Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Húgom névnapja alkalmából...

Húgom névnapja alkalmából nagy ünnep, az enyém nem fontos, mert már felnőtt vagyok? Túlreagálom szerintetek?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni, hogy nem maga a névnap, mint alkalom a fontos számomra, inkább csak a következő felfogás a problémám:

Húgom névnapja pár héttel az enyém előtt volt. Én 27 éves vagyok, húgom 14. Anyám megmondta konkrétan, mit vegyek húgomnak a névnapjára, 10000 Ft-os cucccot kért, ami szerintem enyhén túlzás egy névnapra, de oké, megvettem. Hazautaztam a fél országon a névnapja miatt, ott a környéken biciklitúrára mentünk húgom kedvéért, majd otthon volt közös ebéd, torta és ajándékozás.

Pár hét múlva jött az én névnapom, szüleim felköszöntöttek és ennyi. Nem kérdezték, mikor ünnepeljünk, kérek-e valamit (nem kértem volna, de azért jól esett volna a kérdés, ha már ők leadták nekem a rendelést).


Lehet, azért mert felnőtt vagyok már, de azért a 14 éves gyerek sem olyan kicsi már, de nekem azért rosszul esik, hogy húgom névnapja ekkora ünnep volt, az enyém meg egy köszöntéssel le volt tudva.

Azóta még nem jártam otthon, de nem is kérdezik, mikor mennék legközelebb, nem is hívtak. Húgom névnapján hetekkel előtte hivogattak már, hogy biztos megyek-e.

Jogosan érzem magam rosszul emiatt vagy oké ez így, mert én már felnőtt vagyok? Szerintetek is kivételezés ez vagy túlreagálom csak?



2020. jún. 15. 13:50
A kérdező szavazást indított:
Jogosan érzel így, nem reagálod túl
Nem jogosan érzed ezt, túlreagálod
181 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos ha messze élsz a csaladodtol egyre kevésbé várnak majd haza.
2020. jún. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
90%

Ez erős túlzás...!

Az én névnapomon apám szokott nekem adni 5 ezret, felköszönt, és kész. Nemhogy ebéd, torta, egész napos program... fölösleges, túlzás. Az jó, ha biciklizik a család, a közös ebéd is jó, de az, hogy ez a névnap miatt... Szülinapjára mit kap, ha névnapra ennyi mindent?

2020. jún. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
91%
Nekem hasonlo volt. Anno mikor en keresztelkedtem kaptam rokonoktol, szuleimtol asszrm 2-4 ezer ft-ot, mikor hugom 2 evvel kesobb, szo szerint 40k-t kapott. Baromira rosszul esett nekem. (Persze szo sem lehetett arrol hogy ezt megemlitem nekik, mert akkor en lettem volna a szemet)
2020. jún. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
81%
#3 vagyok, osszesen kaptam 2-4 ezer ft-ot, nem egyenkent!!
2020. jún. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ez azért elég nagy szemétség a szüleid részéről. Oké, ragaszkodjanak a névnap ünnepléshez, de akkor legyenek korrektek és ünnepeljék meg mindenkiét, akivel szemben elvárásokat támasztanak a család többi tagjának névnapjával szemben.

Hazarendelni a fél országon át, meg 10 ezres ajándékot vetetni, miközben a te névnapod le van szärva... ezt nem lehet arra fogni, hogy te már felnőtt vagy, elvégre te is ugyanúgy a gyerekük vagy.

Majd esetleg írd meg, hogy ha legközelebb mész, kapsz-e valamit tőlük, vagy csináltak-e bármit neked. Annak fényében állnék hozzá a jövőben a többi névnaphoz is.

Én azt mondom, ne éld bele magad és mondj is szépen nemet a drága ajándékokra, lehet rá sem érnék pont azon a hétvégén jövőre. Ha számonkérnének meg emlékeztetném őket, hogy ők hogy értek rá a te névnapodon. Sajnálom, hogy ilyen szüleid vannak.

2020. jún. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
89%
Jogos, nem reagáló túl. Azt nem értem viszont, hogy miért ugrálsz úgy ahogy anyád fütyül, 27 évesen? Ha ajándék kell a picha huginak vegyen neki az anyja.
2020. jún. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 A kérdező kommentje:

Mi szoktunk ajándékozni névnapra, bár nem szoktunk túlzásokba esni. Azt látom, hogy húgomat azért rendesen ellátják minden ünnepkor, ez a része annyira már meg sem lep. De azért az igen, hogy neki ekkora ünnep lett belőle, nekem meg semmi. És tényleg, nem az ajándék hiányzik, csak a gesztus.

Mellesleg szervezzük az esküvőnket, szeretnénk házat venni, van helye annak a pénznek. Minden egyes ünnepen az van, hogy anyám leadja a rendelést, mit vegyek húgomnak, mondván "nektek úgyis van pénzetek". Ja, csak éppen nekünk nincs házunk, meg az autónkat is le kéne cserélni.


5-ös igazad van, nekem is megfordult már a fejemben, hogy ha tényleg semmit nem kapok, akkor befejezem a jótékonykodást, mert már anyagilag is teher és érzelmileg is.

2020. jún. 15. 14:03
 8/85 anonim ***** válasza:
98%
Én biztos azt csinálnám, hogy felhívnám a húgomat, boldog névnapot, és kész. Szülinap miatt elmennék, ha ráérek, mert nem dolgozok, de egy sima névnap miatt nem utazom át a fél világot, aztán vissza. Pénzt pedig lehet, hogy kiadnék, de az sem 10 ezres kategória, hanem egy milka csoki. Pláne, hogy te le vagy tojva, amire nem mentség az, hogy messze laksz, ugyanúgy a gyerekük vagy.
2020. jún. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 anonim ***** válasza:
96%
Jogos.
2020. jún. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
97%

Tiszta férjem családja...


Sajnálom, hogy nem vagy fontos nekik annyira. Mert ha fontos nekem valaki, keresem. Jó lehet nem mindennap, de azért lehet nagyobb banzájt csinálni neked is, ha akarnak! Vagy hívd el őket csak úgy! Ha nem tálalsz viszonzást, nem mondom hogy erőltesd sokat.


Férjem van így ahogy te. A huga a minden, az ő szülcsinapcsijáról képeket tesz fel az anyja, hogy drága kislányom (25 éves) boldog szülinapot/névnapot! Nagy ajándékcsomag névnapra meg minden! Nagy parti!

Férjemnek? Nagy nehézségek árán eljutnak hozzánk, felköszöntik és csá... Semmi extra. Se egy közös kép semmi! Kislányával? Állandóan posztol, hogy ide mentek oda mentek, jaj de szereti a kislányát! Ennek ellenére férjem teljes körű ellátást akar biztosítani amikor eljönnek évi 2szer ide, mert komolyan annyira örül annak a 2nek, hogy úgy érzem rajta mint aki hálálkodni akar azért, hogy méltóztatnak időt szakítani rá! Amúgy teljesen leszarják... Már nekem fáj... De talán egyszer felfogja, hogy ez nem szeretet. :/


Remélem te azért nem jársz így!

Beszélj velük erről!


Mert náluk tényleg az van, hogy sosem hívják fel sem és igényt sem tartanak rá, hogy náluk lássák őt (sem engem) vagy hogy maguktól CSAK ÚGY eljöjjenek, alkalom nélkül. Mert ha nem lenne névnap meg születésnap, SOHA többet nem találkoznának direktbe ahogy elnézem, csak ha véletlenül össze futnak.

Ő nem mondta soha nekik, hogy ez bántja. Rosszul teszi.

2020. jún. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!