Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális viselkedés egy...

Ez normális viselkedés egy szülő részéről?

Figyelt kérdés

Apukámmal sajnos nagyon rossz a kapcsolatom, ezen pedig javítani sosem tudtam, bárhogy próbálkoztam. Egyszerűen úgy érzem hogy a létezésemet sem akarja, amit azonnal ki is fejtek, de mindenek előtt azt tudni kell, hogy anyukám és apukám több mint 10 éve elváltak, én és a tesóm pedig apukámnál lettünk elhelyezve, mert anyukám váláskor nagyon rossz állapotban volt, ugyanis apukám teljesen kikészítette.(éjszaka random felkeltegette, nehéz fizikai munkát végeztetett vele, aminek következtében kapott is egy gerinc sérvet, de olyan is előfordult hogy amikor anyukám átment a másik szobába aludni, akkor apukám ott elzárta a fűtést.) Nem vert minket sosem, de lelki terrort azt bőven alkalmazott, előfordult az is, hogy rendőrt kellett hívni, mert apukám mérges lett, és kizárta anyukámat a lakásból.

De akkor egy történet: Amikor 9 éves voltam, történt otthon egy veszekedés, aminek a következtében anyukámhoz hasonló helyzetbe kerültem, engem is kizárt a lakásból (2014.03.07). Hideg volt, viszont cipő nem volt rajtam, mert nem engedte azt sem hogy felvegyem. Mivel a lakásba nem tudtam bejutni, így beültem a kocsiba, ahol bár nem volt melegebb, de nem fagyott szét a lábam. Körülbelül 20 perc elteltével arra lettem figyelmes, hogy a villanyok lekapcsolódnak, ekkor tudatosult bennem, hogy nekem itt nincs helyem. A kocsiban lévő kulccsal kinyitottam a kaput, majd a kulcsot visszarakva a helyére, én útnak indultam a sötétben. - mert már bőven besötétedett. Éppen mentem egy utcában, amikor egy nő meg egy férfi éppen hazaért, akik észre is vettek, én pedig elsírva magam, elmeséltem röviden a történteket. Bevittek a rendőrségre, ahol elmeséltem ugyanezt, ezután egy rendőr elvitt a mamámhoz, egy másik rendőr meg elment hozzánk, ahol nem tudom mi történt addig. Azon az estén a mamámnál aludtam, következő nap pedig hazavittek. A témát azóta sem hoztam fel nála, egyrészt azért mert ideges lesz tőle, másrészt az eset után nekem pszichológushoz kellett járnom, mert traumát szenvedtem ettől, apukám pedig a családban mindenkinek úgy adta elő a történetet hogy "elszöktem otthonról", a körülményeket persze nem mesélte el.

Ezek mellett más dolgok is vannak, például egy veszekedés közben megkérdeztem hogy mégis minek vállalt akkor gyereket, amire a válasz az volt, hogy: "azért hogy nekem segítsen." Illetve jelenleg van egy barátnője, akit ahogy elnézem nem éppen tart sokra, ugyanis van egy tabletje, amit nemrég elkértem tőle, mert digitálisan akartam rajzolni, és annak nagyobb a képernyője, de amikor meg akartam nézni a galériában a lementett képet, észrevettem hogy tele van pucér nőkkel az egész fotótár.

Ezek mellett összesen 4-en vagyunk testvérek, abból 2 már túl van a 30-on így nyilván ők nem velünk élnek. (szóval a jelenlegi felállás: Én, egyik nővérem, meg apukám élünk együtt) Nemrég a legidősebb tesóm vett apának egy ajándékot, viszont készített neki ez mellé egy kartonból kivágott szívecskét, aminek a lényege az volt, hogy mind a 4-en írunk rá neki valamilyen üzenetet. Mindenki kész lett vele, legutoljára pedig én maradtam, így elolvastam hogy ki mit írt, mert csak úgy szimplán érdekelt. Olyanokat olvastam hogy "mindig támogatsz; segítőkész vagy; megtanítasz mindenre" stb. Én viszont ilyet sosem tapasztaltam. Nekem sosem volt ott amikor szükségem lett volna rá, mert mindig valami dolga volt, amikor tanácsot kértem tőle akkor sosem adott, amikor egyszer sírva hívtam fel őt, mert bántottak, akkor az volt a válasz hogy majd otthon megbeszéljük. Ezen kívül rendszeresen érezteti velem, hogy nem akarja hogy itt legyek, rendszeresen hangoztatja hogy amint végeztem a gimivel, kirak itthonról, rendszeresen tesz rám negatív megjegyzéseket, beszólogat teljesen random dolgokra. A tesóimmal tejesen másképp bánik mint velem. Akármikor megbántott bármivel is, sosem kért bocsánatot, amit már inkább el is engedtem egy ideje, szóval már nem is várom el tőle.

