Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Illene halottak napja alkalmáb...

Illene halottak napja alkalmából írnom a családnak?

Figyelt kérdés
Lassan itt van a halottak napja, de nem tudom mi tévő legyek. Sajnos apum elhunyt lassan 7 hónapja (🖤), akivel nagyon szoros kapcsolatban álltunk, sőt, ő volt az egyetlen akivel igazán jóban voltam a családból. Mivel nem Magyarországon élek, ezért sajnos nem tudok halottak napján kimenni apához a temetőbe, úgyhogy anya megy a testvéremmel. Velük nem igazán vagyok jó kapcsolatban, igaz rosszban sem, csak nagyon egyoldalú lett ez a dolog, tehát mindig én keresem őket hívás vagy chat formájában. Ebből lett elegem, úgyhogy már egy ideje (pár hete) én se keresem őket, hogy meglássam maguktól mikor jutnék eszükbe. Halottak napja alkalmából viszont illene nekik írnom? Csak mert ha nem írok, képesek azt gondolni rosszindulatból, hogy hidegen hagy apa.. (itthon természetesen megemlékezek róla). Ha írok is, akkor mit tudnék mondani? Max megkérdezni, hogy voltak-e a temetőben (úgyis tudom, hogy mennek). Szerintetek?

2021. okt. 31. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Minek írnál? Te a magad módján megemlékezel róla.

Ha nagyon írhatnékod van, kérd meg őket, egy mécsest gyújtsanak a síron a nevedben is.

2021. okt. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1 ez nagyon jó ötlet, köszönöm!
2021. okt. 31. 11:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Halottak napja a halottakè. Tehát ha nem akarsz velük beszèlni, nem kell. Nem karàcsony, hogy kellemes ünnepeket kívànj. Ha megkèrdezed voltak e a temetőben, talán szàmonkèrèsnek veszik. Talán annyit írnèk, hogy vegyenek egy mècsessel többet, vagy virágot a nevemben, és elutalom a pénzt nekik.
2021. okt. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanebben a cipőben járok, kérdező! Telefonáltam anyámnak hogy mivel nem tudok kimenni egy mécsest gyújtson a helyemben
2021. okt. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Megkéred őket,hogy gyújtsanak a helyedben is mécsest.

De egyébként nem kellene semmit sem írnod,te megemlékezel magadban is az apádról.

2021. okt. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Minek? Ez nem szokas!

A halottake a holnapi na!

2021. okt. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Én biztos nem beszélnék velük, én egy mécsest gyújtok itthon anyukámért. Nem megyek ki a temetőbe, mert az fájdalmasabb mindennél. Gyújts te is egy mécsest vagy gyertyát otthon.
2021. okt. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%
Úgy látom, nem vagy képes tudomásul venni, hogy nem kellesz a rokonaidnak. Foggal-körömmel kapaszkodsz beléjük, nonszensz ürüggyel, hogy milyen indokkal szeghetnéd meg a saját fogadalmadat. Ne szegd meg. Nem érdekled őket. Mécsesre se kérd meg őket, lehet, hogy már voltak kinn. Ne tegyenek neked szívességet.
2021. okt. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
És mit írnál nekik? Hogy Boldog Halottak napját? Halottak napja alkalmából nem szokás írni a családnak. Az majd karácsonykor lesz...
2021. okt. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#8 szerintem te ezt a kérdést kicsit túlgondoltad, vagy félreértetted. Én pont hogy nem szeretném őket felhívni, azért mert látszólag egyáltalán nem érdeklem őket. Anyám viszont elvárná, hogy keressem őt, vagy ha legközelebb beszélünk, akkor szemrehányást tesz. Ő nem hív fel szinte soha, de azt elvárja, hogy felőle érdeklődve legyen. Az a baj, hogy ebből a helyzetből is azt hozná ki, hogy én vagyok a szemét, úgyhogy pont ezért írtam ki a kérdést, hogy mit illik ilyenkor csinálni. Nem ürügyként találtam ki, elhiheted hogy nekem sincs kedvem egyikhez se.


Egyébként köszönöm a válaszokat.

2021. okt. 31. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!