csomagolni, mert majd a kicsikből lehet gyúrni újat. Vagy leüvöltötték a fejem, ha a féltve őrzött felvágotthoz nyúltam a hűtőben. Ez létezik, ez nem kamu.

2021. okt. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
71%

48 rossz, régi, kommunista, szegény, hidegháborús beidegződések.


én azon lepődtem meg a legjobban, hogy valaki ezekben kételkedik. Én is így nőttem fel, és a haverom is. Volt egy szar rendszer, és ennek a maradéka.


Nem baj, most nyolcason megy a fűtés nyitott ablaknál és ég az összes villany, és még el se fogyott a régi kolbász, már bontom az újat. Szarok az egészre, ezért tanultam 6 évig egyetemen, ezért dolgoztam, ezért mosolygok és beszélek szépen minden nap a munkahelyemen a szaros öltönyömben, hogy ezt megtehessem. Én csóró nem leszek, inkább megdöglök, mintsem úgy kelljen élni még egyszer, mint ahogy a 48-as leírta. Aki ebben élt, az tudja miről beszélek.

2021. okt. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen felesleges azon vitatkozni, hogy fázhat-e az, aki fázik.

Ez olyan, mintha abban kétkednénk, hogy valaki éhes.

Persze, jelenség szintű, hogy sokan csak kötekedni lépnek be ide.

Nekem az a tapasztalatom, hogy pl.amikor földszinti lakásban éltem, szinte mindig fáztam, a padló is hideg volt.

A család többi része 4.emeleti lakásban élt, alul-felül, jobbról, balról védve, legalább 5 fokkal melegebb volt a lakás.

Nekem a mostani otthonom "a ház szélén" van, oldalról nincs másik lakás, meg is érzem, már egy hete fütök, míg a család többi részének még nem kell.

Arról nem is beszélve, hogy rengeteg 80-as (vagy korábban) években épült, rosszul szigetelt családi ház van, korszerűtlen fűtési rendszerrel, ami már lehet, hogy szeptember közepétől olyan, mint a jégverem.

Egy átlag családnak, közepes jövedelmi viszonyokkal meg nagy érvágás így egy-egy fűtési szezon.

(Gyakorlati tanácsot már adtam a kérdezőnek, pl.flanel ágynemű, poláros takaró) remélem tud innen ötletet meríteni.

Egy fiatal lánynál egy felfázás komoly problémákat okozhat később, ez nem játék.

2021. okt. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!