Talán azért lehet ez az egész, mert nem olyan vagyok mint ő. A helyzet viszont sajnos az, hogy nem is akarok olyan lenni. Nekem az értékrendem nem engedi meg hogy barátnő mellett más nőket nézegessek, az én értékrendem nem engedi meg nekem az ilyen gondolkozásmódot. Én nem lennék képes azért gyereket csinálni, hogy nekem segítsen. Nem tudnék ilyen szülő lenni. Nem lennék képes ennyire semmibe se nézni a saját gyerekemet, nem lennék képes tárgyként kezelni őt.


Így hát ez lenne a kérdésem: Egy normális szülő tényleg így viselkedik, tényleg ilyen, vagy én fogom fel nagyon rosszul a dolgokat?


Illetve egy másik kérdés: Elképzelhető hogy a fentebb leírtak miatt olvasok rendszeresen apasággal kapcsolatos cikkeket 16 éves fiúként? (Pontosabban gyermekneveléssel kapcsolatos cikkeket)

Csak mert ha nekem lesz gyermekem, én nem így akarom felnevelni.



2021. okt. 31. 15:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Te magad is nagyon jól tudod, hogy ez nem normális.

Túl értelmesen írsz. Nem állítom, csak megkérdőjelezem, hogy valódi-e a kérdés. 2X16 évesek sem mindig tudnak ilyen összeszedetten írni. Túl jól átlátod a helyzetet. Aztán lehet, hogy az élet turbó fokozatban növesztett föl :-(

Apukád egy szörnyeteg. És nem azért, mert nem szeret, hanem mert attól, hogy nem szeret attól még tisztességesen kellett volna nevelnie. Az mindegy, hogy egy esetleges trauma miatt viselkedik veled szemben így, ő a felnőtt, te pedig a létezését nem kérő gyereke vagy.

Kérdezd meg tőle miért csinálta ezt egész életedben, s a tesóiddal miért nem?

Vér szerint az ő gyereke vagy?

Anyukád a fogantatásod előtt ott akarta hagyni és apád ezt elkerülendő kikönyörgött tőle?

Anyukáddal most mi a helyzet? Hol, hogyan él?

Idősebb tesóiddal négyszemközt ezeket nem tudod megbeszélni? Ők ott voltak és már nagyok voltak a te születésed körüli időben.

2021. okt. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Egy normális apa nem úgy viselkedik tehát nem normális szülő. És igen, ha ilyen életed volt érthető hogy ilyen cikkeket olvasol. Tényleg ne legyél olyan mint ő mert ez nem apa!
2021. okt. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Pipistrella2 válasza:
95%

Nem.nem ilyen egy normális szülő.nagyon sajnálom, hogy ezt kell átéld.mar az ahogy anyukáddal bánt minősíti.nem lesz mindenki jó ember attól, hogy gyereke lesz.en kisebb dolgok miatt komolyan elgondolkodtam ,hogy anyámmal megszakitom a kapcsolatot.akkor döbbentem rá,hogy milyen sérüléseket hordozok amikor én is családot alapítottam és kezdtem magamba nézni.en is sok gyermekneveléssel kapcsolatos cikket, könyvet olvastam.be akartam bizonyítani,hogy lehet másképp csinálni.lehet jó szülőnek lenni.valószínűleg azért veled bánik így mert fiú vagy és vannak komplexusai.ez ahogy férfiasabb leszel annál erősebb lesz .

Nem tudom, hogy anyukáddal milyen a kapcsolatod. Az én tanácsom az lenne, hogy kezdj el készülni az önálló életre.tanulj sokat.kapj ösztöndíjat, menj egyetemre. Állj meg a saját lábadon minél hamarabb.ne kelljen tőle fuggj.amint jogilag is elhagyhatod lépj le és vissza se nézz. Egy ilyen szülő örökké mergezni fog és a boldogságod útjában lesz.

Sajnálom, hogy ilyen tanácsot kellett adnom de én ezt tapasztaltam.ja és pszichológus amikor készen állsz rá,hogy feldolgozd a gyerekkorod.

