Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Lányom 10 eves. A kapcsolatunk problémás. Hiába probalok bárhogy közel férkőzni hozzá. Nem engedi. Mit csináljak?

A későbbéi rossz kapcsolattól tartok. Én sem vagyok feddhetetlen vannak hibáim.

máj. 14. 16:23  Privát üzenet  

A válaszok
Hát ez így édeskevés. Mi a baj? Mit mond, miben nyilvánul meg az elutasítása? Miben nem enged közel? Mit teszel rosszul (mik a hibáid?)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont máj. 14. 16:30 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

40 eves vagyok. A férjem 37. 14 eves házasok. Sosem fogadj el amit mondok..próbálom én mindenhogy. Hiába mondom barmit elmondhat..megoldjuk. Az Istennek sem érti meg hogy nem akarok neki rosszat..mindig az o érdekében mondom amit mondok...hibaim: nagyhangú.. maximalista.. hirtelen. Probalok visszavenni magamból.. de úgysem jó.. Mit csináljak már?

# 2/8Időpont máj. 14. 16:40 Privát üzenet
Konkrét példák? Rossz jegyeket hoz haza és te leszídod vagy pontosan mi?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont máj. 14. 17:05 Privát üzenet
Én is ugyan ilyen voltam anyukámmal 10 évesen. De mostmár szinte mindenben rá támaszkodok. Rájön ő is, hogy fontos a jelenléted! Csak várni kell. Addig is legyél ott mindig mellette. :)

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont máj. 14. 17:06 Privát üzenet
Mivel én is gyerek vagyok, elösszőr próbálj a kedvére tenni, hogy lássa milyen vagy aztán meg mehet minden a normál kerékvágásba nem szabad feladni ez átmeneti nála előbb utóbb elfogad mindent ami történik. (Én ezt tenném)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont máj. 14. 17:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

3. válaszoló. Nem hoz rossz jegyeket sőt elég jol tanul. Ha hoz is, nem szidom le soha.

# 6/8Időpont máj. 14. 18:52 Privát üzenet

"nagyhangú.. maximalista.. hirtelen. "

Amig ilyen voltam addig nekem is volt problémám a lányommal...aztán elkezdtem jobban figyelni magamra, soha nem emelem fel a hangom, leszoktam a maximalizmusomról és hirtelen felindulásból sem cselekszem.

Ha változast szeretnél, neked kell változnod!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont máj. 14. 21:17 Privát üzenet

Nem kell folyton kioktatni, tanácsokkal ellátni, bölcselkedni neki. Az én lányom is menekül már ettől. Mi is hajlamosak vagyunk a férjemmel arra, hogy amint kijön a szobájából, lelki fröccsök özönét zúdítjuk rá. Nem kell. Beszélgess vele másról, közömbös dolgokról, kérd ki a véleményét erről arról, stb. Arról beszélj vele, ami érdekli, és várd, hogy ő nyíljon meg.

És még egy tanács: öleld meg sokszor, puszild meg, dicsérd, és csak szeresd, elvárások nélkül.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont máj. 14. 21:39 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Rossz az anyámmal a kapcsolatunk. Mit tehetnék?
Apám rendes velem, jó a kapcsolatunk, viszont a hátam mögött ilyeneket mondd rólam. Miért?
Kivennétek a második gimnáziumból is a gyereket emiatt? Tanácstalanok vagyunk
Ti mit tennétek? (felnőtt, problémás fiú gyermek)
Szerintetek nagyon problémás, ha a válásom után külföldre költözöm?
Mi az előnye és a hátránya annak, ha egy munkahelyen dolgozunk, meg romolhat a kapcsolatunk hosszú távon vagy javulhat?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!