Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minden "problémásabb" dolgot...

Minden "problémásabb" dolgot nekem kell intézni a szüleim helyett. Nálatok is így van?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem őket, szeretek is segíteni nekik, de sokszor egyszerűen már nincs kedvem ennyi mindent magamra vállalni. 24 éves vagyok, félig otthon élek-félig a párommal, egyetemre járok és főállásban dolgozok is. A szüleimnek ha bármi gondja van, sokszor inkább ahelyett, hogy a panaszkodást hallgassam megcsinálom. Például ha utalniuk kell a bankszámlájukról valakinek, ki kell váltani nagymamám gyógyszerét, be kell vásárolni, hívni kell szerelőt stb. Vagy van olyan élelmiszer amire azt mondják nem kell nekik, magamnak megveszem és mire hétvégén megyek haza már nincs belőle.(nagy adag volt pedig) Ami egyáltalán nem baj, csak legalább szóljanak és veszek megint. S

Ti mennyit vállaltok az otthoni teendőkből? Mert sokszor tényleg vállalom, szívesen segítek csak amikor semmi időm akkor soknak érzem.



2021. nov. 2. 13:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
33%
Nekem meg rengetegszer kell az anyámnak elmondani, hogy szóljon, ha segíthetek valamit, és àltalában akkor sem szól. Nem szeret kérni, még tőlem sem, hiába mondom neki.
2021. nov. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
89%

A férjemmel is ezt csinálják a szülei. Ha egy-egy alkalmi, nagyobb munkához elhívnák segítségül, vagy néha megkérnék valami ügyes-bajos apróságra, amire épp nincs idejük, mert el vannak havazva, az teljesen normális lenne. De minden szöget beverni őt hívják, pedig egyáltalán nem arról van szó, hogy idősek lennének vagy le lennének robbanva, sőt még csak nem is túl elfoglaltak.

A saját füvüket a fiuk kamaszkora òta nem nyírták le, azóta is a férjem csinálja, pedig 8 éve nem él ott. Ő vált ki gyógyszert, ő ugrik át felfúrni egy képet a falra, meg minden szarért. Továbbá a férjemnek kell intézni a kárbejelentésüket, biztosítóváltásukat, simkártya-adategyeztetésüket, sokáig a gázóraállás-diktálásukat is (azt talán végül csak elkezdték szégyellni, egy idő után nem kérték többet). Facebookozni bezzeg sikerült megtanulni, csak ezek bonyolultak.


A gyerektől el szokás várni, hogy felnőjön és önállósodjon. A szülőknek nem kéne?

A slusszpoén, hogy ezek mellett még mindig azt képzelik, hogy a férjem nem boldogulna az ő segítségük nélkül (minden nagyobb lépését felügyelni akarják, el akarják kísérgetni helyekre mint egy kis szarost, ha én nem vagyok otthon pár napig, akkor azt várják, hogy vigye át nekik kimosni a szennyest, meg azt vizionálják, hogy magától éhenhal). Nem tűnik fel nekik, hogy rég fordítva van, és ők lettek olyanok, mint az életképtelen gyerekek, akiknek az életét a felnőtt fiuk viszi a vállán.


Én már helyre raktam volna őket, ha az én szüleim lennének. Nem csúnyán, de komolyan és határozottan. Megmondtam volna, hogy ne nézzenek gyereknek, inkább nézzenek magukba, mert ők az önállótlanok, és jó lenne, ha megtanulnák a saját dolgaikat intézni. Dehát nem az én szüleim.

Messzebb kellett volna költöznünk, nem csak néhány kilométerre. Neked ennyit tudok okulásul mondani.


Én is úgy gondolom, hogy abban a pár röpke évtizedben, amikor a gyerek már, a szülők pedig még képesek gondoskodni magukról, hagyni kéne egymást nyugton élni, nem a másikat nyaggatni állandóan a saját dolgunkkal.

2021. nov. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
88%
És a férjed mért nem rakja helyre őket, 12-es? Azért csinálják, hogy odaláncolják magukhoz. Ideje lenne, hogy a szülei is felnőjenek.
2021. nov. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez szimpla kihasználás, mert még otthon élsz.


El tudnák végezni nélküled is, de inkább téged ugráltatnak - ami a te hibád is ;)

2021. nov. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!