2021. okt. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1

"Túl értelmesen írsz. Nem állítom, csak megkérdőjelezem, hogy valódi-e a kérdés. 2X16 évesek sem mindig tudnak ilyen összeszedetten írni. Túl jól átlátod a helyzetet. Aztán lehet, hogy az élet turbó fokozatban növesztett föl."

- Ennek az az oka, hogy tulajdonképpen magamat neveltem fel. Próbáltam minél jobban elzárkózni mindenkitől, csak hogy kevesebbet tudjanak bántani. Illetve hogy őszinte legyek, már évek óta gyülemlett az az egész, és most éreztem úgy, hogy összeszedem a gondolataimat és kiírom. (Plusz így egy picit megkönnyebbültem hogy kiadtam magamból.)


"Vér szerint az ő gyereke vagy?"

- Igen, bár néha tényleg megkérdőjeleztem ezt én is.


"Anyukád a fogantatásod előtt ott akarta hagyni és apád ezt elkerülendő kikönyörgött tőle?"

- Közösen akartak elvileg mindketten engem, szóval anyukám nem akarta otthagyni. Valahogy a születésem után borulhatott el valami nagyon, olyan 4 éves korom körül, mert akkor kezdődtek ezek a dolgok.


"Anyukáddal most mi a helyzet? Hol, hogyan él?"

- Nemrég kimentek dolgozni a férjével külföldre, szóval most ott vannak. Amikor vele beszélgettem erről, akkor nem vett túlságosan komolyan, azt mondta hogy apával megbeszélték hogy megpróbálnak engem normálisan felnevelni a válás ellenére, bár ez gyakorlatilag full nem így van, mert amúgy teljesen magamra vagyok hagyva.


"Idősebb tesóiddal négyszemközt ezeket nem tudod megbeszélni? Ők ott voltak és már nagyok voltak a te születésed körüli időben."

- Erről sosem beszéltem szinte senkinek sem, akinek meg mégis, az vagy azt mondta hogy túlreagálom, vagy azt hogy mindent csak kitaláltam. Pedig nem. Ezért is akarok kiköltözni kanadába mindenkitől messze, és ott egy teljesen új életet felépíteni.

2021. okt. 31. 16:22
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fájdalmas volt olvasni, hogy apád miket művelt. :(

Tudom: "könnyű mondani", de igyekezz minél előbb elkerülni otthonról, tanuld ami érdekel, mert ez a jövő és annak az útja, hogy mielőbb elkerülhess és függetlenedhess tőlük.

Nagyon érett gondolkodású, céltudatos lehetsz, rendkívül szépen írsz.

Sajnálom, hogy ilyeneket kellett átélned.

Amikor teheted, tölts minél több időt könyvtárban (gondolom jó az, ha nem otthon kell lenni), tanulj nyelveket, vagy bármit, amivel előre szeretnél jutni.

2021. okt. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Enyhén szólva nem az.
2021. okt. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Azert anyadat sem kell felteni! A gyereke elmondja neki , hogy mit muvel vele az allat exferje , es o vigan eli vilagat kulfoldon az uj ferjevel! Es miert nem tudott magahoz venni titeket kesobb? Miert hagyta ezt az allatot titeket nevelni?!
2021. okt. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Lelki terror felsőfokon.

Nekem érzelmi zsarolésban van részem.

Kitartást kívánok és amint mehetsz menekülj. Kanada csodás és biztos vagyok benne, hogy jó életet kínál.

2021. nov. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Családsegítő szolgálat. Nem úgy van az, hogy csak ügy kirak.

Úgy viselkedik, mintha idegen gyereknlennél a nyakán.

2021. nov. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mérgező ember, talán a szülei is azok voltak. Édesanyád szülei közt is lehetett ilyen mérgező ember, hogy vonzódott egy mérgező emberhez.

Nem biztos, hogy 4 éves korodban kezdődtek ezek, erről édes anyád tudna mesélni, ha mesélne, de a 2. mondat miatt lehet, hogy nem fog.


Keress rá a nárcisztikus személyiség zavarra, és ha a tulajdonásogaik egyeznek, akkor van egy rossz hírem.


A testvéreiddel próbáld megbeszélni, mert apáddal nem fogod tudni valószínüleg. De vigyázz velük, a méreg tovább tud terjedni szülőről gyerekre.


Koncentrálj az iskolára amennyire tudsz, esetleg ha onnan is tudsz segítséget kérni, ha kell.

2021. nov. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!