Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan, hogy a szülő...

Van olyan, hogy a szülő halála örökre megváltoztatja a gyermeke életét?

Figyelt kérdés

Ti tapasztaltatok ilyet?

Normális reakció vagy ez már azon túl van?


Olyan értelemben gondolom a megváltoztatást, hogy valami konkrétan megváltozik és nem egyszerűen a szülő hiánya.

A gyermek a szülő halálának hatására változtat valamit az életén vagy valami ami addig is lappangott, intenzíven felszínre kerül.

Pályát módosít, valami új dologba kezd, megszakít bizonyos kapcsolatokat vagy ellenkezőleg, új életcélt talál. Ez mindenkinél más lehet szóval valami ehhez hasonló konkrét változás ami több annál, hogy az elhunyt űrt hagy maga után.



2021. okt. 23. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Persze hogy van. Engem anyám halála vitt az orvosi pályára. Nagyszülővel nem tartom a kapcsolatot, sem nagynénivel. Nekik nem kellettem anyám halála után, amit elfogadtunk, így apámmal maradtunk ketten.
2021. okt. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%
Mi az hogy nem kellettél nekik? Apád le akart passzolni nekik? Akkor apáddal van ott a baj.
2021. okt. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne ilyen? Ennél kisebb traumák is képesek megváltoztatni egy ember teljes gondolkodását, terveit.
2021. okt. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Lehetséges, persze. Van, akik hatalmas vagyont örökölnek, van, akik adósságot. Az sem mindegy, hány évesek, gyerekek vagy felnőttek önálló élettel. Az én életemben csak annyi változott, hogy azóta is fájón érzem a hiányukat.
2021. okt. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%

Nekem is nagy változást hozott apám halála.


Agresszív alkoholista volt, az ő terrorjában nőttem fel azt hallgatva, hogy senki nem lesz belőlem. Sokáig nem is tudtam mit kezdeni az életemmel. Elég volt a tudat is, hogy él és otthon terrorizálja tovább a családot, vagy elég volt az a havi 1-2 látogatás ahhoz, hogy újabb 1 hónapra megalapozza a hangulatomat.


De több ismerős is hasonlóról számolt be. Volt aki már 50-60 éves és azt mondta, hogy csak azóta tud nyugodtan élni, azóta tud nyugodtan aludni, mióta az apja meghalt. Hiába élt előtte is évtizedeket egyedül.


Nekem apám halála szó szerint felszabadító érzés volt.


Utolsó éveiben attól rettegtem, hogy lepukkan a piától, és nekem kell majd ápolni. Amíg élt folyton ezt hangoztatta, hogy "majd ti ápoltok" "ez a dolgotok" "ezért vagytok". Rettegtem ettől.


Aztán meghalt, és szó szerint azt éreztem, mintha egy hatalmas terhet vennének le a vállamról. A halála előtt gyűlöltem. Utána hónapokig egyszerűen haragot sem éreztem, minden gyűlöletem elszállt, mert úgy éreztem, nincs értelme haragudnom, hiszen kire haragudjak?


Nekem ez adta meg a kezdő löketet az egész életemhez. Ekkor döntöttem el, hogy innentől el kell indulni, dolgozni kell, élni kell.


Azóta eltelt 5-6 év, én meg teljesen normális/átlagos dolgozó ember lettem. Céges autó, relatív élhető fizetés, saját lakás. Sok ismerős és barát.

2021. okt. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én férfit ismertem, akinek az anyja öngyilkos lett. (Akasztás)

A pali ezután időközönként felakasztotta magát, aztán egyszer sikerrel járt. :(

2021. okt. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem teljesen normális, ha bármilyen haláleset változtat rajtunk.
2021. okt. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek komoly hatással van az életére a szülök halála, kivéve azokat akik egyáltalán nem tartják a kapcsolatott.
2021. okt. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Normális teljesen.
2021. okt. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális
2021. okt. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!