Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányom 10 eves. A kapcsolatunk...

Lányom 10 eves. A kapcsolatunk problémás. Hiába probalok bárhogy közel férkőzni hozzá. Nem engedi. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A későbbéi rossz kapcsolattól tartok. Én sem vagyok feddhetetlen vannak hibáim.
2019. máj. 14. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez így édeskevés. Mi a baj? Mit mond, miben nyilvánul meg az elutasítása? Miben nem enged közel? Mit teszel rosszul (mik a hibáid?)
2019. máj. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
40 eves vagyok. A férjem 37. 14 eves házasok. Sosem fogadj el amit mondok..próbálom én mindenhogy. Hiába mondom barmit elmondhat..megoldjuk. Az Istennek sem érti meg hogy nem akarok neki rosszat..mindig az o érdekében mondom amit mondok...hibaim: nagyhangú.. maximalista.. hirtelen. Probalok visszavenni magamból.. de úgysem jó.. Mit csináljak már?
2019. máj. 14. 16:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét példák? Rossz jegyeket hoz haza és te leszídod vagy pontosan mi?
2019. máj. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Én is ugyan ilyen voltam anyukámmal 10 évesen. De mostmár szinte mindenben rá támaszkodok. Rájön ő is, hogy fontos a jelenléted! Csak várni kell. Addig is legyél ott mindig mellette. :)
2019. máj. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Mivel én is gyerek vagyok, elösszőr próbálj a kedvére tenni, hogy lássa milyen vagy aztán meg mehet minden a normál kerékvágásba nem szabad feladni ez átmeneti nála előbb utóbb elfogad mindent ami történik. (Én ezt tenném)
2019. máj. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
3. válaszoló. Nem hoz rossz jegyeket sőt elég jol tanul. Ha hoz is, nem szidom le soha.
2019. máj. 14. 18:52
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"nagyhangú.. maximalista.. hirtelen. "


Amig ilyen voltam addig nekem is volt problémám a lányommal...aztán elkezdtem jobban figyelni magamra, soha nem emelem fel a hangom, leszoktam a maximalizmusomról és hirtelen felindulásból sem cselekszem.

Ha változast szeretnél, neked kell változnod!

2019. máj. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kell folyton kioktatni, tanácsokkal ellátni, bölcselkedni neki. Az én lányom is menekül már ettől. Mi is hajlamosak vagyunk a férjemmel arra, hogy amint kijön a szobájából, lelki fröccsök özönét zúdítjuk rá. Nem kell. Beszélgess vele másról, közömbös dolgokról, kérd ki a véleményét erről arról, stb. Arról beszélj vele, ami érdekli, és várd, hogy ő nyíljon meg.

És még egy tanács: öleld meg sokszor, puszild meg, dicsérd, és csak szeresd, elvárások nélkül.

2019. máj. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!