Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan oldjam meg ha, nincs...

Hogyan oldjam meg ha, nincs fűtés a szobámban?

Figyelt kérdés
Illetve lenne, csak nem kapcsolhatom fel, mert a szüleim szerint sokba kerül. Fel vagyok öltözve, 3 takaró van rajtam, de úgyis nagyon fázom. Egyébként 16 éves lány vagyok
2021. okt. 22. 21:37
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
19%
Kíváncsi lennék hány fok az a nagyon hideg. Gondolom még bőven 20 fok felett van. Egyébként a fázósság a panelproletárokra jellemző. Én akárhányat ismerek, mind legalább 28 fokban érzi jól magát, ha kicsit hidegebb van már a rosszullét kerülgeti őket és 6 réteg ruhát vesznek fel. Jellemzően télen-nyáron feszt megfáznak,mivel egészségtelen is. 18-20 fok az ideális hőmérséklet. De mit csinál a proli? Télen felfűti 28-30 fokra a lakást, nyáron pedig 20 fokra állítja a klímát. Ugyanezt csinálják az autóval is, ezért a parkolóban is járatják a motort, hagy szívja mindenki a kipufogógázt, nem véletlen, hogy ezt Ausztriában büntetik. A környezetre terhes, nagyon káros életmód ez, de hát kizárólag ÉN számítok, ÉN érezzem jól magam, leszarom, hogy pusztul a Föld.
2021. okt. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
13%
Igen kölyökként didegtem eleget... Én nekem legyen jó.
2021. okt. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom kinek szólt az utolsó gondolat rohanás....

"A fázósság panelproletárokra jellemző." (?????)


Mondjuk én nem érzem magam panel prolinak, talán mert nem is vagyok az. És nem csak az ennek az oka, hogy nem vagyok fazós.

És nem is csak az, mert nem panelban lakom.

Társasház, ami tégla, gázos.

Ahol központi fűtés van, ott valóban gőzfürdő van, bár sok helyen már tesznek ez ellen, mert aki abban él, annak sem lehet komfortos.


Már hosszú évek óta, amennyire én tudom, lehet szabályozni a fűtés mértékét, nem kell 26 fokban lenni.


A proliság meg ugye nem a külső-belső hőmérsékleten múlik...és nem is értem, hogy jöhet ez ide, mint téma.


Persze, vannak kényelmes emberek.

Vannak, akik az első emeleten is hiányolják a liftet.

Vagy létszükségletnek tartják a légkondit, miközben lehet, hogy anélkül is lehet létezni.

Vagy csak légkeveréses sütőt tartják elfogadhatónak.


És....persze, nem feltétlenül semmirekellő az, akit érzékenyen érint mondjuk a téli rezsiköltség.


A kérdést csak egy fiatal lány tette fel, gyakorlati válaszokat remélve.


Érdekes, hogy sokakban ez milyen gondolatokat hívott elő.


(Volt itt már smucig család, proliság, környezetszennyezés is említve...ezek után ha tanácsot kérnék abban, hogy hogyan szedjek ki egy tintafoltot a ruhámból, azon se lepődnék meg, ha hosszas okfejtéssel néhány válaszoló arra jutna, hogy én vagyok a farkasember.

Hogy miért?

Mert csak.)

2021. okt. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
84%
51-es Én a héten befűtöttem, eddig is fáztam, de van az a szint, amikor már muszáj. 14 fok volt a lakásban.
2021. okt. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
88%

51!


Nálunk jelenleg 11 fok van -nem Magyarországon élek. A fűtésünk 23 fokra van állítva.

2021. okt. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
98%
Soha nem laktam panelban, de rossz a vérkeringésem, alacsony a vérnyomásom, vérszegény vagyok. Elég ok neked arra, hogy fázhassak és fűtsek a saját költségemre?
2021. okt. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
89%
Azt irod, a szuleidnel megy a futes, de nálad nem, mert draga. Nálad más fűtési rendszer van?
2021. okt. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
89%
57 . van ahol szobánként lehet fűteni.
2021. okt. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
91%

58!


Tudom. De pl én egy három szintes családi házban élek, ahol a gyerekemé a legfelső szint. Ott a központi futes kb nullára képes, ugy nekjj van egy hőlégbefúvós futopanele. Ő állíthatja be a hőmérsékletet rajta, csak az ő szobáját fűti. Nos, volt idoszak, amikor beállította 25 fokra, aztán topban, rövidnaciban volt a szobában. Ez azért jócskán megemelte ám a villanyszámlát.

2021. okt. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
100%
58 , nálunk pl termosztát sincs. mí gázzal fűtűn ,de csak 4 fokozat van 1-2-3-6. konkrét hőmérséklet nincs.
2021. okt. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!